Hamza B. krijgt twintig jaar voor dubbele liquidatie ,r vlS?* - MS; M Samen feest vieren BUITENLAND 11 INTERVIEW - W - A" Het Nieuwe sr a t DELTA wenst heel Zeeland fijne feestdagen en een gelukkig Nieuw Zuinig 2015! tancer - De Nederlands-Marok kaanse Hamza B. (27) is gisteren in Marokko veroordeeld tot 20 jaar celstraf vanwege de liquidatie van twee mannen in de Amsterdamse Staatsliedenbuurt in 2012. Hij moet een schadevergoeding betalen aan de families van de twee slachtoffers (elk circa 18.000 euro) en aan twee beschoten mo toragenten (elk circa 11.000 euro). Hamza B. hoorde het vonnis, in een paar minuten uitgesproken in de hoge galmende rechtszaal in het hart van Tanger, schijnbaar onbewogen aan. Hij was voor het eerst niet gestoken in trainings pak, maar droeg een spijkerbroek en een dikke winterjas. Anderhalf uur daarvoor had hij -zijn hoofd licht gebogen naar zijn tolk - zijn laatste woord uitge sproken. „Ik ben niet schuldig. Het DNA-bewijs klopt niet. Dank u dat u naar me wilde luisteren." Vrijwel direct daarna werd hij de bijna lege rechtszaal uitgevoerd. De officier van justitie had de 'zwaarst mogelijke straf conform het Marokkaanse recht' gevraagd. Dat is voor een dubbele moord en enkele pogingen tot moord (op een derde man in de beschoten auto en op de twee achtervolgen de motoragenten) de doodstraf Die wordt echter niet meer uitge voerd in Marokko. Ook is dat nog eens expliciet vastgelegd in een af spraak tussen Marokko en Neder land. Waarom de rechter 20 jaar oplegde, lichtte hij gisteren niet toe. Hamza B. verscheen voor het ver- dachtenhekje, terwijl in en rond Amsterdam de moorden elkaar in hoog tempo opvolgen. De voorma lige kickboksfanaat is een van de eerste verdachten die terecht stond in de liquidatiegolf die volg de op een partij gestolen drugs van 200 kilo in de Antwerpse ha ven, in 2012. Sindsdien zijn al ze ker dertien mensen in koelen bloede vermoord. De officier wees erop dat DNA van Hamza B. werd aangetroffen op een automatisch wapen, een bi- Hamza B. moet ook een schadevergoeding betalen aan de families van de twee slachtoffers De officier van justitie had de 'zwaarst mogelijke straf conform het Marokkaanse recht' gevraagd vakmuts en in de Audi van waar uit geschoten werd. Wat de offi cier betreft is dat voldoende be wijs dat Hamza B. geschoten heeft, of in de auto zat van waar uit geschoten werd. Het doelwit Benaouf A. ontkwam aan de aan slag. Die zou tijdens een telefoon gesprek hebben gezegd dat hij 'had gehoord' dat Hamza B. de au to bestuurde. De advocaten van Hamza B. be toogden dat het DNA-bewijs niet sluitend kon zijn, omdat het on derzoek niet goed zou zijn uitge voerd. Niet in laboratorium omstandigheden en niet met DNA-materiaal dat direct van Hamza B. zou zijn afgenomen, zei den ze. B. zelf haalde zijn schou ders wat op: „Ik heb in zo veel Au di's gezeten. En ik rijd veel motor, dan draag ik een muts. Dat be wijst nog niet dat ik die avond in die Audi zat." Deze zaak is het eerste dossier dat op basis van een juridisch samen werkingsverdrag uit 2012 is over gedragen aan de Marokkaanse jus titie, en wordt gezien als een proe ve van die samenwerking. Hamza B. vluchtte in januari 2013 in een Volkswagen naar Marokko (hij werd met hoge snelheid geflitst in Frankrijk). In juni 2013 werd hij op verzoek van Nederland opge pakt in Tanger, toen hij zijn vrien din van het vliegveld ophaalde. Circuspanda's bleken geverfde honden De politie in de Italiaanse stad Brescia beschuldigt een circus directeur van dierenmishande ling en fraude omdat hij twee honden had geverfd om ze te laten doorgaan voor panda's. Het gaat om twee chowchows, een soort keeshond. Hij ver diende er geld mee doordat kin deren betaalden om met de die ren op de foto te mogen. DI3ZÊÊ 2X1 ntSAJSl 'The Interview' toch in Amerikaanse zalen Onafhankelijke bioscopen in de staat Texas en de stad Atlan ta meldden gisteren dat ze op eerste kerstdag de film The In terview gaan vertonen. Produ cent Sony schrapte vorige week de première van de film waarin Noord-Korea op de hak wordt genomen, nadat biosco pen dreigementen kregen. Syrisch leger gooit bommen op scholen Zeker tien kinderen en twee volwassenen zijn gisteren omgekomen toen Syrische straaljagers bommen op scholen in Damascus en Sa- fohan gooiden. Dat meldde al-Jazeera. De vliegtuigen van het leger gooiden zoge noemde barrel bombs, vaten vol met explosieven, op de scholen. Moordenaar van Fransman gedood De leider van de extremis tische groep die in septem ber de Fransman Hervé Gourdel onthoofdde, is zelf gedood. Het Algerijnse leger heeft Gouri Abdelmalek sa men met twee andere mili tanten gedood in het oosten van de hoofdstad Algiers. Dat werd gisteren bekend. Tiener overleeft aanval van beer Leah Reeder (15) is in Flori da aan de dood ontsnapt na een aanval van een beer. Ze liet haar hond uit, toen de beer haar aanviel. Reeder wist dat ze net moest doen alsof ze dood was. Terwijl ze stil bleef liggen, blafte haar hond tegen de beer, die daarop in het bos verdween. Jè Ook in 2015 zal DELTA de Zeeuwen weer helpen om samen slim te besparen. Zo helpen we u nog slimmer uw energiekosten te verlagen. Neem nu die oude kerstverlichting met gloeilampjes. Als we helemaal op LED- verlichting overstappen deze feestdagen, houdt u de extra electriciteitskosten fijn binnen de perken! Dat noemen we nu het Nieuwe Zuinig. Benieuwd hoe Nieuw Zuinig u 2015 in gaat? Doe de quiz op DELTA.nl/hetnieuwezuinig verbindt WOENSDAG 24 DECEMBER 2014 door onze correspondent Rik Coverde BRESCIA SETHR0GEN JAMES FRANCO Filmposter The Interview. DALLAS DAMASCUS ALGIERS TALLAHASSEE Wm %>J er 53r" m,.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11