Ambtenaar niet blij met karige kerstgift Premier Valls: Frankrijk is in groot gevaar SIEBEL IN HET NIEUWS 3 JUWELIER MINDERHOUD WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 RIJSWIJK-Vakbond Abvakabo FNV vindt het een slechte zaak dat ge meenten bezuinigen op de kerst pakketten voor hun ambtenaren of die zelfs geheel afschaffen. Dat meldde de website Binnenlands Bestuur gisteren. Uit een peiling bleek vorige week dat driekwart van de gemeen teambtenaren zo'n pakket ziet als een leuk extraatje of als blijk van waardering voor een jaar hard werken. De kerstpakketten staan ter dis cussie. Diverse gemeenten, waar onder Enschede en Roermond, hebben ze bij wijze van bezuini gingsmaatregel al afgeschaft. An dere gemeenten stoppen minder producten in het pakket. Het aantal ambtenaren neemt af en de overgebleven gemeenteme dewerkers staan volgens de bond onder hoge werkdruk, onder meer door de decentralisaties. „Dan is het wel een beetje merk waardig dat je als gemeente de kerstpakketten schrapt, in plaats van dat je je waardering uit", al dus de vakbond. Dit jaar kregen alle t3.ooo ge meenteambtenaren in Amster dam een scheurkalender en een sleutelhanger met een gezamelij- ke waarde van 6 euro. Een aantal van hen deed daarover hun be klag. „Ze vatten het karige kerst cadeau toch op als gebrek aan waardering", aldus een woord voerder van de bond. Tot en met 20t3 kregen Amsterdamse ambte naren nog allerlei soorten kerst pakketten. Dat verschilde per on derdeel van de gemeente. Lei dinggevenden waren verantwoor delijk voor de cadeaus, maar daar is een streep doorgehaald als ge volg van bezuinigingen. Een woordvoerder van de ge meente zei tegen Binnenlands Be stuur dat kerstpakketten altijd tot discussie leiden, of iemand nu ambtenaar is of niet. „We zijn hier bezig met een interne reorga nisatie. Daar past een bescheiden kerstattentie bij." teZG Kijk voor het laatste nieuws ook op: J www.pzc.nl parijs - Geschokt door drie aansla gen in evenzoveel dagen, heeft de Franse regering gisteren strenge veiligheidsmaatregelen getroffen. Bij de aanslagen vielen een dode en 24 gewonden. Acht slachtoffers zijn er slecht aan toe maar zouden buiten levensgevaar verkeren. Een bestaand antiterreurplan, waarbij gewapende militairen op stations en in luchthavens pa trouilleren, wordt aangescherpt. Het aantal militairen stijgt van 780 tot boven de duizend, de pa trouilles worden uitgebreid tot winkelcentra. Volgens een document waar het dagblad Le Monde de hand op wist te leggen, geldt een sterk ver hoogde staat van paraatheid voor politie en gendarmerie. De platte landsbureaus worden voor het pu bliek gesloten, van de bureaus in de steden wordt de ingang be waakt. Agenten moeten 'systema tisch' kogelvrije vesten dragen, al dus het document, zelfs op het bu reau. De premier, Manuel Valls, voelde zich gedwongen te verklaren dat de regering de aanslagen niet ba gatelliseert. „We begrijpen de on gerustheid", aldus de premier. „Die is legitiem. Frankrijk is in groot gevaar." In verband met de feestdagen, gewijzigde openingstijden in onze beide zaken: Zaterdag 27 december hele dag gesloten Woensdag 31 december alleen 's morgens geopend Vrijdag 2 januari hele dag gesloten wegens inventarisatie ALLES VOOR DE LIEFDE Juweliers mm Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN 'Ik mis een broer, maar< niet de mij ne 1+1 *Geldt op meer dan 1000 geselecteerde artikelen. Bekijk de aanbiedingen en actievoorwaarden op www.siebeljuweliers.nl/aanbiedingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 90