Binnenkort is er vlees te krijgen van dieren die in de Zeeuwse natuur opgroeien. Jan Tuinstra B.V. DeStem Boeren in de natuur Aanzienlijk lagere straf na hoger beroep in vernederende zaak Taakstraf voor geweldpleger BN DeStem 38 ZEELAND DUURZAAM ETEN Specialiteit: AARDAPPELEN voor INDUSTRIE BINNENLAND EXPORT De straf verschilt duidelijk van de wens van de officier van justitie, die de zogeheten ISD-maatregel, een verblijf van twee jaar in een inrichting voor stelselmatige da ders of een gevangenisstraf van een halfjaar plus een voorwaarde lijke ISD-maatregel had gevraagd. Naast de opgelegde straf moet T. ook twintig dagen cel uitzitten van een eerder vonnis. De volgens de officier van justitie 'gecertificeerde veelpleger' werd verdacht van drie mishandelin gen. Eén op 18 juni in een shoarma zaak aan de Vlasmarkt in Middel burg, toen hij - stomdronken - een bezoeker zonder aanleiding een stomp in het gezicht gaf Twee dagen eerder sloeg hij zijn ex-vriendin met een volle plastic fles en in september trok hij de nieuwe vriend van zijn ex van diens fiets. Hij werkte hem tegen de grond, legde hem een nekklem aan en beet in zijn nek. T. heeft een strafblad van 13 pagi na's en heeft nu 26 misdrijven, waaronder geweld, op zijn cv staan. VLISSINGEN - Vooral Kerstmis is een periode waarin de consu ment nogwel eens een ander stuk je vlees dan de traditionele run derlap op tafel wil zetten. Dan ko men ineens herten, wild en gevo gelte in de schappen van de win kels. Vlees uit de natuur is binnen kort ook een optie. „Het is hartstikke mooi vlees van dieren die gezond geleefd heb ben", Ed Hendriks van de Natuur vlees Coöperatie Nederland ziet het helemaal zitten. Eerlijk vlees van dieren die gegraasd hebben in de Nederlandse natuurgebie den. Daar moet een markt voor zijn. Vandaar dat contact is ge zocht met de supermarktketen Emté voor een proef In een be perkt aantal vestigingen van deze keten vooral in Noord-Brabant en het oosten van het land ligt vlees het al in de schappen. Ook voor Zeeland zijn er plan nen. Hendriks heeft contacten met een paar boeren uit deze pro vincie. En ook de Agrimarkt is op de hoogte van het initiatief Hij is op zoek naar runderen die bij de doelstelling van de natuurvlees coöperatie passen. Dat zijn runde ren die praktisch hun hele leven vrij buiten hebben rondgelopen. Ze zijn geboren en opgegroeid in Nederland en ingezet voor natuur beheer. Niet alleen hebben de die ren een goed leven gehad, er is al Het natuurvlees is duurzaam en is minder belastend voor het milieu die tijd ook controle op hun voe ding en gezondheid. Dat maakt natuurvlees tot een bijzonder be trouwbaar kwaliteitsproduct van eigen bodem." Het vlees heeft ook zijn eigen ken merken: „Het is sappig en mals, vergelijkbaar met vooraanstaande vleessoorten uit bijvoorbeeld Frankrijk en Argentinië. Er is con trole op afkomst en kwaliteit van het vlees. Er vindt door de boeren voortdurend controle plaats op de leefomstandigheden en het voed sel van de runderen. En natuur vlees is duurzaam en is minder belastend voor het milieu." Het is langzamerhand zo ver dat de proef die nu bij een aantal Em- té-winkels wordt gehouden naar meer locaties uitgerold kan wor den. „Het kost nogal veel tijd en organisatie om een constante stroom aan vlees op gang te breng en." Hendriks denkt wat Zeeland be treft het eerst aan runderen die op terreinen van natuurbescher mingsorganisaties grazen, zoals bij Staatsbosbeheer, Het Zeeuws Landschap en Natuurmonumen ten. Verder heeft hij contacten met boeren uit Zeeland. Hij ver wacht in januari of februari zo ver te zijn dat hij natuurvlees uit en in Zeeland kan leveren. Wij wensen U goede Kerstdagen en een gezond 2015 tel. 055-5 388 000, COLOFON WGGGNGR Media KERKWERVE - Het zijn niet alleen natuurbeschermingsorganisaties die natuurvlees aan kunnen bie den. In Zeeland zitten verschillen de veehouders die ook dergelijke vlees hebben. Een voorbeeld is Harrie Boot uit Kerkwerve. Hij heeft ongeveer zestig runderen, van het ras Blonde Aquitaine, die in de zomer grazen op terreinen van Staatsbosbeheer. Zoals bin nen de grenzen van het plan Ture luur. Boot: „Zo snijdt het mes aan twee kanten. De natuur wordt op deze manier onderhouden en wij hoeven de dieren niet te voeren." Boot heeft de bedrijfsvoering zo ingericht dat er in de winter kalf jes worden geboren. Dan staan de koeien in de stal op stro. In het voorjaar kunnen ze naar buiten. Het vlees van de geslachte dieren wordt in de boerderijwinkel ver kocht. In samenwerking met zijn broer wort gestreefd naar een ge sloten bedrijf. Dat wil zeggen dat ze het eten van de koeien zelf op het land verbouwen. Boot ziet ook wel dat natuurvlees aan popu lariteit wint. Dat is volgens hem ook wel te verklaren. „Mensen zien hun eten in de wei lopen. Ze weten waar het vandaan komt en kunnen - als ze dat willen - een kijkje op de boerderij nemen. Dat geeft een vertrouwd gevoel." De opgelegde straf is bijna de helft minder dan de 6 jaar gevan genisstraf die de rechtbank in Middelburg oplegde. Twee medeverdachten zijn veroor deeld tot celstraffen van een jaar en tweeënhalf jaar, maar zij gin gen niet in hoger beroep. Het hof vindt niet bewezen dat V. het slachtoffer heeft gedwongen zijn telefoon aan hem af te staan. Ook spreekt het gerechtshof de 34-jarige verdachte vrij van vrij heidsberoving. Hij zou er niet bij zijn geweest toen het slachtoffer in een kast werd opgesloten. Verder beweren getuigen dat het slachtoffer vrijwillig is mee ge gaan naar het huis van de verdach te in Middelburg waar hij januari vorig jaar werd vernederd en ver kracht. Verdachte en slachtoffer kennen elkaar uit het criminele milieu. Het slachtoffer zou V. nog geld schuldig zijn. De Middelburger werd veelvuldig geschopt en gesla gen en met de dood bedreigd. Daarna moest hij het lingeriesetje aantrekken en werd hij gefotogra feerd en gefilmd. Volgens de advocate van Bart V. hadden de mannen vrijwillig seks met elkaar, maar dat gelooft het gerechtshof niet. Het is onlogisch dat de twee seks hadden kort na de mishandeling en de vernedering. Bovendien bel de het slachtoffer kort na het ge beuren volledig overstuur bij zijn tante aan met de mededeling dat hij bruut was verkracht. Natuurvlees van MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren de 23-jarige D. T. uit Middelburg veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een celstraf van een half jaar waar van drie maanden voorwaardelijk. door René Schrier Ed Hendriks van de Natuurvlees Coöperatie Nederland Handel in Land- en Tuinbouwprodukten Telefoon 0187-669555 W.A. Tuinstra 0187-669891 E-mail: info@jantuinstrabv.nl www.jantuinstrabv.nl Fax 0187-669062 GSM 06-53303025 Molendijk 83a 3249 AN Herkingen 32 ZEEUWS-VLAANDEREN Advertenties Verkoopteam Zeeland tel. 0118-434 070, fax 0118-434 079 traffic.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties: fax 055-5 388 210 E-mail: arbeidsmarkt@wegenerdagbladen.nl Informatie over adverteren: www.bndestemadverteren.nl Redactie Terneuzen Herengracht 7, 4531 CM Terneuzen redactie.terneuzen@bndestem.nl Tel. 0115-645 740 BN DeStem Trivium 76, 4873 LP Etten-Leur Postbus 488, 4870 AL Etten-Leur 076 - 5312 311 www.bndestem.nl Hoofdredactie Johan van Uffelen Henk van Ingen (adjunct) hoofdredactie@bndestem.nl Heeft u nieuwstips? redactie@bndestem.nl 076- 5312 555 Insturen lezersbrieven redactie.secretariaat@bndestem.nl Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via: bndestem.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088 - 0139 920. Abonnementstarieven Deze vindt u op bndestem.nl/tarieven Abonneren, wijziging, vakantieservice? Informatie kunt u vinden op onze site bndestem.nl/service of bel 088 0139920. Advertentiemogelijkheden www.bndestemadverteren.nl 088-0139 994 adverteren@wegenermedia.nl Alle auteursrechten voorbehouden BN DeStem BV, c.q. de betreffende auteur. BN DeStem is een uitgave van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van BN DeStem of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw emailadres wilt intrekken, kunt u dit kenbaar maken bij de Lezersservice. www.bndestem.nl/algemeen/voorwaarden I Het zijn drukke dagen voor Harrie Boot in Kerkwerve. door Caroline Moerland DEN BOSCH - De 34-jarige Bart V. uit Middelburg is in hoger beroep veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenis straf voor verkrachting en mishan delingvan een plaatsgenoot. Ook zette de Middelburger een afbeel ding van het slachtoffer in een roze lingeriesetje op een datingsite voor homo's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80