Arme kinderen krijgen meer aandacht ■N 36 SCHOUWEN-DUIVELAND TONEELSPELEN Dramadocente Connie Visser geeft in de kerstvakantie toneellessen aan kinderen. Meer nieuws zie: www.pzc.nl SCHARENDIJKE - De 5-jarige jas mijn lacht blij en haar oogjes glin steren. Ja, ze wil best even vertel len wat ze net geleerd heeft bij de toneelles in De Putmeet in Scha- rendijke: „Dat je echt beren kunt zien in het bos." Maandag komt Jasmijn nog een keer en dan brengt ze haar knuf fel mee, net als de acht andere kleuters die 'doen alsof best leuk vinden. Drama-docente Connie Visser woont en werkt samen met haar man in Bunnik, maar ze vertoe ven elke week ook een paar dagen in Scharendijke waar ze een oud huisje uit 1883 aan het renoveren zijn. „Maar dat vergt wel even tijd", lacht Visser. Naast het ge ven van toneellessen werkt zij als trainings-actrice voor bedrijven: rollenspel voor training van mede werkers die in hun vak met agres sie te maken kunnen krijgen. „Met de heropening van De Put meet zag ik een mogelijkheid hier kinderen en jongeren af en toe wat dramalessen te geven. Niet in cursusverband, maar incidenteel en dus compacter", zegt Visser. Zij wil de kinderen in kort tijdsbe stek spelenderwijs laten ervaren hoe zij zich moeten concentreren, hun zintuigen scherp kunnen ge bruiken en daardoor tot beter to neelspel kunnen komen. Bij de jongste leerlingen uit de eerste drie groepen van de basis school begint ze met voorlezen uit Wij gaan op berenjacht, een pop-upboek van Michael Rosen en Helen Oxenburry. De beren maken daarin allerlei avonturen mee. „Na het voorlezen, laat ik de kleintjes diverse situaties naspe len: hoe de beren door het water lopen of het heel koud krijgen." Vijf kwartier later vertrekken ze met rode blosjes op de wangen en druk babbelend over het knuffel beest dat ze maandag meebren gen. De zaal wordt weldra gevuld met zestien kinderen uit groep 4 t/m 8. Een grote groep, maar de aandacht voor de toneeljuf blijkt opvallend goed. Zij begint in de kring met 'Ara bisch liften': een spel om de na men snel te leren en dat vooral veel concentratie vergt. Moeilijker wordt het als er vervolgens steeds van stoel gewisseld moet worden in combinatie met het noemen van een naam. „Ik zit naast Nora, Sterre, Thijme, Nour, Esmeralda, Maaike, Maartje, of.....hoe heette dat andere meisje nou ook weer?" De volgende opdracht vergt nog Connie Visser verzorgt op de maandagen in de kerst vakantie dramalessen voor kinderen in Scharendijke. ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland maakt volgend jaar extra werk van het armoedebeleid voor kin deren. Het college antwoordt op vragen van de fractie van de SGP dat het armoedebeleid voor kinde ren volgend jaar wordt geïntensi veerd en dat de aanbevelingen van de Kinderombudsman daar bij richtinggevend zijn. De Kinderombudsman constateer de enige tijd geleden dat geen en- meer concentratie. De juf legt al lerlei voorwerpen op de vloer: stamper, lucifers, rol toiletpapier, vloerveger, bakje popcorn, pelpin- da's, vliegenmapper, appel, tan denborstel en nog veel meer. Ver volgens legt ze er een groot kleed overheen. „Neem drie van de voorwerpen die je hebt gezien in gedachte. Kies er daar één van uit om zonder woorden uit te beel den." De opdracht levert veel spel- plezier op. Wie weet wat er wordt uitgebeeld, mag op eigen manier mee gaan doen. Soms leidt dat tot verwarring: een pinda eet je bij voorbeeld anders dan popcorn. Diverse andere opdrachten vol gen: lopen door de ruimte en dan op een teken van de juf ensem bles vormen. Roept zij 'atoom 3' dan moeten het groepjes van drie kinderen wordenmaar soms roept ze 'atoom 2' of'atoom 7'. Goed luisteren dus en snel zijn. Meer info: tel. 06-47143591, of: theaterbijhetwater@gmail.com kele Zeeuwse gemeente het 'Kind pakket' in het beleid heeft vastge legd. Het Kindpakket is bedoeld om geld vrij te maken voor kinde ren uit arme gezinnen zodat zij ook mee kunnen op schoolreis, muziekles kunnen volgen of in clubverband kunnen sporten en dat de kinderen mee kunnen doen aan culturele activiteiten zo als dansles. Hoewel het totale Kindpakket nog niet is ingevoerd op Schou wen-Duiveland, is er al wel spra ke van voorzieningen voor de kin deren uit de doelgroep zoals een bijdrage voor zwemlessen of fi nanciële steun van de stichting Leergeld en het Zeeuwse Jeugd sportfonds. Dit 'maatwerk' is tot stand gekomen na een initiatief van de Partij van de Arbeid. Deze fractie vroeg tijdens de begro tingsbehandeling in 2013 een be leid op te zetten voor kinderen uit arme gezinnen waar de aanbe velingen van de Kinderombuds man in waren verwerkt. MARKT RICH1 €6,00-€7,00. van der kooij Kracht van de fantasie I Als je jezelf indenkt dat je op een sneeuwvlakte bent met een ijskoude wind ga je heel anders lopen dan in de woestijn, foto's Dirk-Jan Gjeltema I De opdracht luidt: 'Atoom 4'. Het is best lollig als dat dan snel gaat lukken. door Ali Pankow door Melita Lanting Aardappelen: frites geschikt €2,00- €5,00, export €4,00-€5,00 (droog uit schuur 40 mm opw). Uien: Zaaiuien (droog uit de schuur Granen: Maaltarwe: €172,00; Voertarwe: €165,00; Voergerst: geen notering; Blauwmaanzaad: geen handel; Karwij- zaad: geen handel. Prijzen per 1000 kilo uit collecterende opslag. Hooi, stro, per ton: Weidehooi: €80,00-€100,00; Veldbeemd- hooi: €85,00-€110,00; Engels raaigras: €90,00-€110,00; Rietzwenkhooi: €90,00-€110,00; Tarwestro, grote pak ken uit de schuur: €75,00-€90,00. wolstraat 197 vlisslngen edelsmeden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59