Oversteek duidelijker voor fiets en auto 36 WALCHEREN VERKEERSVEILIGHEID Onderzoek bevestigt de onveiligheid op een rotonde in Middelburg na klachten van de 12-jarige Marit Hulshof. middelburg - Zie je wel, het helpt best om een brief te schrijven naar de gemeente als je vindt dat een ro tonde gevaarlijk is. Vraag het maar aan Marit Hulshof. De twaalfjarige deed het en kreeg nog gelijk ook. En, want daar gaat het natuurlijk om, de rotonde op de Torenweg bij de Mortiere waarover ze dage lijks fietst naar school, wordt veili ger gemaakt. Marit weet als geen ander hoe be langrijk dat is. Haar zus werd al twee keer aangereden op die roton de, die de belangrijkste uitvalsweg is voor de bewoners van de Mortie re en uitkomt op de drukke Toren- weg. Omdat in de Mortiere geen school is, moeten alle kinderen over die rotonde naar scholen in Dauwendaele en Zuid, of nog ver der. Begin dit jaar schreef Marit een brief naar de burgemeester en in april liet ze verkeerswethouder Chris Simons ter plekke zien wat de problemen zijn. Simons liet on derzoek doen en afgelopen vrijdag vertelde hij haar wat hij eraan zal doen. „Marit had gelijk ja, dat klopt. Over het algemeen gaat het goed met die rotonde, maar er zijn verbeterpunten. Zeker voor kinde ren kan het veiliger. Marit liet ons dingen zien die we zelf niet op merkten. Bijvoorbeeld dat de bos- Fietsers mogen de drie ro tondes op de Torenweg in Middelburg voortaan in twee richtingen oversteken. jes langs de weg te hoog waren. Die zijn al gesnoeid. In het voor jaar verbeteren we de oversteek plaatsen." Marit is tevreden. „Veel mensen uit onze wijk zijn blij dat ik het heb aangekaart. En ik ben zelf blij met de oplossing. Want het is nog steeds onveilig op de rotonde. Het wordt elke ochtend drukker." Het is wel jammer dat de gemeen te haar voorstel voor knipperlich ten bij de rotonde niet overneemt, vindt Marit. Bij de brede school Het Kroonjuweel in Oost-Souburg - aan het andere einde van de To renweg - staan die wel en dat helpt, vertelt ze. „In het begin wel, maar na verloop van tijd letten de mensen er niet meer zo goed op", reageert Simons. „Daarom passen we liever de rotonde zelf aan." GEVAARLIJKE SITUATIE ROTONDE TORENWEG van der kooij middelburg - Soms mogen de fiet sers van twee kanten oversteken, soms komen ze alleen van één kant. Die onduidelijkheid is het probleem op de rotonde in de To renweg tussen de Mortiere en Dauwendaele. De oorzaak ligt bij de fietspaden langs de Torenweg: aan beide zij den is het een pad in twee richtin gen en dus steken fietsers in twee richtingen over. Maar fietsers die van de Mortiere naar Dauwendae le oversteken (en terug), mogen maar één richting op. Gevolg: automobilisten weten niet precies waar ze aan toe zijn en dat maakt het weer onveilig voor fietsers. Auto's remmen soms te laat af omdat ze niet in de gaten hebben dat er uit andere richting ook een fietser komt. Dus richt je daarop, adviseert ver- keersdeskundige Jan d'Haens van adviesbureau Juust uit Kapelle, en maak de vormgeving van de ro tonde consistent. Dat betekent op elke oversteekplaats tweerich tingsverkeer voor fietsers. De twee oversteekplaatsen over de Torenweg moeten daarvoor wor den verbreed. Ook komen er extra borden die automobilisten erop wijzen dat fietsers niet al leen met de klok mee rijden, maar ook tegen de klok in overste ken. Om bestuurders nog alerter te maken op deze uitzonderlijke situatie, komen op de weg en op het fietspad extra markeringen. Wethouder van verkeer Chris Simons neemt de aanbevelingen van d'Haens over. Ook al is er op zich niet veel mis met de rotonde; en ook al is het gedrag van de au tomobilisten niet heel slecht; en ook al zijn er de afgelopen vijf jaar maar weinig ongelukken gere gistreerd in 2008 en 2 in 2009). De ernst van de ongelukken viel volgens de gemeente ook mee: 1 gewonde moest naar het zieken huis, 1 gewonde werd ter plaatse behandeld door ambulanceperso neel, 1 keer was er alleen blikscha de. De cijfers van dit jaar zijn ove rigens nog niet bekend. De kosten van de verbetering aan de rotonde zijn nog niet bere kend, maar die zijn niet doorslag gevend. Simons vindt aanpassing belangrijk genoeg. Zelfs zo belang rijk dat hij niet alleen deze maar ook de twee andere rotondes op de Torenweg laat verbeteren vol gens dezelfde maatregelen. Het gelijk van Mar it: rotonde kan veiliger door Maurits Sep Eenrichtingsverkeer fietsers Tweerichtingsverkeer fietsers A Eenrichtingsverkeer fietsers wordt tweerichtingsverkeer om de verkeers situatie eenduidig te maken Het is voor automo bilisten onduidelijk uit welke richting fietsers kunnen komen. wolstraat 197 vlissinaen edelsmeden Bekijk de video op www.pzc.nl/video Marit Hulshof heeft succes met haar actie om de veiligheid van fietsers op deze rotonde bij de Mortiere te verbeteren. „Ik ben blij dat de gemeente het se rieus heeft aangepakt." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66