Verdwijnen RBC doet zich voelen in het Zeeuwse amateurvoetbal H 0 e k Zeeuwse zaaivoetbaiiers van der Haar ligt op koers weer in nationale selectie 46 SPORT DIEDERIK HIENSCH Trainer is teleurgesteld nu hij na dit seizoen moet vertrekken bij hoofdklasser Kloetinge. Hf VLISSINGEN - Het Zeeuwse voetbal voelt de naweeën van het verdwij nen van RBC Roosendaal in 2011 als profclub. Dat oordeelt Diederik Hiensch, trainer van Kloetinge. „In het verleden hebben veel spelers die uit het tweede van RBC kwa men bij ons gespeeld. Dat grote po tentieel aan spelers is nu voor ons weggevallen." Hiensch komt tot die constate ring in een rondetafelgesprek met zijn collega-trainers Ruud Pen- nings (Vlissingen), Kenny Verhoe- ne (Hoek) en Jan Poortvliet (Goes). „Er is een leegte geval len", vervolgt hij. „JVOZ is fantas tisch voor Zeeland, maar het is een iets andere invalshoek of je een Ai-speler van JVOZ haalt of iemand uit het tweede van RBC." De klacht van Hiensch is begrijpe lijk. Momenteel bestaat de helft van zijn selectie uit spelers die in het verleden bij RBC hebben ge speeld. Door het verdwijnen van de Brabantse proforganisatie zal het aantal spelers dat de komende jaren terugstroomt naar Zeeland uit de opleidingen opdrogen. Pennings: „Het zou goed zijn als spelers bij de JVOZ na de A's nog twee jaar in de competitie kon den uitkomen bij de senioren." De trainers van de vier Zeeuwse topclubs zijn stuk voor stuk be gaan met het niveau van het pro vinciale voetbal. Pennings ziet heil in een bundeling van krach ten. „Ik geloof erin dat clubs in Zeeland de krachten moeten bun delen. Dat zie je op lager niveau, bij FC Axel en in Zierikzee." Ver- hoene: „Bij een aparte entiteit zou dat kunnen, met een nieuwe club dus. Anders niet, denk ik." Poortvliet: „Maar het is toch eigen lijk te gek voor woorden? Kijk nou naar Vlissingen. Daar zitten een paar clubs omheen en ieder een heeft zijn eigen kantine, ei gen veld, alles. Waarom maken we er niet één club van? Maar wij zijn in Zeeland heel afwijzend in dit soort zaken. Ik vind dat men daar meer open voor moet staan. Dat wij zeggen: godverdorie, dat kunnen wij ook!" Poortvliet meent dat clubs elkaar sterker kunnen maken. „Ik denk dat het door de concurrentie kan excelleren. Voetbal heeft altijd be staan uit ploegen die elkaar naar het leven staan. Vlissingen tegen Middelburg vroeger, Arnemuiden had het ook nog wel eens met Hoek. Dan leefden er dingen. Dat moet terugkomen in het voetbal." Pennings: „Het grote probleem is het technisch kader." Hiensch: „Het is niet toevallig dat Kenny, Ruud en Jan een profverleden hebben. Ik heb mijn profverleden van Kees Zwamborn, daar heb ik heel veel van geleerd in onze geza menlijke tijd. Daar hebben we te weinig mensen van in het Zeeuw se voetbal. Je kunt alleen een bete re trainer worden als je meeloopt met iemand op een hoger ni veau." Pennings: „Het ontbreekt vaak aan een goede technisch manager, bij voorkeur een oud-trainer. Die kennis van zaken heeft, die de cul tuur van de club bewaakt maar ook een goed profiel opstelt voor een trainer en de kwaliteit van de club waarborgt." KLOETINGE - Hij had er nog mini maal een jaar aan willen vastkno pen, maar het bestuur besliste an ders. De clubleiding van zater dag-hoofdklasser Kloetinge neemt na dit voetbalseizoen af scheid van trainer Diederik Hiensch. „Terwijl ik vind dat mijn werk er nog niet op zit", zei de oefenmeester. Wat de overwegingen van het be stuur zijn, blijft voorlopig in neve len gehuld. Dirk Veldhof) die bin nen het bestuur belast is met tech nische zaken, stelde woensdag middag een persbericht op, maar daarin werd slechts vermeld dat de verbintenis niet wordt ver lengd. „We hebben besloten geen verdere mededelingen te doen", stelde Veldhof. „We hebben onze overwegingen, maar die houden we intern." Diederik Hiensch daarentegen wilde wél reageren en stak zijn te leurstelling niet onder stoelen of banken. „Ik had zelf aangegeven dat ik graag door wilde bij Kloe tinge. Met die motivatie ging ik ook het gesprek aan. De samen werking met de spelers en de le den van de technische staf is pri ma en ik zie nog voldoende moge lijkheden." Hiensch voerde woensdagmiddag een gesprek met de clubleiding. Daar had hij zelf op aangedron gen, omdat hij in de winterstop duidelijkheid wilde voor zichzelf en Kloetinge. Hij ging het onder houd aan met de intentie om bij te tekenen. De trainer uit Hoede- kenskerke keerde januari 2012 na een uitstapje naar Terneuzen te rug bij de club en voelt zich nog altijd op zijn gemak. „Aan het eind van vorig seizoen zijn er tien spelers weggegaan en moesten we een nieuwe ploeg opbouwen", aldus Hiensch. „We zijn slecht be gonnen, maar de groep heeft zich ontwikkeld en er zit nog steeds potentie in. De samenwerking is vanaf het begin perfect, ondanks de moeizame start. We hebben de rust bewaard. Er is geen wan klank gevallen." Kloetinge staat nu, halverwege de competitie, op de veilige negende plaats in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. In het beraad woensdagmiddag kreeg Hiensch te horen dat het bestuur het na ruim twee seizoenen genoeg vindt. „Het is me niet helder ge worden wat nu de ware reden is", zei Hiensch. „Ze hebben me in elk geval niet kunnen overtuigen van het hoe en waarom. Ik heb ook geen signalen vanuit de spe lersgroep of het bestuur gehad. Ik heb de afgelopen tijd verschillen de mensen gepolst en dat was alle maal positief. Ik heb elke maand een evaluatie met Dirk Veldhof, maar ook in die gesprekken is me nooits iets gezegd over mijn func tioneren. Kijk, als dat anders was geweest, had ik zelf wel de beslis sing genomen om te stoppen. Maar ik ga met plezier naar de club, de trainingen en ik zie bij de spelers nog steeds ontwikkeling. Daarom ook ben ik zo teleurge steld." Hiensch (54) wil het huidige sei zoen op een waardige manier af maken. „Ik moet dit eerst even een plekje geven, maar ik zal me met ziel en zaligheid blijven inzet ten. We willen graag net Kloetin- RBC'ERS BIJ ZEEUWSE TOPPERS vlissingen - Saïd en Hoessein Bou- zambou en Khalid El Hattach ma ken opnieuw deel uit van de natio nale zaalvoetbalselectie. Oranje maakt zich op voor de dubbele ont moeting met Servië, op maandag 5 en dinsdag 6 januari. Beide duels worden in Almere afgewerkt. De wedstrijden tegen Servië zijn voor Oranje belangrijk in aanloop naar het EK-kwalificatietoernooi voor de eindronde van 2016 in Ser vië. Dit kwalificatietoernooi is van 17 tot 22 maart 2015 in Bosnië en Herzegovina. Begin december speelde het Ne derlands zaalvoetbalteam de eer ste officiële wedstrijden van het seizoen. Tijdens een drielanden- toernooi in Italië speelde Neder land met 2-2 gelijk tegen Polen en waren de Italianen, de Europese ti telhouder, met 6-1 te sterk. Ook toen maakten Saïd en Hoessein Bouzambou en Khalid El Hattach deel uit van de selectie. De drie Zeeuwse internationals hebben inmiddels vanuit Groene Ster de overstap gemaakt naar het Bel gische Gelko Hasselt. ZOLDER - Dat Lars van der Haar be gin februari in Tabor één van de grote kandidaten is voor de wereld titel veldrijden, werd afgelopen zondag in de wereldbekercross van Namen al duidelijk. In Zolder liet hij gisteren zien ook al klaar te zijn voor het volgende WK in 2016. De Nederlander won op het Vlaamse autocircuit, waar volgende winter de mondiale titelstrijd wordt gere den, met overmacht de vijfde we reldbekermanche van dit seizoen. Hij rondde er een solo van 45 minu ten af. Nummer twee Kevin Pauw els kwam pas 45 seconden na hem over de streep. Vorig jaar won Van der Haar ook al de kerstcross van Zolder. „Voor mij is dit ideaal", sprak hij na af loop over de wijzigingen die sindsdien zijn aangebracht aan het parkoers. Het is de bedoeling dat op de vernieuwde omloop over dertien maanden ook het WK wordt gereden. „Drie keer is scheepsrecht", zo hoopt Van Haar. De Belgen vrezen ondertus sen het ergste voor hun favoriete sport. Nu hun crosskoning Sven Nys kampt met ernstige vorm- en echtscheidingsproblemen (zijn vrouw Isabelle heeft hem verla ten) is het de vraag wie bij de zui derburen het vaandel van hem kan overnemen. Voorlopig is het aan de stille Vlaamse boerenzoon Kevin Pauw els om de eer van land hoog te houden. „Hij was in ieder geval vandaag mijn grootste concur rent", zei Van der Haar in Zolder. „Toen ik zag dat hij er in de begin fase niet bij was, was dat voor mij het moment om in de aanval te gaan. Ook al was het vroeg." Pauwels probeerde de zaak daar na nog wel recht te zetten, maar hij beet zijn tanden stuk op de man die zich op het autocircuit in Zolder net zo thuis voelt als in Woudenberg. Even was het voor hem nog schrikken toen zijn ket ting in de voorlaatste ronde dienst weigerde. „Ik kon hem er echter snel zelf weer opleggen." Bezorgd keek hij om, maar Pauw els was in geen velden of wegen te bekennen. „Dit is de zege waar ik al een tijdje tegen aan zat te hik ken", liet Van der Haar weten na dat het Wilhelmus voor hem had geklonken. „Ik rijd al een tijdje goed, maar ik kon het steeds niet afmaken omdat er iedere keer iets mis ging." Zo werd hij vlak voor de wereldmanche van Milton Key nes ziek, waardoor Van der Haar in ieder geval kan fluiten naar de eindzege van dit klassement. „Maar er valt nog genoeg te win nen", stelde Van der Haar. 'Mijn werk door Rudy Boogert, Jan Dagevos en Mitchell Minnaard pagina 48 en 49: 'Alles wat je in emotie zegt, is niet goed' door Jan Dagevos In de huidige selectie van Kloetinge zitten tien spelers met een RBC-verleden. De andere Zeeuwse topclubs kunnen niet tippen aan dat aantal, maar profite ren ook nog van de opleiding van de voormalige profclub RBC. xlV KLOET IN Kr- Kloetinge Wouter de Craene Urvin van Hekelen Ruben Hollemans Matthew Lentink Michel Maaskant Dangelo Martien Björn Quartel Jaco van der Schee Mark Schuit Rem co van Tiggele "Vos A»9 Goes Frits Paap Sherief Tawfik Menancio Weeda Dennis Uijl Vlissingen Raymond Wolff Etienne Mallie Mf Hoek Thomas van den Houten infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert door Jan Dagevos Selectie: Mohamed Darri, Ennes van Maasbommel (beiden 't Knooppunt), Oualid Saadouni, Jamal El Ghannouti (beiden Eindhoven), Mohamed Attaibi (Futsal Topsport Antwerpen), Mats Velseboer, Zakaria Amrani (beiden Marlène), Manuel Kuyk (LZV/Kuypers Hair St Wellness), Karim Mossaoui, Anes Beslija (beiden TPP-Rotterdam), Khalid El Hattach, Hoessein Bouzam bou, Saïd Bouzambou (allen FS Gelko Hasselt), Zaid El Morabiti (AORC/Lebo Vastgoed), Tevfik Ceyar en Mohammed Allouch (beiden FCK/De Hommel). door Ad Pertijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28