Vooral uit Terneuzen wordt geknal gemeld Winterse vertellingen ZEEUWS-VLAANDEREN 35 66 Je moet er voor open staan en willen weten waar ze vandaan komen Rechtbank verlengt tbs voor heethoofd nd bedankt! VOLVO V60 ZAKENAUTO VAN HET JAAR Vanaf 32.495,- Lease vanaf 539,-p/m ^iHwl Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115 - 697455 www.cappendijk.nl Oudhollandse spelen Kampvuur en borrel in centrum De Lieve op strand Cadzand nuari moest hij ook het eigen risi co van het nieuwe jaar betalen en hij had maar voor een beperkt aantal sessies een vergoeding voor fysiotherapie. Leg dat maar eens uit; dat is best lastig." Renate helpt mensen uit de hele wereld, afhankelijk van waar de brand haarden zijn. Zo zijn er vluchtelin gen uit onder meer Irak, Iran, Af ghanistan, Somalië, Congo en Sri Lanka. Momenteel komen de meeste mensen uit Syrië. De taal barrière maakt het communice ren soms lastig. „We hebben een tolkendienst", vertelt Renate. „Dan hebben we een tolk op de speaker en intern zijn er soms ook vrijwilligers aanwezig die kunnen tolken." Sommige vluch telingen zijn analfabeet, anderen spreken binnen drie maanden al Nederlands. Renate kan werk en privé goed gescheiden houden maar soms grijpt het werk haar aan. „Een dame uit Afrika kon haar kinderen niet naar Nederland laten komen, vanwege de regelge ving. Die is soms streng en dat kan erg hard zijn." Met sommige men sen krijgt ze ook een persoonlijke band. „Ik houd nog steeds contact met een van de eerste gezinnen die ik heb begeleid. Ik ben be nieuwd hoe het met hen gaat." Ze De meest meldingen komen uit de steden. Naast het grote aantal meldingen uit Terneuzen, komen er wat meer uit Middelburg. In Vlissingen en Goes was het rela tief rustig wat betreft vuurwerk- overlast tijdens de kerstdagen. GroenLinks heeft net als vorig jaar het vuurwerkmeldpunt op in ternet opgezet. Sinds woensdag middag kunnen meldingen wor den doorgegeven. Die worden bij elkaar opgeteld. Dat is een ander systeem dan de zogenaamde Knal- lenkaart die via de website van de PZC geraadpleegd kan worden. Daar worden de meldingen van dag tot dag bijgehouden. Het meldpunt van GroenLinks is een initiatief van 20 gemeentelij ke en provinciale afdelingen. Vo rig jaar kwamen op het meldpunt bijna 90.000 meldingen binnen, 10 procent meer dan het jaar daar voor. Naar aanleiding van de over last hebben ruim 30 gemeenten vuurwerkvrije zones ingesteld. De Tweede Kamer besloot boven dien de afsteektijd in te korten. Dit mag op Oudejaarsdag pas van af 18.00 uur, dat was 10.00 uur. Tot gisteravond 21.00 uur kwam uit Terneuzen 115 meldingen. In heel Zeeuws-Vlaanderen waren het er 156. Via het meldpunt brengt GroenLinks in kaart of de vuurwerkvrije zones effect heb ben. haalt er voldoening uit als men sen hun draai hebben gevonden. „En kinderen die gaan studeren. Zo is er een jongen medicijnen gaan studeren. Dat was in zijn ei gen land niet gelukt. De mensen moeten het zelf doen, maar we willen ze dat extra zetje geven." Vluchtelingenwerk is momenteel op zoek naar vrijwilligers die vluchtelingen willen helpen om hun nieuwe leven in Nederland op de rit te krijgen. „Je moet er voor open staan, willen weten waar ze vandaan komen." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag de tbs met dwangverpleging van de 42-jarige M. O. uit Leiden met één jaar verlengd. Zijn ex-vrouw woonde eind no vember in Sas van Gent en gaf te kennen dat ze hem terug wilde. Hij toog naar Sas van Gent en ont dekte op haar mobiele telefoon een sms waaruit bleek dat ze seks met een ander had gehad. Daarop ontstond een woordenwis seling die uiteindelijk ontaardde in de mishandeling van de vrouw. De gedragsdeskundigen waren van oordeel dat O. een opvliegend iemand is die snel alle controle over zichzelf verliest. Daarom zou er een gerede kans bestaan dat zijn gedrag alleen maar erger zal worden indien hij niet wordt be handeld. KBO Hulst houdt dinsdag een Oudhollandse spelenmiddag in ontmoetingscentrum De Lieve. Om 13.30 uur begint de mid dag. De deelnemers krijgen een korte uitleg alvorens de spelen van start gaan. Na het bekendmaken van de winnaars volgt een loterij. Niet-leden zijn ook welkom; zij betalen 5 euro. Winter Wonderland in verlicht Sinte Pier Het evenement Winter Won derland Sinte Pier wordt maan dag voor het eerst gehouden. Door de dorpskern van Nieuw- vliet wordt een wandelroute uitgezet. Van 17 tot 21 uur loop je langs verlichte huizen, kraampjes, vuurspuwers en an der entertainment. Meer infor matie is te vinden op www.nieuwvliet.com. Moio Beach en Park Welgele gen zorgen morgen om 16.30 uur voor een kampvuur op het strand van Cadzand. Ook wordt er al een voorschot geno men op de oudjaarsborrel, om op 2014 te toasten en vooruit te blikken op 2015. Er is op het strand een kraampje te vinden met glühwein, erwtensoep en beenham. Haiku's leren maken in Museum Belfort Kinderen kunnen haiku's leren maken in Museum het Belfort in Sluis. Maandag kunnen klei ne dichters tussen 6 en 12 jaar de kunst leren van Soan Lan Ie. De kosten bedragen 4,50 euro per persoon. De middag duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Reserveren is noodzakelijk via de balie van VW Sluis of 0117-461700. Op de zevende editie van de vertelavond van Het Podium Zaamslag zijn dinsdagavond Winterse verhalen te horen. Vijf sprekers vertellen in hun eigen dialect een verhaal. De avond wordt muzikaal omlijst door de drie zangeressen van het DamesVerband. Het evene ment begint om 20.00 uur en de entree bedraagt tien euro. Een glaasje glühwein is bij de prijs inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar via de site www.podiumvanzaamslag.nl of 0115-611875. Online: RicoModa.com - Ganzepoortstraat 23 Goes I TT ZATERDAG 27 DECEMBER 2014 HULST CADZAND I Renate Klaassen zet zich al twaalf jaar vrijwillig in voor vluchtelingen. foto Peter Nicolai Renate Klaassen door René Schrier terneuzen - Rond de kerstdagen zijn zo'n 325 meldingen uit Zee land doorgegeven aan het meld punt van vuurwerkoverlast.nl. Ter neuzen spant de kroon wat het aan tal Zeeuwse signalen van overlast betreft. Vrijwilliger worden? Op de site www.vluchtelingenwerk.nl/zeeland zijn de contactgegevens van de loca ties in Hulst en Terneuzen te vinden. NIEUWVLIET ZAAMSLAG SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115