o to O O Politie houdt New Years Experience aan Veerhaven nauwlettend in het oog. Kaartverkoop loopt als een trein. De herdertjes liepen bij nachte door Axel Verdachte fietser Nieuwjaarsduik bij Walsoorden /.miljoen Nog 7 dagen! www.bndestem.nl WOENSDAG 24 december 2014 I 33 TERNEUZEN - De politie houdt een extra oogje in het zeil bij de twee de editie van New Years Xperien- ce. Dat feest wordt tijdens de jaar wisseling aan de Veerhaven in Ter- neuzen gehouden. Er worden vijf tienhonderd bezoekers verwacht. In Terneuzen doen onder de jeugd en ouders verhalen de ron de dat een bezoek aan het feest niet veilig zou zijn. Die verhalen zijn een direct gevolg van de schietpartijen van de afgelopen weken. Ouders zijn daardoor hui verig hun kinderen toestemming te geven de Xperience te bezoe ken. Politiewoordvoerder Willem-Jan Uytdehage verzekert dat voor die huiver geen enkele reden is. „Sinds de gebeurtenissen vindt in tensief overleg plaats tussen het Openbaar Ministerie, justitie en burgemeester Jan Lonink. Afhan kelijk van de informatie die we krijgen kunnen we de politie-in- zet zonodig opschalen. We kun nen het aantal mensen van uur tot uur bijstellen." De politie is te rughoudend over de precieze in zet. Organisator EventS4U heeft, gezien de recente gebeurtenissen in de stad, extra vooroverleg ge pleegd met de gemeente, politie en brandweer Mede-organisator Joeri van den Bergen: We willen het evene ment zo veilig mogelijk maken, want we willen absoluut geen moeilijkheden en ook geen ge zeur achteraf. Hij zegt niet bang te zijn dat men sen thuis zullen blijven omdat het in Terneuzen niet veilig zou zijn. „De kaartverkoop gaat juist heel hard. Er zijn er nu al zo'n achthonderd verkocht. Vorig jaar rond deze tijd waren dat er niet meer dan twee- a driehonderd." Van den Bergen kan zich wel voor stellen dat sommige ouders bang zijn om hun kinderen naar een feest te laten gaan, in een stad die momenteel onstuimig is. „Maar waarom zou iemand gaan schie ten op een feest met oud en nieuw? Ik kan me echt niet voor stellen dat er iets zal gebeuren." De organisatoren hebben zelf ook de nodige maatregelen getroffen. Welke vertelt Van den bergen niet. Organisator EventS4U besloot, na het grote succes van vorig jaar, het evenement grootser aan te pakken. „We hebben een veel gro tere tent en ook andere facilitei ten zijn uitgebreid. Er kan vijfhon derd man extra in. In totaal heb ben we dus ruimte voor zo'n vijf tienhonderd mensen." axel - 'De herdertjes lagen bij nachte, ze lagen bij nacht in het veld', klonk het uit vele keeltjes. Veelal verklede kinderen en hun ouders liepen gisteravond de her- dertjestocht mee in Axel. De klei ne herders en engeltjes kregen een lichtje mee. Na het succes van vorig jaar, besloot de organisatie tot herhaling. „Er waren de vorige keer zo'n honderd deelnemers. Nu zijn het er wat minder, maar het is druk", zegt voorzitter van de werkgroep herdertjestocht Ake Harmanny. Vanaf de Kerkdreef in Axel voerde de tocht hen langs het kerstverhaal: herbergen die dicht zijn en geen plaats hebben voor Jozef en Maria, het engeltje dat tot de herders sprak en als laat ste stop De Vurssche. Want deze herders konden na zo'n tocht best wat warme chocomelk gebruiken. TERNEUZEN - Zonder fietsverlich ting rondrijden, met een grote tas en in donkere kleding. De politie in Terneuzen vond dat gisteroch tend rond twee uur verdacht en besloot de fietser te volgen. On derweg liet hij een paspoort val len, waarop hij in de Acaciastraat is aangehouden. De man (36) had inbrekersspullen bij zich, zoals een breekijzer en kniptangen. Dat is allemaal in beslag genomen. WALSOORDEN - Het mag inmid dels een traditie genoemd wor den: voor de derde keer op rij kan er op de eerste dag van het jaar een nieuwjaarsduik genomen worden bij het Walsoordens strandje. Vanaf de steiger mogen de dappere deelnemers de onge twijfeld ijskoude Westerschelde induiken of springen. Stichting De Bouwers zorgt met een groot aantal vrijwilligers voor een gezellig aangekleed Steiger plein, voldoende omkleedruimte en natuurlijk dampende erwten soep en chocolademelk. De deelnemers moeten om 12.45 uur aanwezig zijn. Daarna volgt een gezamenlijke warming-up en om 13.30 uur mag men het water in. Voor meer informatie kan men te recht op de facebook-pagina Nieuwjaarsduik Walsoorden. Nog één keer nagenieten van sportief 2014 48 en 49 Lekker fout op kerstavond UitCids 31 december Oudejaarstrekking E Zeeuws-Vlaanderen Extra maatregelen jaarwisseling door Wout Bareman en Sophie Stockman door Sophie Stockman Kinderen luisteren ademloos naar het kerstverhaal tijdens de tocht, foto Ronald den Dekker Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74