'Iets' is aangespoeld in Californië Executie van 500 terroristen Noord- en Zuid-Amerika IN HET NIEUWS 5 Rondreizen 100% vertrekgarantie I 1999 2449 Kras.nl/rondreizen of bel 0900-9697 SANTA BARBARA - Een 'ijzingwek kend exemplaar' is aangespoeld op het strand van Santa Barbara, aan de kust van de Amerikaanse staat Californië. Een exemplaar van wat? Van iets. Het beantwoorden van die vraag is wat Amerikaanse media al da gen intrigeert: was dit ooit een hond, een beer, een zeehond, een das of misschien zelfs een tot nu toe onbekend, aan dinosaurussen gelinkt, schepsel? Nog geen expert kon de resten van het beest identificeren, maar intussen wordt door niet-experts volop gespeculeerd over wat dit in vredesnaam was; want iets met korte poten met lange klauwen, het gebit van een hellehond en het vette lijf van een zeehond heeft nog geen naam in de ency clopedie van het dierenrijk. Dat 'iets' aanspoelde vlak naast een rioolbuis bij de lokale scheeps werf, is wat wel bekend is. De nieuwszender ABC3 citeert gretig wandelaars die de vreemd ste theorieën ophangen. Zo wist iemand met grote zekerheid te melden dat het om het kadaver van een zwarte beer ging. Een soortgelijk mysterie was er vorig jaar langs de oostkust van Wales, toen bij het stadje Tenby ook 'iets' aanspoelde. Meer dan 65.000 nieuwsgierigen kwamen op het strand kijken naar The Beast from the East. Speculatie over wat dit wel niet kon zijn ge weest, bleef dagenlang trending in de sociale media. De meeste stemmen kregen: een wild zwijn, een beer, een das en een zee leeuw; maar dan wel in beginnen de staat van ontbinding, waar door de meest herkenbare trek- 'Iets' heeft korte poten met lange klauwen, het gebit van een hellehond en het vette lijf van een zeehond ken van de genoemde dieren al waren verdwenen. Kadavers die lang in het water liggen, zwellen op, veranderen van kleur en de vacht kan deels loslaten. Wat over blijft kan eruit zien als een gru- welbeest uit een B-fdm. In Wales dacht een dierenarts dat Een soortgelijk mysterie was er vorig jaar langs de oostkust van Wales, bij het stadje Tenby het om een bull-terriërachtige hond ging, al leek dit exemplaar wel akelig doorgefokt. Voordat se rieus onderzoek kon worden ge daan, had de zee het kadaver al weer meegenomen. Het bleef zo wel spannend. Ook in New York spoelde twee jaar geleden een angstaanjagend wezen aan op de oever van de East River onder de Brooklyn Bridge. Onderzoek wees uit dat het om een geroosterd varken ging. Na een barbecue van de loka le plantsoenendienst had iemand de resten in de rivier gekiept. ISLAMABAD - Pakistan is van plan vijfhonderd terroristen te execute ren in de komende twee tot drie weken. Dat heeft de Pakistaanse minister Chaudhry Nisar Ali Khan van Binnenlandse Zaken volgens Pakistaanse media ge zegd. De minister onthulde wat zijn plannen zijn nu de doodstraf sinds woensdag, na de bloedige aanslag op een school in Pesha war, weer is ingevoerd. De afgelo pen dagen werden al zes terroris ten opgehangen. „De president heeft het verzoek voor gratie van de vijfhonderd ge vangenen die zijn aangewezen voor executie al afgewezen", zei Khan. De Pakistaanse premier Na waz Sharif heeft gisteren op dracht gegeven door te gaan met het executeren van terroristen. Volgens hem is Pakistan vastbera den terrorisme uit te bannen en moet er 'geen medelijden zijn met mensen die onschuldige jon geren, burgers en kinderen ver moorden'. Bij de aanval in Peshawar kwa men zeker 150 mensen om, onder wie 130 kinderen. Volgens minis ter Khan is de aanslag echter niet de reden dat de doodstraf, die in 2008 was afgeschaft, weer is toege staan. „De legerleiding had het be sluit al voor de Peshawar-tragedie aangekaart bij premier Sharif." De wereld is Kras 16 dagen al v.a Spoor van de Maya's Great Western Highlights Klassiek Cuba Highlights of Costa Rica Mystiek Peru Canada Rocky Mountains Midden-Amerika Ecuador Galapagos DINSDAG 23 DECEMBER 2014 John Palminteri/ KEYT Het aangespoelde monster, waarvan nog geen expert heeft kunnen vaststellen wat het is. foto Twitter/John Palminteri door onze redactie buitenland 16 dagen v.a. 14 dagen v.a. 14 dagen v.a. 17 dagen v.a. 17 dagen v.a. 15 dagen v.a. 18 dagen v.a. O.a. Cancün, Chetumal, Flores, Antigua, Panajachel, San Cristobal de las Casas, Mérida en Chichén Itza. Ontdek Mexico, Belize en Guatemala ✓Verlenging mogelijk Klantbeoordeling 8,6 O.a. San Francisco, Yosemite, Death Valley, Las Vegas, Zion, Bryce, Grand Canyon en Los Angeles. Entree alle Nationale Parken Hlj|jMl| Nérgens voordeliger! I Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/36131 O.a. Flavana, Zapata, Santa Clara, Cienfuegos, Trinidad, Camagüey, Bayamo en Santiago de Cuba. ✓Vele maaltijden en alle entreegelden O.a. rit met oldtimer Klantbeoordeling 8,4 K Zie: Kras.nl/25099 UlbCi O.a. San José, La Fortuna, Monteverde, Rincón de la Vieja, Manuel Antonio, Tortuguero en méér. Diverse maaltijden Luxe catamarantocht I 3-daagse eco-excursie I Klantbeoordeling 8,5 K Zie: Kras.nl/36312 Incacultuur en Andesgebergte. Lima, Nazca, Arequipa, Titicacameer, Cusco, Machu Picchu en méér. mmmtmm ✓Vliegreis met KLM UBH Mooie treinrit ✓Tip: jungle verlenging I Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25296 O.a. Vancouver, Glacier National Park, Banff National Park, Jasper National Park, Whistler en Victoria, Entree parken Boottocht Maligne Lake I en Butchart Gardens Klantbeoordeling 8,3 K I'l'I'l Zie: Kras.nl/36239 Ontdek Panama, Costa Rica en Nicaragua. Met o.a. Panama Stad, Bocas delToro, La Fortuna en Granada. 3-landen reis KjEEEl Unieke excursies Binnenlandse vlucht Boottocht Rio Frio fclrC pr Zie: Kras.nl/36492 Prachtige en afwisselende reis met o.a. Quito, de Amazone, treinrit Duivelsneus en Cuenca. Rechtstreeks met KLM UjCmÏH 5 dagen Galapagos Nérgens voordeliger! I Klantbeoordeling 8,3 |fK Wj [>1 Zie: Kras.nl/25271 15cpm Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vlucht en hotels Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden ook aangeboden met gegarandeerde vertrekdata. prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9