Indoorsoccer start met eerste voorrondes El Hattach wordt nu een Monsterzege zaalvoetballers 50 SPORT GOLFSURFER PASCAL VAN DER MAST Tweevoudig Beneluxkampioen golfsurfen Pascal van der Mast onderbreekt zijn 'winterstop' op Bali door een blessure. TERNEUZEN - De negenentwintigste editie van het indoorsoccertoer- nooi begint zaterdag in sportcen trum Vliegende Vaart met de voor ronde van de senioren. Vijftien Zeeuwse amateurvoet balclubs komen in actie. Ze zijn verdeeld over drie poules. Dins dag 30 december spelen de overi ge zes ploegen, met onder ande re titelverdediger RCS, de voor ronde. De Souburgers lijken dit jaar op het eerste gezicht na het vertrek van de dragende spelers Len Eversdijk (23) en André Siereveld (28) naar zaterdagtweedeklasser Terneuzense Boys verzwakt. De Souburgers haalden de laatste vijfjaar vier keer de finale, waar van ze der drie wonnen. Ook in dividueel vielen de RCS'ers in de prijzen. Eversdijk in 2012 als tops corer met elf treffers en Siereveld werd de laatste editie nog uitge roepen tot beste speler. Het duo verwacht met Terneu zense Boys ook voor de hoofd prijs te kunnen strijden. „Terneu zense Boys behoort elk jaar tot de favorieten. Vorig jaar wonnen we nipt van de Boys in de halve finale. Je moet ook geluk hebben, maar deze ploeg heeft genoeg in houd om voor de hoofdprijs te gaan", stelt Siereveld. Eversdijk vindt dat zijn huidige ploeg meer de boarding gebruikt dan RCS. „Bij RCS konden we zaalvoetballend onze wedstrij den winnen. De boarding is best hinderlijk. Aan de andere kant kun je een stuiterende bal extra lekker raken bij een doelpoging." Terneuzense Boys treft in poule drie zaterdagderdeklasser FC Axel, dat waarschijnlijk niet op zijn sterkst zal aantreden. Wal cheren, dat ook in de derde klas se van het zaterdagvoetbal uit komt, zondagderdeklasser Bres- kens en zondagvierdeklasser Aar denburg zijn de overige ploegen in deze lastige poule. In poule een is zondagderdeklas ser Terneuzen favoriet. De rood zwarten zijn met acht zeges de meest succesvolle ploeg in de his torie van het soccer. Zij moeten het opnemen tegen de zondag vierdeklassers Hontenisse, Bier vliet en Koewacht. Hoek, dat be staat uit de kern van het tweede elftal, completeert de poule. Zaamslag zal in poule twee uit zijn op revanche voor de uitscha keling in de voorronde van vorig jaar. De zaterdagtweedeklasser zal moeten afrekenen met een ande re favoriet, zondagtweedeklasser HW'24, en het sterke Steen (kop loper in de vierde klasse zondag). Verder moeten de zondagvierdek lassers Sluiskil en Corn Boys niet onderschat worden. Scheidsrechters zijn Matthijs Job- se, Albert Bruggeman en Bart Wattel. De voorronde begint met de wedstrijd Hontenisse-Koe- wacht om 09.30 uur en eindigt cir ca r6.30 uur. POULE-INDELING 29e INDOORSOCCERTOERNOOI TERNEUZEN - De zaalvoetballers van OQ_Value behaalden in de eer ste klasse Zeeuws-Vlaanderen een monsterzege (13-1) tegen LimeWorkx/ 't Keldertje. De winst kwam tot stand via een zevenklapper van Jarno Waebeke, twee keer Ben Ongenae en Titia- no Staes. Gerben Schram en Ste ven Ockeloen wisten beiden het doel één keer te vinden. Door de zege staan de Axelse zaal voetballers stevig op de vierde plaats in de rangschikking. DOMBURG - Natuurlijk was hij nu liever op Bali aan het surfen ge weest. Maar de omstandigheden beslisten anders. Golfsurfer Pascal van der Mast haalde zijn voet open aan een Balinees rif. En die zijn scherp, merkte ook de twee voudig Beneluxkampioen uit Kou- dekerke. „Het was een vrij diepe wond on der aan mijn voet", vertelt Van der Mast aan de bar van Sport- shop Domburg, zijn tweede thuis. „In het ziekenhuis hebben ze de wond gehecht. Ik heb daar nog veertien dagen rondgehangen en toen stootte ik het weer open. Daarop heb ik maar besloten om de wond in Nederland te laten ge nezen. Op Bali loop je toch een groter risico op infecties." Zo onderbrak de 23-jarige Van der Mast zijn 'winterstop' op Bali en kwam hij als onverpakt Sinter klaascadeautje op vijf december terug in Koudekerke. „Anders zit ik daar ook maar met pizza en bier te niksen. En ik noem het dan wel winterstop, maar het is ei genlijk meer een wintertraining, want ik kom daar puur om te sur fen. Er zijn daar elke dag golven en het is er lekker warm. Perfect Vroeger fietste ik altijd met m'n buurjongen van Koudekerke naar Domburg. De boterham metjes mee en zo'n karretje achter de fiets met de spullen er op om te trainen en te relaxen. Wed strijden doe ik daar niet. Ik ben er echt voor de fun en lekker veel te surfen. Dat is de beste training." Het is voor de surfer nu al de zes de keer dat hij op Bali overwin tert. „Dus een rondje over het ei land doe ik ook niet meer. Nu pro beer ik hier af en toe te surfen als het gaat, en dan ga ik eind januari weer terug naar Bali. Dan blijf ik er nog zestig dagen." Met 'hier' bedoelt Van der Mast Domburg. Iets specifieker nog: het strand bij Noordduine. Daar zit Surfschool Domburg, waar de Koudekerkenaar al jaren een graaggeziene hulp is. „In de zo mer spring ik daar bij als het no dig is." Op die manier zit hij met zijn neus bovenop alle ontwikke lingen binnen de sport en ziet hij ook dat het golfsurfen aan popula riteit wint. „Je ziet steeds meer jongeren die les nemen en gaan golfsurfen." Bij Van der Mast is de surfsport er met de paplepel ingegoten. „Mijn vader heeft aan windsurfen ge daan. En we hadden een slaap- huisje op het strand bij Dishoek. Dus als klein kind stond ik al op een plank. Mijn eerste surfboard kreeg ik toen ik een jaar of elf was en op mijn veertiende surfde ik mijn eerste wedstrijd. Dat was het Zeeuws kampioenschap, ook bij Noordduine. In die tijd fietste ik altijd met m'n buurjongen van Koudekerke naar Domburg. De boterhammetjes mee en zo'n kar retje achter de fiets met de spul len er op. En dan om de beurt op de fiets-met-kar." De tochtjes op de fiets hebben de blonde surf- dude bepaald geen windeieren ge legd. Van der Mast groeide in zijn sport uit tot nationale topper. Dat resulteerde in een topjaar 2014. Daarin werd hij Nederlands kam pioen bij de mannen en behaalde hij zijn tweede Benelux-titel golf surfen. „Dus die titels moet ik vol gend jaar verdedigen." Voor de finale van de Benelux- competitie moest de inwoner van Koudekerke met twee overgeble ven concurrenten afreizen naar het zuiden van Frankrijk. Zit er voor Van der Mast ook een kans in dat hij z'n brood kan gaan ver dienen met golfsurfen? „Nee, dat klinkt misschien gek, maar dan had ik nóg vroeger serieus moe ten beginnen. Vanaf een jaar of acht worden nu al jongens opge leid voor het grote werk." VLISSINGEN - Gelko Hasselt klopte al meerdere keren op de deur bij Khalid El Hattach, maar de avances van de Belgische zaalvoetbalclub uit de Eerste Nationale Klasse kre gen telkens geen gehoor. „Ze ble ven maar komen met een voorstel en nog een voorstel. Op den duur kon ik geen nee meer zeggen", ver telde El Hattach gisteren, nadat hij een verbintenis van anderhalfjaar (per direct ingaande) had onderte kend bij de club waar zijn maatjes Saïd en Hoessein Bouzambou ook al spelen. Na het vertrek van eerst Saïd en la ter Hoessein Bouzambou vertrekt in de persoon van Khalid El Hat tach nu alweer de derde sterkhou- der van zaalvoetbal-eredivisionist Groene Ster. „Dat maakte de keuze ook extra moeilijk", bekende El Hattach. „Groene Ster is de club die voor al tijd in mijn hart zal blijven. Maar het is ook een club die nog moet groeien. Daar heb ik vertrouwen in, maar voor mij was het nu goed om een stap te zetten. Mijn me despelers, velen van hen zijn ook mijn vrienden, gunden me deze stap ook. Zij zeiden: 'Als je het nu niet doet, krijg je er later spijt van'." Ook het bestuur van Groene Ster staat achter de stap van hun pupil. „Hij is natuurlijk een jongen van de club, die bij ons groot is gewor den en uiteindelijk het Nederlands zaalvoetbalteam heeft gehaald", zei Youssif Hamzaoui, voorzitter van de Vlissingse zaalvoetbalclub. „En als je je als speler verder wilt ontwikkelen, moet je om de prij zen spelen. Ik ben er zeker van dat Gelko dat met Khalid erbij gaat doen. Bij Groene Ster vangen we dit verlies wel op. Khalid was na tuurlijk een belangrijke schakel, maar een lichaam heeft vele aders." Hamzaoui nam overigens in de zen een dubbelrol op zich. El Hat tach had hem gevraagd om hem bij zijn overstap te begeleiden, als een vriendendienst, terwijl Ham zaoui als voorzitter van Groene door Aector Dooms Poule 1 Terneuzen Hontenisse Biervliet Koewacht Hoek Poule 2 Zaamslag HW'24 Steen Sluiskil Corn Boys 'Je moet zorgen dat Poule3 FC Axel Terneuzense Boys Walcheren Breskens Aardenburg infographic Rolant Quist door Willem Adriaansens Pascal van der Mast Het golfsurfen zat er bij Pascal van der Mast al vroeg in. Khalid El Hattach (midden) sluit per direct aan bij Gelko Hasselt, de club van Said en Hoessein Bouzambou. foto Lex de Meester door Mitchell Minnaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 106