PZC woensdag 24 december tot en met dinsdag 30 december 2014 Stoere Annie in filmmusical Back to the Future in De Heeren van Schouw PAGINA 6 en 7 De Timmerfabriek in Vlissingen opent vanavond haar deuren voor het Foute Kerstfeest. Deze tweede editie was met ruim 1000 bezoekers razendsnel uitverkocht. Organisator Louk Peper kamp staat versteld van het succes. „Misschien zijn er nog kaartjes via Prik bord van Zeeland net te koop. We heb ben in elk geval géén deurverkoop." Hoe fout kan een feest met Kerstmis zijn? Fout is het Foute Kerstfeest, maar dan met een heel vette knipoog. Peper kamp: „Het is gewoon carnaval en kerst samen. Er zal een soort massale gezelligheidssfeer heersen." Het feest op kerstavond is een schot in de roos. „Ons voordeel is dat alles binnen gebeurt, op een en dezelf de plek, hier in de Timmerfabriek. In Middelburg bij voorbeeld, waar Kerstnacht ook al jarenlang een goeie traditie heeft, ga je van kroeg naar kroeg. Dan raak je je vrienden wel eens kwijt en moet je telkens aan een nieuwe sfeer wennen." Zeeuwse jongeren die in de Randstad studeren ko men met kerst weer even terug naar huis. Die willen hun vrienden ontmoeten en spreken op kerstavond met elkaar af. „Dat hoor ik ten minste om me heen. Ze vieren met elkaar feest en brengen daarna de da gen met de familie door." Bezoekers van het eerste foute feest deden direct hun best om vrolijk verkleed te komen. „Dat verbaasde me eigenlijk wel. Sommigen waren compleet uitgedost als Bassie en Adriaan. Je doet zo gek als je zelf wilt. Dus alleen een pruik is ook goed." Kerst, zegt hij, is toch ook een beetje een feest van de weemoed. „Elke muziekstroming heeft natuurlijk zijn eigen foute nummers, maar wij concentreren ons op de 'foute hitjes' van de jaren tachtig, negentig. Die liedjes zijn vaak wel blijven hangen in het geheugen; die hebben een gevoelige snaar geraakt. De nummers gaan van Nederlands- tot Franstalig", zegt Peperkamp. Wham!, Gerard Joling, André Hazes, George Michael, Abba, niets is te veel voor het foute feest. Op zeven grote videoschermen worden clips vertoond. „Bij an dere feesten stroomt het publiek vaak pas laat naar binnen. Maar nu hebben we om half twaalf al zo'n tachtig procent in huis en dan gaan we toch wel door tot vier uur." En wat is de gemiddelde leeftijd? „Er komt jong en oud op het feest af, maar de gemiddelde leeftijd zit net onder de 30 jaar." En natuurlijk is er ook iets te eten. „Er zijn hapjes, waar je zin in hebt als je veel bier op hebt, worst, kaas en beenham bijvoorbeeld." UitGids PAGINA 3 Lekker fout op kerstavond door Edith Ramakers Speciaal voor het Foute Feest hijst het publiek zich in 'foute kleren', foto Leonard Passchier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 107