Op vrijdag de 13de valt de mond open Sprintsprookje met bizar script De grote gouden passen van Dafne De droom van Niki Terpstra NOG ÉÉN KEER NAGENIETEN VAN 2014 48 SPORT PARIJS-ROUBAIX Tuurlijk, er werd best wel eens een Ne derlander wereldkampioen sprint. Jan Bos, Erben Wennemars. Maar zodra de 500 meter in het decor van de vijf olympische ringen werd verreden, deed Nederland niet mee. Totdat drie oernuchtere mannen uit Overijssel zich ermee gingen bemoeien. De 500 meter in Sotsji was wat velen betreft hét moment van de Olympische Spe len. Niet alleen vanwege het volledig Nederlandse podium, ook omdat zich een bizar script voltrok. Jan Smeekens leek te winnen, maar door een tijdscor- rectie werd het Michel Mulder. Slechts twaalf duizendsten zat ertus sen. Tweelingbroer Ronald pakte brons en maakte het oranje sprint sprookje compleet. Het WK beginnen met een nederlaag tegen Spanje, veel voetballiefhebbers hadden dat wel voorzichtig ingecalcu leerd. Maar op een wonderbaarlijke avond in Salvador verbaasde het Ne derlands elftal tegen de regerend we reldkampioen vriend en vijand. De mond viel op vrijdag 13 juni open bij de droomvlucht van Robin van Persie, het euforische geschreeuw in huiska mers en cafés zwol verder aan bij de vier goals die volgden. De 5-1-zege was een statement en bleek het startpunt voor een enerve rend WK, dat eindigde met een mee slepende strafschoppenserie tegen Ar gentinië en daarna zowaar een 'mak kie' tegen gastland Brazilië. De bron zen medaille leverde aan het eind van het jaar voor bondscoach Louis van Gaal én zijn spelers alsnog goud op bij het Sportgala. Een 22-jarige Utrechtse, meerkamp ster van origine, transformeerde zich zelf in augustus tot de nieuwe sprint koningin van Europa. Dafne Schippers won op het EK in Zürich zowel de 100 als de 200 meter en bekroonde daar mee haar ongekende opmars De twee explosies in Zwitserland waren al haar concurrentes te machtig. De topatlete bezorgde zichzelf eeuwi ge roem. Eindelijk had Nederland een waardig opvolgster voor Fanny Blan- kers-Koen. En wat is er nog meer mogelijk voor Schippers? Een wereldtitel? Olym pisch goud? Dat zal komende jaren blijken. Parijs-Roubaix is de mooiste en groot ste wielerkoers van allemaal, verzekert Tourwinnaar Bradley Wiggins. Niki Terpstra is het helemaal met hem eens. „Als is het eigenlijk maar een stomme, ouderwetse koers", zegt de Noord-Hollander over zijn 260 kilome ter droomklassieker in het troosteloze noorden van Frankrijk. De tweede zondag in april zag hij zijn kans schoon. Op 5 kilometer van de meet viel hij aan met alles wat nog in zijn ranke lijf zat. Mannen als Cancella- ra en Sagan zaten hem op de hielen. Maar ze bogen voor de de wilskracht van Terpstra en de moordende tegen wind. De wind waar een jongen van het Hollandse vlakke land wel raad mee weet. i32Jü(i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25