'Buitenlands' nationaal team verdeelt Suriname Nieuwjaar! Nieuw bed? auping Patiënten toch niet vegetatief plaza BINNENLAND 9 Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 PARAMARIBO - Veel voetbalminnen- de Surinamers kunnen niet wach ten tot het tweede kerstdag, half vijf is. Dan is er in Suriname einde lijk een voetbalwedstrijd op hoog niveau te zien. Althans, dat is de verwachting van velen over de wed strijd die Natio, het Surinaamse na tionale elftal, tegen W Connection, de kampioen van Trinidad, speelt. „Na 25 jaar vind ik het eindelijk de moeite waard naar het stadion te gaan. De afgelopen jaren was het niveau zo laag, dat ik daarin geen zin had", was een veelzeg gende reactie tijdens een radio programma vorige week. Die hoge verwachtingen zijn ze ker niet gewekt door de prestaties van het Surinaamse elftal. Die wa ren de afgelopen jaren niet om over naar huis te schrijven. Het Natio dat tegen W Connection speelt, is een heel ander team en bestaat voor het grootste deel uit profspelers van Surinaamse kom af die in Nederland of elders in Europa voetballen, zoals Milano Koenders (Heracles) en Ryan Koolwijk (FC Dordrecht). Ook Evander Sno (o.a. Ajax, RKC en NEC) is geselecteerd. De Suri naamse Voetbal Bond (SVB) heeft de vriendschappelijke wedstrijd Evander Sno is geselecteerd voor Suriname, foto HH georganiseerd om maatschappelij ke en politieke steun te krijgen voor een voorgestelde wetswijzi ging. Als het parlement die aan neemt, kan Suriname de Suri naamse nationaliteit toekennen aan mensen met bijzondere exper tise, zoals voetballers. Dat is wat de SVB nodig heeft om zijn doel, deelname van Suriname aan het WK 2018, dichterbij te brengen. Het is ook de droom van Suri naamse voetballiefhebbers, maar de laatste dagen begint het bij sommigen toch te knagen. In de drang om die wedstrijd te win nen, ziet het er nu naar uit dat de SVB maar een of twee 'echte' Suri naamse jongens heeft geselec teerd. Dat is niet de bedoeling, vinden de meer nationalistisch in gestelde supporters. „We staan als Suriname bekend als land dat bijna alles importeert, maar dat we nu ook al onze voetballers im porteren, gaat te ver. Hoe krijgen we dan ooit onze eigen jongens op een hoger niveau?", aldus een teleurgestelde supporter. De SVB heeft geen boodschap aan deze 'emoties', bleek zaterdag tijdens een persconferentie. De wedstrijd moet gewonnen wor den om het 'project' van de wets wijziging te doen slagen. „Je moet de beste spelers opstellen. Het maakt niet uit waar ze vandaan komen. Met minder dan vijfhon derd actieve voetballers is het bijna onmogelijk lokale toppers te vinden die op hoog niveau kun nen spelen", vindt oud-topspor ter Jules de Rijp. Een ander argument voor de selec tie is dat als meer lokale Surina mers zouden meedoen en Natio verliest, die jongens de schuld krijgen. Als ze nu verliezen, geeft dat aan de 'buitenlandse spelers' ook niet van het juiste kaliber zijn. „Maar als ze winnen, kun nen er stappen worden gemaakt naar het WK", aldus voetballief hebber Jean Luc van Charante. VUGHT Tereurverdachten in hongerstaking Vier jihadverdachten op de ter roristenafdeling van de gevan genis in Vught zijn in honger staking. Dat meldt advocaat André Seebregts. Het gaat om de van ronselen verdachte Azzedine C. uit Den Haag, Hardi N. en Adil C. uit Arnhem en Amsterdammer Moham med B. Ze zijn het niet eens met het regime op de afdeling. AMSTERDAM Trouw ontsloeg verslaggever terecht Dagblad Trouw heeft verslagge ver Perdiep Ramesar terecht op staande voet ontslagen. Dat heeft de kantonrechter in Amsterdam gisteren besloten. De journalist werd ontslagen toen bleek dat mensen uit zijn verhalen niet te traceren wa ren. Ramesar vocht zijn ont slag aan met een kort geding. NIJMEGEN Azzedine C. foto HH ZOETERMEER Baby jihadgezin mag weer naar huis De vijf maanden oude dochter van ronselverdachte Shukri F. mag naar huis. Dat heeft de kin derrechter besloten. De Raad voor de Kinderbescherming plaatste de baby uit huis nadat Shukri via de telefoon had ge sproken met haar gedetineerde man, ex-Syriëganger Maher H., over verhuizing naar Turkije. Veel patiënten in Nederland die langdurig in vegetatieve toestand verkeren, hebben een verkeerde diagnose gekregen. Dat stelt onderzoekster Wille- mijn van Erp van het Radboud- umc in Nijmegen en de Coma Science Group in Luik. Patiën ten in vegetatieve toestand ver tonen geen tekenen van be wustzijn, doelgerichte reactie of communicatie. Van Erp deed uitgebreid onder zoek bij de 41 verondersteld vege tatieve patiënten in Nederland. Zeventien van hen vertoonden echter toch tekenen van bewust zijn. Zij horen een andere vorm van behandeling en zorg te krij gen. Je matras is ouder dan 8 jaar, je ligt niet lekker of het past bij je goede voornemens; er zijn genoeg redenen om toe te zijn aan een nieuw bed. En daar komt nog een goede reden bij, wantje profiteert nu van 15% voordeel op het Auping assortiment Bereid je winkelbezoek goed voor op auping.nl/tips Dé winkel met het complete Auping assortiment onder één dak. 2e Kerstdag geopend. Kijk op www.auping.nl door onze correspondent Annelies Brinkman Deze actie loopt van 20 december 2014 t/m 1 februari 2015. Bekijk de actievoorwaarden op auping.nl/wintersale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9