De Leeuw van Lemmer flikt het 'm weer SPORT 49 HET SUCCESVOLSTE SPORTJAAR OOIT Legendarisch was zijn gouden optre den op de Olympische Spelen in Lon den. Epke Zonderland vloog, draaide en stond, en de wereld lag aan zijn voeten. In 2013 won hij in Antwerpen ook de wereldtitel op zijn geliefde rek stok. Dat kunstje herhaalde hij dit jaar in China. Het voelde als revanche. De Chinees Chenglong Zhang troefde Zonderland vier jaar geleden af en turnde nu in Nanning een thuiswed strijd. De Fries vreesde voor de jury, want in de landenwedstrijd werden de Chine zen duidelijk bevoordeeld, vond hij. Bij Zhang ging het in de finale echter mis, een leertje schoot los, einde oefe ning. Maar het is zeer de vraag of hij überhaupt aan de score van 'Epic Ep ke' was gekomen. Op de Leeuw van Lemmer stond geen maat. Hij flikte het 'm weer. WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 foto's VI Images 2014 gaat de boeken in als het voor Nederland succesvolste sportjaar ooit. De schaatsers pakten acht gouden plakken op de Olympische Spelen in Sotsji. In de olympische spor ten werden dertien wereldtitels en negentien Europese ti tels vergaard. Daarnaast wonnen Nederlandse wielrenners eindelijk weer eens wedstrijden, met de zeges van Niki Terpstra in Parijs-Roubaix en Lars Boom in de Tour de Fran ce als hoogtepunten. Het prijzenoverzicht van een uniek sportjaar. Olympische titels: Michel Mulder, 500 meter schaatsen Stefan Groothuis, 1000 meter schaatsen Jorien ter Mors, 1500 meter schaatsen Ireen Wüst, 3000 meter schaatsen Sven Kramer, 5000 meter schaatsen Jorrit Bergsma, 10.000 meter schaatsen Ploegachtervolging vrouwen, schaatsen Ploegachtervolging mannen, schaatsen Bibian Mentel, snowboardcross (paralympisch) Wereldtitels (in olympische sporten): Nederlands hockeyteam vrouwen Epke Zonderland, turnen Jeroen Dubbeldam, paardensport Nederlandse spingruiterselectie, paardensport Ireen Wüst, allround schaatsen Koen Verweij, allround schaatsen Michel Mulder, sprint schaatsen Lichte vrouwendubbelvier (Kraaijkamp, Woerner, Head, Pou- lis), roeien Marit Bouwmeester, zeilen (laser radial) Nicholas Heiner, zeilen (laser) Laura Smulders, BMX (tijdrit) Nederlands estafetteteam mannen (Knegt, Van der Wart, Kerstholt, Breeuwsma), shorttrack Ranomi Kromowidjojo, zwemmen, 50 meter kortebaan Femke Heemskerk, zwemmen, 100 meter kortebaan Nederlands estafetteteam 4x50 meter vrouwen (Dekker, Heemskerk, Van der Meer, Kromowidjojo), zwemmen Nederlands estafetteteam 4x100 meter vrouwen (Dekker, Heemskerk, Van der Meer, Kromowidjojo), zwemmen Nederlands estafetteteam 4x200 meter vrouwen (Dekker, Heemskerk, Kromowidjojo, Van Rouwendaal), zwemmen Wereldtitels (in niet-olympische sporten): Marianne Vos, veldrijden Michael van Gerwen, darts Michael van der Mark, motorsport (Supersport-klasse) Aflossingsploeg (M. Mulder, Horsten, Ter Haar), skeeleren Europese titels: Jan Blokhuijsen, allround schaatsen Ireen Wüst, allround schaatsen Dafne Schippers, atletiek (100 meter) Dafne Schippers, atletiek (200 meter) Sifan Hassan, atletiek (1500 meter) Nouchka Fontijn, boksen Peter Elzinga, handboogschieten Nederlands handboogteam (Elzinga, Schloesser, Bleyendaal) Nederlands honkbalteam Dex Elmont, judo (-73 kilogram) Kim Polling, judo (-70 kilogram) Jorien ter Mors, shorttrack Estafetteploeg shorttrack vrouwen (Ter Mors, Van Ruijven, S. van Kerkhof, Y. van Kerkhof) Sabrina Stultiëns, wielrennen (beloften) Sabrina Stultiëns, veldrijden Sharon van Rouwendaal, open water zwemmen (10 kilome ter) Ferry Weertman, open water zwemmen (10 kilometer) Nederlands zwemteam open water (Van Rouwendaal, Weertman, Schouten) Nederlands korfbalteam Overige opvallende overwinningen: Niki Terpstra, Parijs-Roubaix, wielrennen Lars Boom, vijfde etappe Tour de France, wielrennen Niek Kimmann, twee wereldtitels junioren, BMX Michiel van der Heijden, wereldtitel junioren, mountainbike Joost Luiten, Wales Open, golf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24