r GRATIS iPad Mini I T.W.V. 399, 28 29 Voetbalmuseum Roosendaal is nu alweer een zieltogende attractie 40 MENINGEN brieven Naar één gemeente Decathlon Falenjfaudewet Staking Vrije artsenkeuze Biggetjes castreren of Bosch koffiemachine of 4 kaarten voor "Soldaat van Oranje" mm www.tulpkeukens.nl Wie niet begrijpt waarom het no dig is van Zeeuws-Vlaanderen één gemeente te maken (zie de krant van 19 december), moet eens een bezoek brengen aan de gemeenteraad van Hulst. Dan weet je meteen waarom deskundi gen voorstellen er één gemeente van te maken en dan bestuurders te kiezen die hun werk wél ver staan. Misschien dat de overbodi ge wethouders dan op de honden poepzuiger kunnen gaan rijden. Zo doen de bestuurders uit Hulst ook eens iets anders voor de sa menleving dan alleen de lokale middenstand verwennen. Ik kijk met stijgende verbijstering naar de soap over de vestiging van Decathlon in Middelburg. (Zie de krant van 16 december.) Deze gro te winkel van sport-artikelen bij een stadje als Middelburg is bui tenproportioneel. Na drie rappor ten gelooft behalve een paar amb tenaren en een wethouder nie mand meer in de komst. Het éch te verhaal is menigeen langzamer hand duidelijk: dit avontuur is uit sluitend bedoeld om het ZEP, dat onzalige prestigeproject, te laten overleven. Dat zal overigens nog niet meevallen; binnenkort doet de laatste huurder aldaar het licht uit. Als Middelburg niet stopt met Decathlon en het tot elke prijs in leven houden van het ZEP, wordt deze kwestie in 2020 een prima kandidaat voor de rubriek 'mega lomane projecten van toen'. De krant van 17 december meldt dat minister Asscher van Sociale Zaken het falen van de fraudewet erkent. Dat werd tijd. Goedwillen de burgers die onbewust fouten maakten bij het aanvragen van een uitkering werden zwaar ge straft. De politiek moet zich scha men. Pas na twee jaar wordt er kend dat onterecht boetes zijn op gelegd terwijl dit risico al was ge signaleerd voordat de wet werd in gevoerd. Nu de Nationale Om budsman een ontluisterend rap port heeft uitgebracht, komt er ge lukkig een aanpassing van de frau dewet. Het is te hopen dat hier mee alleen de echte fraudeurs worden aangepakt. Maandag 15 december was in Bel gië een landelijke staking om be zuinigingen op overheidsperso neel te voorkomen (zie de krant van 16 december). Naar mijn me ning gaat deze staking veel te ver. Want de acties hebben grote ge volgen. Het spoorwegpersoneel deed mee aan de staking, waar door niet alleen landelijke maar ook internationale treinen (Tha- lys) niet reden. Daarbij kwam, dat niet alleen de stakers zelf niet werkten, maar ze beletten ook an deren om te gaan werken. In de transportsector verloor een be drijf een grote internationale klant door de stakingen. Dit resul teert in gedwongen ontslagen. Het ergste vind ik nog dat het per soneel wel wilde werken, maar werd tegengehouden door stakers Protesteren kan naar mijn me ning ook op een manier waarop men anderen niet schaadt. Is dit het gelijk van Adri Duive- steijn die een rem heeft gezet op de beperking van de vrije artsen keuze? Achmea sluit geen con tract af met RZWN, een groep van reuma-specialisten (zie de krant van 20 december). Op haar beurt adviseert RZWN patiënten, die verzekerd zijn bij Achmea, een andere (duurdere?) verzeke ring af te sluiten om ook in de toe komst gebruik te kunnen blijven maken van de kennis en kunde van dezelfde specialist. Wie wordt er nu beter van? Als het om geld gaat waarschijnlijk zowel de specialist als de zorgverzekeraar. Maar als het om zorg gaat, is het nog maar zeer de vraag of de pa tiënt hiermee gediend is. Het castreren van varkens neemt weer toe (zie de krant van 22 de cember). In 2015 zou een verbod op castreren ingaan, maar dat gaat problemen geven voor de boeren. Wel of niet castreren is een moe- lijke keuze. Als je ze niet cas treert, is het vlees onverkoopbaar. Als je het vlees braadt, is de stank zo sterk dat je nooit meer varkens vlees eet. Wel castreren vraagt deskundigheid en handigheid, dat is niet iedereen gegeven. Mis schien kan een boer iemand inhu ren die daar veel ervaring mee heeft. Het verdoven is geen ideale oplossing, omdat de dieren veel stress hebben van de prik. r ROOSENDAAL - Het begon zo hoop vol en positief. In mei 2013 teken de de Middelburgse ondernemer Paul Hermsen voor de aankoop van het zieltogende RBC-stadion op het bedrijventerrein Borch- werf in Roosendaal. Hij betaalde er 1,3 miljoen voor. Het was een vrolijke bijeenkomst. RBC blij, wethouder Toine Theunis blij en de koper zelf had er zin in. Hermsen was naar eigen zeggen 'gevallen' voor de vechtersmenta liteit van de RBC'ers die het fail lissement van de club zo kranig hadden geïncasseerd. De nieuwe eigenaar zag toekomst voor het stadion als 'multifunctioneel sport- en evenementencentrum'. Hij sprak over een 'leuke uitda ging', de 'koers uitzetten' en de 'grote lijn' bewaken. Maar eind 2014 is er van alle vro lijkheid weinig over. Het bleek ui terst lastig om nieuwe huurders en gebruikers te trekken. Nieuwe hoop was er toen Herm sen aankondigde dat het in Mid delburg geflopte Nationaal Voet balmuseum, een idee van de journalist/publicist Matty Ver kamman, naar de Roosendaalse voetbaltempel zou komen. Na een paar maanden van 'stille' openstel ling volgde in september een fees telijke opening waarbij vips toost ten op het succes van de museale attractie. Dat succes is tot nu toe uitgeble ven. Het voetbalmuseum ligt er (te) veel dagen verlaten bij. Naar verluidt zijn tot nu toe slechts een paar duizend bezoekers over Na een paar maanden van 'stille' openstelling volgde in september een feestelijke opening met vips. de drempel gegaan. Dat is veel te weinig om het rendabel te ma ken. Hoewel stadionmanager Joost van Oosterhout, tijdelijk in gehuurd door Hermsen, lang vol hield dat de Voetbal Experience een jaar de tijd moet hebben om zich in de markt te zetten, trok Van Oosterhout vorige week al aan zijn stutten. Hij woog zijn woorden op een goudschaaltje, maar de boodschap was helder: Hermsen heeft - tot nu toe - geen cent over voor echte promotie en dat wreekt zich. Slechts een enkele voetbalfanaat vindt de weg naar Borchwerf en als hij daar al komt, kan hij niet eens fatsoenlijk eten. Het naastge legen stadioncafé is ook al failliet. Bovendien is Hermsen nog ver wikkeld in een voor hem verve lende en slepende rechtszaak over het rechtmatige eigendom van het voetbalmuseum. Hermsen zei deze week via een woordvoerder dat hij begin janua ri reageert. Er zou gezocht wor den naar een opvolger voor Van Oosterhout. Die moet dan wel vol gens een kraakheldere strategie kunnen werken. Hermsen zei in mei 2013 dat hij een man is die koersen uitzet. Daar moet hij wel heel rap mee beginnen. Anders hoeft het niet meer. Naar verluidt zijn tot nu toe Hermsen is nog verwikkeld slechts een paar duizend in rechtszaak over het recht- bezoekers over de drempel matige eigendom van het gegaan. voetbalmuseum. In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Willem Dirk Pols Parelmoerboog 4, Terneuzen M.J. Breel Prooyenseweg 16c, Middelburg Jasmijn Blok Odinstraat 18, Kapelle Yoshi van den Akker Ds. van Wouwestraat 26, Serooskerke Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes Irene Vijfvinkel Pres. Wilsonlaan 84, Middelburg ri DEC Amersfoort Son en Veendam 10-21 u 10-21 u Amsterdam en Rotterdam standaard openings tijden 10-20 u 10-17 u 10-21 u JAN Tl Filiaal Son en woonma s Let op! Bovenstaande openingstijden zijn niet van toepassing voor Tulp Keukens Amsterdam en Rotterdam. Kijk voor de actuele openingstijden op www.tulpkeukens.nl/filialen Amersfoort Amsterdam Drachten Rotterdam Son Veendam Veenendaal Velserbroek Woerden Goes Heerhugowaard Rijssen OPINIE VOETBALMUSEUM door Franka van der Rijt I Paul Hermsen (links) en Matty Verkamman in blijere tijden. De twee tref fen elkaar alleen nog maar in de rechtbank, archieffoto BN DeStem *Actie is geldig bij aankoop van een nieuwe Tulp Keuken vanaf €7.000,- netto verkoopprijs. Actievoorwaarden op verkooppunt onder nummer TKA.25.12.2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 121