Er gaat niks boven de geur van hout WERKEN 21 DE UITDAGING In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk? Wat geeft voldoening en waar ligt de grootste uitdaging? Vandaag: Anton Hut, timmerman/interieurbouwer. Waaruit bestaat uw werk? Verschillende timmerwerken, het ma ken van interieurs en meubelmaken. Ik overleg met de klant en maak het ver volgens zoals die het wil. Daarnaast ont werp en maak ik ook mijn eigen meube len, waar ik mijn eigen ideeën in kwijt kan. Ik werk met staal, beton en hout, daar maak je de mooiste dingen mee. Maar het liefst toch met hout. Er gaat niks boven de geur van hout Hoe bent u in deze baan terechtgeko men? Ik heb de timmeropleiding in Zwolle gedaan en daarna de meubelmakersop leiding, ook in Zwolle. Daarna heb ik bij verschillende meubelmakers in het noorden van het land gewerkt. Ik ben vanwege het surfen, in Zeeland terecht- wel een tevreden klant heb, dan dat ik iets maak wat ik zelf mooi vind maar waar de klant niet tevreden over is. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Bezig zijn met techniek en kennis op bouwen, daar zitten eigenlijk nooit grenzen aan. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Met klanten moet je vaak een midden weg vinden; realistisch zijn. Soms is een techniek wel mogelijk maar is het veel werk. Dan moeten we keuzes ma ken die misschien wat minder arbeids intensief maar beter te betalen zijn. gekomen. Ik ben nu voor mezelf begon nen. Dan ben ik zelfstandig en kan ik zelf mijn tijd indelen. Waar haalt u de meeste voldoening uit? Onafhankelijk van werkzaamheden: een tevreden klant. Ik zou liever werk doen waar ik niet achter sta waarmee ik val is goedkoop echt duurkoop", vertelt Janine Kliphuis (51) uit Roosendaal. Kliphuis is sinds 1 november dit jaar de nieuwe directeur en be stuurder van Dé Provinciale Kraamzorg. Steeds vaker schrijven ouders een geboorteplan. Hierin worden de wensen rondom de geboorte vastgelegd. Dé Provinciale Kraamzorg houdt daar rekening mee, net zoals met de levensbe schouwing. Veiligheid gaat echter altijd voor. Het aspect van veiligheid wordt juist gevonden in een goede samenwerking van alle zorgdisci- plines met betrekking tot de geboortezorg. Dit gebeurt voornamelijk in de Verloskundige Sa- menwerkings Verbanden (VSV). De standaard kraamzorg beslaat een periode van acht dagen, waarin 49 uur door veelal de zelfde kraamverzorgende gewerkt wordt. De kraamverzorgende draait mee in de privé-sfeer, alles wat ze daar ziet en hoort valt onder het be roepsgeheim. Dé Provinciale Kraamzorg biedt een full service pakket voor, tijdens en na de ge boorte. Naast 140 kraamverzorgenden heeft de stichting 4 lactatiekundigen in dienst voor hulp bij borstvoedingsproblemen, worden er bijeenkomsten een voorlichtingsavonden geor ganiseerd en kun je cursussen en bewegings programma's volgen. PROVINCIALE KRAAMZORG ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 www.ahut.nl levensdagen Janine Kliphuis, directeur/bestuurder van Dé Pro vinciale Kraamzorg: „In een land als Engeland zien ze ook steeds meer in dat een goed verlopende thuisbevalling de voorkeur heeft. www.kraamzorgzeeland.nl Dé Provinciale Kraamzorg komt voort uit de voormalige kruisverenigingen en vaart sinds 1996 een zelfstandige koers. In Zeeland heeft Dé Provinciale Kraamzorg een marktaandeel van zo'n 70 procent. Op jaarbasis zijn er in Zeeland zo'n 2400 ver zorgingen. Daarvoor zijn rond de 140 kraamverzorgen den, allemaal vrouwen, in dienst. Er zijn 4 lactatiekundigen in dienst. In totaal heeft Dé Provinciale Kraamzorg 88 FTE. Veel van het werk gebeurt op parttime basis. Naast Zeeland is Dé Provinciale Kraamzorg ook actief in West-Brabant en de Belgische grensstreek. Kraamzorg valt onder het basispakket van de zorgverzekering. Er geldt een eigen bijdrage van 4,10 euro per uur die op hun beurt onder de aanvullende zorgverzekering kunnen val len. Je kunt ook zelf extra uren inkopen. De bedrijfsvorm is een stichting. Bron: Dé Provinciale Kraamzorg, Goes. Om de baby te wegen, wordt een unster gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22