Was getekend Luctor zet beste beentje voor Terneuzen herstelt foutje almanak Schuttevaer Terneuzen wil zowel ligplaatsen als overnachtingsplaatsen tijdens en na bouw van nieuwe sluis. uogkliniek in eerTbus ezond Rederij Denick breidt uit 24 en 25 ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 23 december 2014 21 Southampton is het paradijs voor Ronald Koeman 30 en 31 Met de aanschaf van de Stad Harderwijk, voegt de Terneuzense rederij een derde schip toe aan haar vloot TERNEUZEN - De binnenvaartschip pers maken zich grote zorgen over het aantal ligplaatsen in de Kanaalzone. Zeker als door de bouw van de nieuwe zeesluis de middensluis verdwijnt vrezen de schippers ligplaatsverlies. Ze vin den dat de schutcapaciteit van overblijvende 'oude' zeesluis en de binnenvaartsluis tijdens de bouw maximaal moet worden be nut. Bovendien moeten de verlo ren ligplaatsen voor de midden- sluis worden gecompenseerd aan zowel de binnen- als de buiten kant van de andere sluizen. Dat zei bestuurslid Jan Pieter Klei ne gisteren tijdens de jaarvergade ring van de afdeling Terneuzen van schippersvereniging Konink lijke Schuttevaer. Kleine hield de jaarrede bij afwezigheid van voor zitter Johnny van Ijk. Schuttevaer maakt zich zorgen over het gevreesde verlies van zo wel 'gewone' ligplaatsen als over nachtingsplaatsen bij de sluizen. Eerder al werd gepleit voor nieu we vaste ligplaatsen in de directe omgeving van de oude zeesluis, die straks alleen nog gebruikt zal worden door de binnenvaart en de kleine zeevaart. Schuttevaer is inmiddels al gerui me tijd betrokken bij de voorbe reiding van de sluisplannen. Een pleidooi voor een nieuwe insteek- haven tussen het sluizencomplex en de kanaalbrug Sluiskil vindt Rijkswaterstaat te duur en ook het voorstel om de Goese Kade over een lengte van 1,5 kilometer geschikt te maken voor de binnen vaart werd tot nu toe terzijde ge schoven. Kleine: „Terneuzen is een zeehaven met veel binnen vaart en daarvoor moeten vol doende ligplaatsen en overnach tingsplaatsen worden gecreëerd." Ook aan de roep van de binnen scheepvaart om ligplaatsen voor duwbakken is tot nu toe geen ge hoor gegeven. In dit geval moet havenbedrijf Zeeland Seaports die afmeerplekken aanduiden. Kleine: „Dit begint aardig op een soap te lijken. Na verschillende plannen en toezeggingen is er nog niets veranderd. Het gebeurt regelmatig dat aan schippers wordt meegedeeld dat er hier geen plaats is voor de bakken en dat wordt geadviseerd maar door te varen naar Gent of ten anker te gaan op de Schelde." Zeeland Seaports moet, vinden de schippers, snel met een oplossing komen. Want, wees Kleine het ha venbedrijf terecht, „er wordt wel havengeld geheven, maar de servi ce blijft verder uit. Dit pikken wij als Schuttevaer niet langer." KORFBALPROMOTIE TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft een financiële 'foutje' gerepareerd met geld dat bestemd was voor taken in het kader van de Wet maatschappelijke onder steuning. Bij opdrachten vraagt de gemeente een deel van de aan- neemsom voor het inzetten van mensen met 'een achterstand op de arbeidsmarkt', onder anderen arbeidsgehandicapten. In 2013 was hiervan geld over. Dat is in de algemene reserve gestort. Het was dus niet meer beschikbaar voor arbeidsprojecten en dat kan niet. Het geld moet terug en dat wordt nu uit de WMO-pot ge haald. Het gaat om circa twee ton. Het vijfjarige meisje uit Yerseke brengt na schooltijd veel genoeglijke uren door met haar even jonge nicht je. Ze houden zich dan bezig met moedertje en schooltje spelen en ver kleedpartijen. Haar nichtje, dat dit keer de juf is vraagt haar leeftijdgenote om haar handtekening te zetten. Eigenlijk be grijpt de aangesprokenen niet wat er bedoelt wordt, dus zegt ze dat ze moe is en lekker op de bank televisie wil kijken. Toch blijkt dat ze er nog over nagedacht heeft, want 's avonds voor ze naar bed gaat wil ze nog even haar handtekening zetten. Ze pakt een vel papier, legt haar hand erop en tekent die vervolgens precies over. Schippers vragen om ruimte door Wout Bareman TERNEUZEN - Je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen, weet voorzitter Petra Geene van korfbalvereniging Luctor in Terneuzen. Vijf- en zesjarigen zijn voor haar ogen aller lei korfbalachtige spelletjes aan het spelen in de grote hal van sportcentrum Vliegende Vaart. Luctor hield gisteren voor de basisschoolgroepen 1 tot en met 6 activiteiten in de Vliegende Vaart, met Sportpunt Terneuzen. Vandaag zijn de groepen 7 en 8 welkom om mee te doen aan een toernooi. „Vijf-, zesjarigen hebben vaak nog geen keuze gemaakt voor een sport", geeft Petra Geene het belang van de korf- baldagen in de Vliegende Vaart aan. „Zeker jongens kie zen vaak automatisch voor voetbal. Hier laten we ze ken nis maken met één van die andere sporten." Zo'n tweehonderd scholieren hebben zich aangemeld. Het aantal scholen dat meedoet, is Arnico van Hecke van Sportpunt Terneuzen wat tegengevallen. Petra Geene tilt er niet zo zwaar. Een meisje komt naar haar toe. „Ik hoef toch nog niet naar huis?", vraagt ze. „Kijk, daar doe je het voor. En altijd houden we er wel wat leden aan over." Luc tor, één van slechte drie korfbalclubs in Zeeuws-Vlaande- ren, telt momenteel 130. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66