UIT 7 SMOKKELCASSOULET In deze streek konfijten veel men sen trouwens zelf nog steeds hun eenden. Die eenden moeten een dag in de pekel en vervolgens uren lang pruttelen in hun eigen vet. Confit de canard uit blik is een stuk minder omslachtig en ook echt trés bon! Alleen verkoopt hier in Neder land niet iedere supermarkt het. Bij de traiteur, poelier of kippen boer op de markt maak je in deze donkere dagen een goede kans. Maak vooral wél zelf je paneer meel. Zoveel lekkerder dan poe der uit een pakje! Dat kost niet veel tijd: oud witbrood (of Turks brood) in blokjes snijden, drogen in de oven op 120 graden, oven deur op een kier. In een sterke plastic zak overdoen en verpulve ren door erop te kloppen met een lege wijnfles of deegroller. Wat je over hebt, kan je invrie zen en lang bewaren. Altijd han dig om in huis te hebben! WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 Benodigdheden, hoofdgerecht voor 4 tot 6 personen: 2 schouderkarbonades met been; stukje varkenszwoerd, 100 gram; 2 kleine uien; 7 kruidnagels; 1 laurierblad; zout en pe per; 2 gelatineblaadjes; 2 a 3 gekonfijte eendenbouten en hun vet (blik of pot); 3 verse worstjes met knoflook; ca. 500 gram cannellinibonen (3 blikjes); 1 teen knoflook, fijn gehakt; 1 bliktomatenblokjes; 2 takjes tijm; 1 stengel selde rij en halve wortel in piepkleine blokjes; 80 gram paneer meel, zelfgemaakt. Bereidingswijze: snij karbonades in stukken en zet ze met zwoerd net onder koud water in pan. Laat langzaam aan kook komen. Prik met vork gaatjes in 1 ui, besteek met kruidnagels, voeg toe, samen met laurierblad. Kruid met pe per en zout. Laat op kleinste vuur met sudderplaatje 1 tot 1,5 uur pruttelen tot varkensvlees boterzacht is en uit el kaar valt. Verwijder zwoerd, ui en laurierblad. Pluk vlees van bot en bewaar. Week gelatineblad in koud water. Zeef bouil lon, meng uitgeknepen gelatine erdoor, laat afkoelen. Verwarm oven voor op 200 graden. Snipper tweede ui, smelt eendenvet in braadpan en bak hierin uisnipper glazig. Voeg knoflook, wortel, selderij, tomaten en scheutje water toe, roerbak tot groenten beetgaar zijn. Voeg bonen en tijm toe, schep zoveel varkensbouillon erbij dat ze net niet onder staan. Laat zachtjes aan de pruttel komen, meng kar bonadevlees erdoor. Doe bonen over in aardewerk ovenschaal. Schep wat nog bouillon (of water) bij. Het moet op heel dikke soep lijken. Bestrooi met helft van paneermeel, bak in oven in ca. 20 mi nuten tot mooi goudbruin korstje ontstaat. Bak ondertus sen worstjes kort aan in koekenpan. Breek paneerkorst en roer met lepel voorzichtig door bonen, leg stukken worst en eendenbout er bovenop. Bestrooi met rest van paneer meel, bak nogmaals tot korst goudbruin is. Schep cassoulet aan tafel uit en serveer met stokbrood en sla met tomaat. Schenk er stevige rode Roussillon of Pays d'Oc bij. Tip: Rustig aan met zout, eendenboutjes zijn behoorlijk har tig van zichzelf. De Heeren »on lettouwen den L drinken Back to the seventies? Maak gratis uw tijdreis bij restaurant De Heeren van Schouwen in Westenschouwen. foto's Marieke Mandemaker Rijk gevulde vissoep voor 6,95 euro. Een koopje, vinden we. :enschouwen De Heeren van Schouwen Westenschouwenseweg 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30