O ;r a Record voor actie Serious Request G 8 BINNENLAND Virtueel boertje spelen is onverminderd populair. Binnenkort kan dat ook met een echte boerderij. Een nieuwe game moet bij burgers meer begrip kweken voor de melkveesector. Bertha *2 wf~ De 3FM-dj's Gerard Ekdom, Coen Swijnenberg en Domien Ver- schuuren verlieten woensdag even na 21.00 uur het Glazen Huis op de Grote Markt in Haarlem. De radiomakers zaten zes dagen in het huis en hebben in die tijd niet gegeten. Ze maakten 24 uur per dag radio. Net als vorig jaar was er een eindsprint in de laatste uren van de actie. Rond 18.00 uur was er - net als in 2013 - ruim 8,6 miljoen euro gedoneerd. Toen de dj's het huis al verlaten hadden, werd van uit Haarlem nog een laatste op roep aan het publiek gedaan om te bellen, omdat het 'te rustig' was op de telefoonlijnen in het callcenter. 3FM begon in 2004 met de actie Serious Request. Toen werd ruim AMSTERDAM - In de koffiepauze een virtueel perceel wortels in zaaien, vanaf de bank je varkens voeren en voor je gaat slapen nog even een mand eieren proberen te verkopen tegen woekerprijzen: miljoenen mensen spelen boertje via computerspelletjes als Farm Ville en Hay Day. Binnenkort kan dat ook met echte koeien. In het nieuwe spel Superboer wor den gamers uitgedaagd een echt melkveebedrijf te runnen. „Dank zij de melkrobot zijn op een melk veehouderij veel gegevens real ti me beschikbaar. Dat maakt het spannend om deze game te spe len, in plaats van je onder te dom pelen in het sprookje van een simulatiespel als Farmville", zegt Pim Bouman van Gamious, dat het spel bouwt in opdracht van de melkveesector. Zoals je in Voetbalmanager je fa voriete profvoetballers opstelt, kies je als Superboerspeler je ei gen koeienteam uit de totale vee- 900.000 euro opgehaald voor een mobiel ziekenhuis in Darfur. Sindsdien voerde de radiozender ieder jaar actie voor een 'stille ramp'. De lijst van aangevraagde num mers tijdens Serious Request wordt geleid door het nummer I'll be there this Christmas, dat dj Ge rard Ekdom onder de naam Gary Fomdeck opnam. Op nummer twee staat Runaway van Galantis, Ook Jacqueline Govaert staat in de top 10 van meest aangevraagde nummers, met Make more sound, het nummer dat volgens 3FM het themalied van Serious Request 2014 werd. Haarlem trok op de laatste dag van de actie meer dan 188.000 bezoekers. Volgend jaar staat het Glazen Huis in Heerlen. II ralsi SumfcxóCbitt fcgfet p* Kareltje Karin melissa Gesloten Verdiend: S 640 Laatste melking: 8 Itr, 10.11 Totaal vandaag: 33 Itr nriPDcow Boerenknecht S 26.900 morgen 15°C HAARLEM - De 3FM-actie Serious Request heeft 12.380.438 euro op gehaald. Het geld gaat naar het goede doel van dit jaar: bestrijding van seksueel geweld tegen meisjes en vrouwen in conflictgebieden. Er is iets meer geld gedoneerd dan in 2013: toen stond de teller op 12.302.747 euro. door Annemieke van Dongen De actie heeft bijna I V 12,4 miljoen opgele verd. Het geld gaat naar de bestrijding van seksueel geweld. Superboer spelen in game met echte koeien 8 dagen Glacier-/Mont Blanc Express Saas Grund 10 dagen Barcelona en Andorra 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 10 dagen De Ardèche Rocamadour 12 dagen Toscane, Bloemen- rivièra en Cöte d'Azur Verdiend: Laatste melking: 10 Itr, 21.02 Totaal vandaag: 50 Ur Doe een voorspelling Verdiend: 230 Laatste melking: 15 Itr. 13-45 Totaal vandaag: 41 Itr Verdiend: Laatste melking Totaal vandaag Je hebt meer stal capiciteit nodig! Koop een koe in de stal van de boer! Doe een voorspelling Doe een voorspelling Ga naar de stal van de boer Koop meer stalcapaciteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 14