Lezen doe je toch in je eentje? Niet op Dizzie.nl! echt snelwegdier Dizzie.ni SPORT 51 Jaimy van Bloppoel trainer Oostkapelle Jaimy van Bloppoel wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer bij Oostkapelle. Hij volgt Harro Hazelaar en Ruud Verbeek op, die te ken nen hebben gegeven om na dit seizoen te stoppen bij de Walcherse zaterdag-tweede klasser. Jaimy van Bloppoel is nu nog werkzaam bij zon dag-vierdeklasser Zeeland Sport. Bergsma debuteert op NK allround Stayer Jorrit Bergsma heeft de knoop doorgehakt en start komend weekeinde bij het NK allround in Heeren veen. Het wordt zijn debuut op de grote schaatsvier- kamp. De olympisch kampioen op de ïo.ooo meter twijfelde lang over zijn deelname, want hij wilde zich aanvan kelijk concentreren op de kwalificatie voor de 10.000 meter bij de WK afstanden. Dat moet ook dit weekeinde gebeuren. Van der Voort naar tweede ronde Darter Vincent van der Voort heeft gisteren met veel moeite de tweede ron de bereikt van het WK darts van de profbond PDC. De Nederlander, bekend om zijn snelle speelstijl, won in Londen van de Schot John Henderson (3-2). Michael van Gerwen, Ray mond van Barneveld, Jelle Klaasen en Benito van de Pas verzekerden zich afgelo pen week al eerder van een plaats in de tweede ronde. Hij ligt er niet wakker van, zegt ie. Omdat er in Nederland geen enkele prof-golfsurfer is mag hij zich tot de nationale top rekenen. „En het is mijn doel om te doen wat ik leuk vind. Nu ben ik nog helemaal verslaafd aan het surfen en doe ik alles om te kunnen sur fen. Maar het zou natuurlijk mooi zijn als ik daar binnenkort m'n werk van zou kunnen maken bij voorbeeld in de vorm van een surfschool." Tot die tijd bedruipt de jonge Wal- chenaar zich door in de zomer maanden te werken in een Dom- burgs restaurant en af en toe bij te springen bij de sportshop/ surf school. Op woensdag traint hij on der begeleiding met een select groepje surfers, 's zomers buiten, 's winters in de zaal. Daarnaast krijgen de surfers een trainings schema. En verder natuurlijk sur fen. Heel veel surfen. Want erva ring en inzicht zijn ook erg be langrijk. „Elke golf is anders. Je moet de juiste uitkiezen om vijf tig meter op of in die golf mee te kunnen. En dan een 'airtje' of een 'turn' maken." In het voor- en najaar staan er al tijd wedstrijden op het program ma van de Holland Surfing Associ ation en de SurfBenelux. De sport kent namelijk twee bonden. „Surf Benelux is momenteel goed be zig. Zij hebben goeie plannen. Ze proberen de surfsport wat profes sioneler te maken en ze kijken naar het behoud van de stranden. Dat er bijvoorbeeld niet een dam wordt gebouwd vlak voor een surfspot, waardoor de golven ver dwijnen." Twee bonden voor zo'n relatief jonge en kleine sport lijkt geen ideale situatie. „Ik hoop dat ze snel gaan samenwerken om sa men de sport te stimuleren", zegt Van der Mast. Tot die tijd prijst de surfer zich gelukkig met zijn le ventje. „Ik ben voor wedstrijden naar Frankrijk en Ierland geweest en in de winter zit ik vijf maan den op Bali. Mijn surfboards laat ik in Engeland maken naar mijn eigen wensen. De sponsors zor gen ervoor dat ik goedkoop aan mijn materiaal kom. Ik heb niks te klagen." Dus wacht Van der Mast in Zee land rustig af tot hij weer fit ge noeg is om op het vliegtuig te stappen. Tot dan zal hij het moe ten doen met het koude weer en water. „Maar dat is met de pakken van tegenwoordig prima te doen, hoor. Ik heb het kort geleden voor het eerst geprobeerd. Met m'n voet ging het totaal niet, maar van de kou had ik geen last." Kom in contact met andere boekliefhebbers Lees recensies van kritische boekenfans Houd een eigen boekenblog bij Ster juist wilde dat zijn speler niet zou vertrekken. Hamzaoui: „Ik heb hem ook gezegd: ik wil dat je bij Groene Ster blijft. Maar als je echt wilt gaan, dan moeten we er voor jou ook alles uithalen wat er in zit." En dat lukte aardig. Niet alleen op sportief gebied, maar ook op fi nancieel gebied maakt El Hattach nu een stap. Daarnaast kan hij nu ook naar België met de broers Bouzambou - tevens ploeggeno ten bij hoofdklasser VC Vlissin- gen, waarvoor deze overstap geen directe gevolgen heeft - de kosten van een autorit delen; de laatste tijd deed het drietal dat al naar Zeist voor de trainingen met het Nederlands zaalvoetbalteam. „Dat zullen wat ritjes vol grappen en grollen worden, ja, met ons als echte snelwegdieren", lachte El Hattach bij de gedachte alleen al. Begin januari staat het eerste ritje Vlissingen-Zeist alweer op het programma. Op 5 en 6 januari staan er namelijk twee vriend schappelijke interlands tegen Ser vië op het programma. El Hat tach: „Op 3 januari is er nog een fi theidstest. Als je niet alleen maar oliebollen op hebt, zul je er ge woon bij horen, zei bondscoach Marcel Loosveld laatst. Hij was trouwens erg te spreken over mijn overstap. Hij zei: 'Als ik jou was, zou ik het zeker doen'. Hij noemde het een win-win-situa- tie; dat vond ik wel mooi." De mooiste boeken ontdekje samen! WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden klein Zeeuws Kampioenschap. Hoofdtoernooi poule B. Onur Can - Sylvia Eckel 2-0 (15-12, 15-5); Rinus Pankow - Ray mond Eckel 2-0 (15-3, 15-12); Onur Can - Ri nus Pankow 2-1 (15-4, 9-15, 15-9); Raymond Eckel - Sylvia Eckel 1-2 (11-15, 15-12, 5-15); Onur Can - Raymond Eckel 2-0 (15-10, 15-9); Rinus Pankow - Sylvia Eckel 2-1 (15-6, 6-15, 15-12). OOSTKAPELLE HEERENVEEN LONDEN j e de j uiste golf kiest' Pascal van der Mast aan het werk op een flinke golf. foto Danny Bastiaanse photography \z,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62