Cent heeft weer licht- festival Mooie vetdooradering, geen taaie droge meuk Actie in Veere Straffen voor beheren van hennepkwekerij ZEELAND 39 Online: RicoModa.com - Ganzepoortstraat 23 Goes BIJ NADER NZIEN In de productie in de krant van gisteren over de politieke par tijen die deel willen nemen aan de Provinciale Statenverkiezin gen is een foutje geslopen. De lijsttrekker van de SGP is niet Harrie van der Maas, maar Goos Roelands. Van der Maas is be oogd gedeputeerde. Kijk voor meer nieuws op: www.bndestem.nl 1e en 2e Kerstdag Zie advertentie elders in deze krant. De vorige edities vonden plaats in 2011 en 2012. Daarna werd beslo ten er een driejaarlijks festival van te maken omdat de organisa tie van het festival veel tijd kost. Dat heeft vooral te maken met het grote succes. De belangstel ling voor het lichtfestival is name lijk bijzonder groot. Zelfs zo groot dat de stad gent de toestroom nau welijks kan verwerken. In 2012 kwam er een half miljoen mensen op af en ontstonden pro blemen door de te grote mensen massa. Mede met het oog daarop is het parkoers nu aanzienlijk uit gebreid: er zijn veertig in plaats van twintig internationale lichtat- tracties. In het nieuwe parkoers zijn voor het eerst ook het Sint-Pietersplein, het Baude- loopark, de Muinkkaai en de Oude Beestenmarkt opgenomen. De Stad Gent investeerde de afge lopen jaren veel in de sfeervolle verlichting van de binnenstad. Het Lichtfestival wil dat unieke en bekroonde lichtplan extra be nadrukken. MIDDELBURG - De 37-jarige H. N. uit Kapelle is gisteren conform de eis veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur, een celstraf van zes maanden waarvan vijf voorwaar delijk en het betalen van 2900 eu ro schadevergoeding voor 'gesto len stroom'. N. kreeg deze straf op gelegd voor het beheren van een hennepkwekerij en het illegaal af tappen van stroom. Daarnaast wordt hem het geld dat hij met zijn kwekerij heeft verdiend, bijna een ton, ontnomen. De politie trof 396 planten aan in een schuurtje en verstopt in een plastic zak ontdekte de politie honderdduizend euro. OUWERKERK - Kok Wouter Kik van De Vier bannen in Ouwerkerk heeft weinig ervaring met vlees uit de natuurgebieden. Maar hij vindt het een erg interessante ontwikkeling. Volgens hem moet je het vlees wel kunnen herkennen: „Ik denk dat het er echt gaaf uit ziet, mooi rood, niet zo bleek. En een mooie vetdooradering door heel het vlees." Dat is vol gens hem ook het verschil met een gemiddeld stukje vlees, 'geen taaie droge meuk'. Al voegt hij er onmiddellijk aan toe dat het ook belang rijk is wat de slager er mee doet. Zelf gelooft hij erg in dry-aging, het laten rijpen en dro gen van het rundvlees. Hoe de consument het vlees moet bereiden: „Gewoon aan de specialist, bijvoorbeeld de sla ger, vragen." Wouter Kik van De Vierbannen is blij dat de consument steeds kritischer wordt ook op de ingrediënten die ze in huis halen. „Dat daagt de restaurants in Nederland ook weer uit. Het is leuk dat je in Nederland een eigen eetcultuur ziet ontstaan. En de su permarkten gaan daarin mee. Dat is alleen maar goed." PAULPIM WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 CENT - In het stadscentrum van Gent wordt eind januari de derde editie van het Lichtfestival gehou den. Het begint donderdag 29 ja nuari en eindigt zondag 1 februari. Zeeuwse runderen De koeien van de firma Boot die op de Slikken van Flakkee of in het nabijgelegen Tureluur natuurgebied hebben rondgescharreld. Het mes sneed aan twee kanten. De natuur wordt onderhouden en de dieren groeien gezond op. foto Dirk-Jan Gjeltema DAMES Brunello Cu cin elli - Marccai n Fabiana Filippi -Moncler-Twin Set Arma-D'exterior-Schumacher-Day Cam bio-J Brand - NYDJ-Repaet-Lona Myguapa-Santoni -Closed HEREN Brunello Cucinelli-Brioni Caruso-Corneliani-Incotex-Etro Moncler-CP company-Hydrogen Denham-Aspesi-Van Laack-Church Dondup-Barba Napoli-Eleventy Santoni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79