Alle trainers in Engeland halen de kerst SPORT 51 i zet." Wat rest is die fraaie erelijst van 2014 met die ene heel grote prijs. Vorig jaar werd hij er al derde, nu was hij er de beste. „Maar vorig jaar was ik ook super en won ik niet. De factor geluk speelt een grote rol. Er zat dit jaar steeds ie mand van onze ploeg van voren, dus ik kon en hoefde niet aan te vallen. Onbewust kon ik me zo rustig houden. Dat heeft in mijn voordeel gewerkt. Ik had daardoor genoeg over in de finale." Dik zes kilometer voor de finish had Terpstra het idee dat hij het kon proberen. Precies op moment dat riep ploegleider Wilfried Peeters in de oortjes dat een van de Quick Step-renners de aanval moest zoeken. „Dus toen ben ik maar gegaan." Als tiener vond hij Parijs-Roubaix al de mooiste koers. Dan fietste hij met vrien den naar Egmond om de klassie ker na te spelen. „Een slechte klin- kerstrook in de duinen was onze kasseienstrook. De held van toen? Dat was Museeuw." Nu is Terps tra zelf een held van de kasseien. „Als ik nooit meer win is mijn car rière evengoed geslaagd. Maar ik ben nog steeds ambitieus. En ik denk juist dat mijn beste jaren nog komen. Tot nu toe heb ik me nog steeds kunnen verbeteren, al is het maar een half procentje per jaar. Hoe dat blijkt? Uit mijn resul taten. Het is niet zo dat je in de koers voelt dat je sterker bent dan vroeger. Want het is zoals Hi- nault wel eens gezegd heeft: 'het wordt nooit makkelijker, je gaat al leen wat harder'. Dat is ook zo. Het doet nog net zo veel pijn als een paar jaar geleden, alleen ga ik wat harder." Wat zijn zege in Parijs-Roubaix voor hem veranderd heeft? Dat hij het deze maand drukker heeft met interviews, zegt hij droog. Verder niet veel. Je moet verder, je moet niet blijven hangen in zo'n overwinning. Komend sei zoen zal hij het wel merken, ver moedt hij. „Dan zal de druk toch hoger zijn. Van fans, van de ploeg, van mezelf. Ik heb een schitte rend jaar achter de rug. Dat valt niet makkelijk te evenaren." Alan Pardew kon gedurende een paar maanden geen goed doen bij de supporters van Newcastle Uni ted. In hem zagen ze de oorzaak van de aanhoudende sportieve malaise van hun club. Spandoe ken, hatelijke spreekkoren en grof gescheld maakten zijn functione ren uiterst lastig. Gisteren, na een 3-i-nederlaag bij Manchester Uni ted, klapten de kwelgeesten van weleer beschaafd voor hem. Het deerde hen ogenschijnlijk niet, dat Newcastle United alweer voor de vierde keer op rij had ver loren. Pardew teert nog altijd op de buffer die hij opbouwde in ok tober en november. Gisteren sprak Pardew na afloop van het duel op Old Trafford rustig over de nabije toekomst. Niemand moest vreemd opkijken als hij de club zou vragen in januari twee spelers aan te trekken om de bles- suregolf te stutten. Pardew, zo werd duidelijk, leefde niet meer bij dag. Na de periode van sportie ve misère straalde hij de rust van een man in bonis uit. Pardew, lang getipt als het eerste slachtoffer onder het trainersgilde dit seizoen, was niet de enige bij wie de roep om een voortijdig af scheid niet werd opgevolgd. Bij Li verpool nam de druk op Brendan Rodgers groteske vormen aan. Het aantrekken van miskoop Ma- rio Balotelli om topscorer Luis Suarez op te vangen in combina tie met magere resultaten deed zijn populariteit omslaan in haat. Ook Rodgers produceert inmid dels weer een lach, ondanks een negende plaats op de ranglijst. Mauricio Pochettino van Totten- ham Hotspur leek eveneens op he te kolen te lopen. De Argentijn werd uitgefloten, totdat zijn elftal weer begon te draaien. Bij West Ham United was de situatie nog prangender. Nog voor de start van het seizoen riepen supporters al massaal om het hoofd van Sam Al- lardyce. 'Big Sam' bleef zitten, trok enkele goede voetballers aan en dingt met West Ham naar de plekken die recht geven op deelna me aan de Champions League. In alle genoemde voorbeelden kan de vraag gesteld worden: zou den de heren in het verleden on der vergelijkbare omstandighe den de kans hebben gekregen hun werk voort te zetten? In vrij wel alle gevallen luidt het ant woord: nee. Kalmte is geen kwali teit waarover bazen en directeu ren bij clubs in de Premier Lea gue in overvloed beschikken. Vo rig jaar om deze tijd hadden liefst zes managers, onder wie Martin Jol (Fulham), hun ontslag gekre gen. De laatste keer dat met de kerst geen enkele trainer zijn bie zen moest pakken, kwam voor in het seizoen 1999/2000. De redenen laten zich, volgens de Engelse trainersvakbond LMA, eenvoudig raden. Managers verdie nen tegenwoordig zoveel, dat een ontslag niet meer zo makkelijk te verantwoorden valt. Of de trend tot de zomer standhoudt, valt te bezien. Nigel Pearson, laatste met Leicester City, moet na een neder laag tegen Tottenham Hotspur (1-2) vrezen niet lang meer in functie te blijven. Al kan in zijn geval - Leicester heeft tien pun ten uit achttien duels - van oppor tunisme niet worden gesproken. 'Torres op weg terug naar Atlético' Fernando Torres voetbalt na de winterstop waarschijn lijk weer voor Atlético Ma drid. De Spaanse spits wordt dit seizoen door Chelsea aan AC Milan verhuurd, maar komt bij de Italianen amper aan spelen toe. Volgens de Spaanse kranten AS en Mar- ca zijn de drie clubs er nage noeg uit. De Italiaan Alessio Cerci wordt mogelijk bij de deal betrokken. De aanvaller zou door Atlético aan Milan worden verhuurd. Zola nieuwe trainer Cagliari Gianfranco Zola is aange steld als nieuwe trainer van Cagliari. Zola volgt Zdenek Zeman op, die dinsdag werd ontslagen. De club van Sardi nië staat achttiende op de ranglijst. Zola (48) was in de seizoenen 2003-2004 en 2004-2005 actief als speler voor Cagliari. Daarvoor speelde hij onder meer voor Chelsea, Parma en Napoli. Zola kwam in totaal tot 35 in terlands. Heerenveen boekt 4,2 miljoen verlies Sc Heerenveen heeft over het seizoen 2013-2014 een nettoverlies van 4,2 miljoen euro geboekt. Dat staat in het jaarverslag van de Friese eredivisionist. De club ver wacht over het lopende sei zoen weer winst te gaan ma ken. Heerenveen baseert de posi tieve verwachtingen voor dit seizoen onder meer op de transfers van Alfred Finn- bogason, Hakim Ziyech en Bilal Basaqikoglu. Varela en Fortes naar Afrika Cup Jeffrey Fortes (FC Dord recht) en Tony Varela (Excel sior) maken deel uit van de selectie van Kaapverdië voor de strijd om de Afrika Cup. Dat heeft bondscoach Rui Aguas bekendgemaakt. Josimar Lima, collega van Fortes bij FC Dordrecht, be hoort niet tot de 23 spelers die zijn opgeroepen. Kaapverdië bereikte twee jaar geleden in Zuid-Afrika verrassend de kwartfinales. Dumoulin kijkt al uit naar tijdrit Tour Wielrenner Tom Dumoulin heeft van de openingstijdrit in de Ronde van Frankrijk van komend jaar een doel ge maakt. De nummer drie van het WK tijdrijden hoopt op 4 juli in Utrecht over zijn beste vorm te beschikken. „Het parkoers en de afstand liggen me. Ik hoop dat ik het daar goed kan doen", zei de coureur van Giant-Alpecin tegen de website Cycling- news. ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 Niki Terpstra (links) in actie tijdens Parijs-Roubaix. foto Hollandse Hoogte door Geert LangendorfF MANCHESTER - De Premier League bereikte deze kerst een bijzondere mijlpaal. Voor het eerst in vijftien seizoenen kreeg geen enkele trai ner voor de feestdagen zijn ont slag. Vier maanden voet bal in Engeland en geen van de twintig trainers heeft z'n congé gehad. MADRID CAGLIARI HEERENVEEN PRAIA MAASTRICHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31