SPECTRUM 15 geven haar nu les. Dat wil ik niet. Vrienden zijn óók belangrijk." Ze weet überhaupt niet zeker of ze wel haar hele leven blijft zingen, zegt ze. „Ik probeer het wel." Er zijn ande re opties. „Aan de Olympische Spelen meedoen, met atletiek of turnen." De 6o meter sprint en de 1.000 meter zijn haar favoriete nummers. Zowel in 2012 als 2013 won ze in haar leef tijdscategorie de Mini-Zevenheuvelen- loop in haar woonplaats (dit jaar kon ze niet). Als derde toekomstdroom noemt ze, met een Amira-gevoel-voor-humor: „Werken bij de McDonalds. Dat lijkt me ook leuk." Broer Fincent (12): „Ja, dat mensen dan een frietje bestellen, en dat jij ze dan een zakje met één frietje erin geeft." Natuurlijk is er veel veranderd. Die twaalf dagen van de inspectie gaan al leen over Nederland. Vaker optreden in het buitenland mag wél. „Maar re gel één is dat school er niet onder lijdt", zegt moeder Frieda. „We gaan er niet aan beginnen vrij te vragen van school. Als Amira optredens heeft, is dat alleen in weekenden en schoolvakanties." Ze zucht. „Je vraagt je als ouders voortdurend af: wat doet het met haar? Je wilt geen verwend kind. Maar overal waar ze komt, krijgt ze enorm veel aandacht. Zeker in het buiten land, daar is de gekte nog veel groter. Dat maakt een normaal kind niet mee." e probeert Amira met twee benen op de grond te houden, zegt ze. „Ik voer veel gesprekken met haar. Ik ben net zo streng gebleven als vroeger. Ik kan niet op Google intypen: 'Help, ik heb opeens een wereldberoemd kind, geef me tien tips'. Ik probeer mijn moederge voel te volgen." Als ze zouden merken dat Amira met tegenzin moet optreden of zich er gens druk om maakt, zouden ze haar niet laten optreden. Geen denken aan. „Maar ze Is nooit zenuwachtig. Nooit! Ze heeft de grootste lol. Vlak voor een groot televisieoptreden voor tiental len miljoenen kijkers zit ze in de kleedkamers chocolaatjes te eten met de andere artiesten. Daarom is regel twee: Amira treedt alleen op als ze het evenement en de locatie leuk vindt. Vaak zijn dat benefietconcer ten, met goede doelen voor minder be deelde kinderen." Een manager hebben ze niet. Ze rege len alles zelf. Meestal maken ze met z'n allen die buitenlandse tripjes. Dat worden dan meteen mini-vakanties. Amira spreekt inmiddels bijna vloeiend Engels. „Ik wilde het heel snel leren", zegt ze. „Op school deden we alleen maar Engelse woordjes: cat, house, mouse. Ik wilde hele zinnen le ren. Ik wil bij interviews niet van een papiertje voorlezen." Haar moeder: „Het is echt heel raar met Amira. Ze hoeft eigenlijk nooit te oefenen. Ze onthoudt alles in één keer. Ook als het in het Italiaans is." Amira: „O mio babbino caro, dat zijn gewoon makkelijke woorden." Haar vader: „Ze luistert veel muziek voordat ze gaat slapen. Ze slaat die muziek dan in haar hoofd op." Ze is een bijzonder geval. Alles gaat vanzelf. Haar debuut-cd Amira, opge- lk weet nog goed hoe ze op dat kratje in het Goffertpark stond nomen in Londen en eind maart uit gebracht, werd binnen de kortste ke ren goud. Ook van de cd-opbrengst gaat de helft naar de stichting Geluks- kinders. Een nieuwe cd ligt nog niet in het verschiet. Moeder Frieda: „Al maakt ze pas over een paar jaar een nieuwe cd, dat maakt toch niet uit? Wij voelen geen druk, zij ook niet." Vader Gerrit toont op zijn laptop de dvd van André Rieu. Concert op een bomvol Vrijthof. Mét Amira. Moeder Frieda: „Ik weet nog dat hij belde. Al op de maandag na Amira's eerste auditie bij Holland's got talent. Ene André aan de lijn. Ik zei: 'Wie?' Hij liet er geen gras over groeien." Gerrit laat meer YouTube-filmpjes van grote tv-shows zien. Amira treedt regelmatig samen op met collega-win naars Paul Potts en James Bhemgee (South Africa's got talent). Amira: „James was heel arm, vroeger." Frieda: „Hij was een straatveger." Amira: „Paul Potts verkocht telefoons, vroeger." Frieda, lachend: „En jij was vroeger ge woon een kind." ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 Vader van Amira reageren? spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41