Geloof hoeft niet altijd uit de Bijbel of de Koran te komen. Het heeft vele inspiratiebronnen. Dat kunnen wetenschappelijke teksten zijn, maar ook een ingrijpende, persoonlijke ervaring. HEILIG GELOOF WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 ff v' 4 '*V voor het eerst. Het was technologie waarvan wij toentertijd aan de TU Delft dachten: zoiets kan helemaal niet vliegen, met die rechte hoeken. Dat hoort afgerond en aërodynamisch te zijn. Maar het vlóóg en al die tijd wisten wij er niets van. „Stel dat men zou toegeven dat bui- tenaardsen onze planeet bezoeken, of bezocht hebben, dan verandert alles. Denk aan ons begrip van de natuur, onze transportsystemen én de manier waarop we energie opwekken. „De economie is gebaseerd op fos siele brandstoffen en die zijn dan niet meer nodig. De Shells en Nuons van deze wereld zullen dan verdwijnen. Dat economische groei nodig is, ons verdienmodel, is een geloof. Het be staat namelijk helemaal niet, we heb ben te maken met een eindige planeet en eindige voorraden. „Ik denk wel dat het er beter op gaat worden, trouwens. Jazeker, dat is ook een geloof, maar wel een geloof dat gebaseerd is op nogal wat feiten kennis. Zonder de oude pijlers van de economie kunnen we een fantas tische planetaire samenleving opbou wen. We zullen erachter komen dat de quantummechanica aan de basis van alles staat. Dat is honderd jaar ge leden al ontdekt, maar de wetenschap doet daar nog weinig mee. „Veel wetenschappers hebben de kosmos verdeeld in geest en materie, maar er is geen verschil. Die weten schappers zeggen dat bewustzijn een bijproduct van de natuur is, maar het is precies andersom: er was eerst be wustzijn, daarna de rest. „De wetenschap gaat ervan uit dat alles begon bij de Big Bang, wat was er daarvoor dan?" Coen Vermeeren, 52 jaar, Breda Hoofd Studium Generale Technische Universiteit Delft Hij gelooft in ufo's „Een goed recent voorbeeld is Boyd Bushman. Hij werkte als wetenschap per voor Lockheed Martin en kort voor zijn dood heeft hij een video op internet geplaatst waarin hij praat over zijn ervaringen met aliens, ufo's en anti-zwaartekrachttheorieën. „En Edgar Mitchell, de zesde man op de maan, pleit ervoor dat regerin gen veel opener zouden moeten zijn over buitenaardsen. Ik heb nog met hem geskyped voor mijn boek. Grote bedrijven en regeringen hebben con tact met buitenaardsen en nemen technologie van hen over, maar hou den dat voor ons geheim. Dat kan ook makkelijk. In de jaren zeventig en tachtig waren de Amerikanen al be zig met de ontwikkeling van stealth-bommenwerpers. Pas begin ja ren negentig, bij het aanbreken van de Golfoorlog zagen wij die dingen I I fo's zijn voor mij geen ge- I I maar wetenschap. I Het zijn ongeïdenti- ficeerde vliegende objec ten en veel mensen rapporteren er over. Er zou veel meer wetenschappe lijk onderzoek naar moeten komen. „Ik heb vorig jaar een boek geschre ven met de titel Ufo's bestaan gewoon. Ik baseer mijn onderzoek op getuige nissen van getrainde waarnemers zo als piloten, astronauten, luchtverkeers leiders en militairen. Sommigen heb ben ooit een geheimhoudingsplicht moeten tekenen en vertelden er pas over op hun sterfbed, als ze toch niets meer te verliezen hebben. 'door ülian'Dóminicus Coen Vermeeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41