Vos ten onder in Westerschelde Kras Kortingsdagen Juvent en Jeugdzorg passen hun beleid aan na ernstige mishandeling van Vlissings meisje door stiefvader. n dern'assais LeHbn optie Werken vanuitje hangmat Werken MIDDELBURG - Medewerkers van Ju- vent en Jeugdzorg gaan meer on aangekondigd op bezoek bij cliën ten die ze bijstaan. Vooral als er vanuit de omgeving van die cliën ten meldingen komen dat er spra ke is van kindermishandeling. De directeuren Nelleke Groenewe- gen (Intervence, voorheen Bureau Jeugdzorg) en Hein Abbing (Ju- vent) zeggen dat naar aanleiding van de ernstige mishandeling van de driejarige Vlissingse Anna. Dat meisje werd door haar stiefvader langere tijd mishandeld. Buren van dat gezin hebben meerdere ke ren alarm geslagen. De vader is door de rechtbank veroordeeld voor het mishandelen van Anna tot een celstraf van 24 maanden waarvan 6 voorwaardelijk. Tijdens de rechtszaak haalde officier van justitie Jo Valente hard uit naar de hulpverlening, en dan vooral de Jeugdzorg. Hij stelde onomwon den dat medewerkers van die in stelling 'hadden zitten slapen' om dat ze niet tijdig merkten dat het meisje werd mishandeld. Hulpver leners kwamen vaak over de vloer bij het gezin dat destijds woonde in een portiekwoning aan de Vin cent van Goghlaan in Vlissingen. Maar ze kwamen alleen op af spraak. Buren drongen aan om ook onaangekondigd te komen omdat ze dan konden horen en zien dat het mis ging met de meis jes. Volgens de beide directeuren is onverwachts aanbellen feitelijk in strijd met het beleid omdat de hulpverleners een vertrouwens band opbouwen met hun cliën ten. Dat doorbreken, door onver wachts langs te gaan, kan volgens hen nadelig zijn voor de relatie die wordt opgebouwd. Deson danks zullen ze het vaker doen, zo is intern afgesproken. O ZATERDAG 27 december 2014 256e jaargang nr. 304 Los nummer €2,70 Abonneeprijs 1,07 Korting op alle reizen! Twee boten van het Nederlandse en Belgische Loodswezen schoten te hulp, maar ze kwamen te laat voor een jonge vos. Het dier verdronk op eerste kerstdag in de Westerschelde bij het Keizersbolwerk in Vlissingen. Door tij, wind en golven tussen de pieren was het lastig de vos uit het water te krijgenTToenjj het lukte, was het te laat Snel en eenvoudig professionele verkoopfacturen maken? Joost biedt hier voor een online tool en boekt de verzonden verkoopfacturen direct in de administratie. Wat als je het keurslijf van je loopbaan beu bent? Zoek dan vrijheid en avontuur in het buitenland. Werken kan overal in dit digitale tijdperk. Jeugdzorg wakker na kritiek OM door Emile Calon O pagina 31: Commentaar Spectrum: Jeugdzorg sliep Editie: Bevelanden/Tholen 4 Sneeuwen wind 4» «b Y Kras.nl/kortingsdagen of bei 0900-9697^ DE STELLING Reageeroppzc.nl Voorzorgsmaatregelen NS zijn verstandig zie pagina 3 UW MENING 576 reacties Ik geniet van kerst ONEENS Rob Padmos, Nederlands Loodswezen YERED BY WEA Joost werkt bij WEA Zuid-West www.hallojoost.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1