'Het mooiste beroep van de wereld' Voorzitter dorpsraad Vogelwaarde ziet lichtpuntje voor geldautomaten 1 maaskant m m M ZEEUWS-VLAANDEREN 23 1 3 Maakt er meer vakantie van. Volop activiteiten bij Café de Griete Café de Griete heeft de komen de dagen een volle agenda. Mor gen om 14.00 uur is er een kaar ting ter voorbereiding op de kerstkaarting zaterdag, ook om 14.00 uur. Op tweede kerstdag begint om 12.30 uur de Dikke Buuken Tocht, vanaf café de Vliegende Hollander in Terneu- zen. Kerstnachtdienst van het Leger des Heils De Kerstnachtdienst van het Leger des Heils wordt morgena vond gehouden in de Grote Kerk in Terneuzen. Er is een projectkinderkoor samenge steld. Ook is er theater en sa menzang. De toegang is gratis. Er wordt een collecte gehou den voor kinderen in Bolivia. Aanvang is 22.00 uur. Knutselen tijdens de kerstvakantie Jeugd Vakantie Werk Hulst houdt aanstaande zaterdagmid dag een doe-dag. In basis school de Moerschans aan de Liniestraat in Hulst, mogen kin deren tussen de zes en twaalf jaar komen knutselen, schmin ken, het kerstverhaal uitbeel den en een scheerschuimrace houden. De middag duurt van 14.00 uur tot 16.30 uur. Oude kerststal uit Napels in Plantijn In het Plantijn Moretus Mu seum in Antwerpen is een bij zondere i8de-eeuwse Napoli- taanse kerststal uit het MAS te zien. De meer dan zestig kleur rijke personages zijn opgesteld in een Romeinse ruïne. Dage lijks te zien (behalve maandag en feestdagen) tussen 10.00 en 17.00 uur, tot 11 januari. Sidonia vertelt in het Red Star Linemuseum In het Antwerpse Red Star Li ne Museum kan de jeugd luiste ren naar Sidonia, die vertelt hoe Wiske op jonge leeftijd al leen naar New York werd ge stuurd. Daar beleeft zij een adembenemend avontuur. Het nieuwe album van Suske en Wiske, Sterrenrood, is in het museum te koop. Band Vanderbuyst houdt op te bestaan De van oorsprong Zeeuwse hardrockband Vanderbuyst stopt ermee. De formatie laat in een verklaring weten dat ze niet het gevoel hebben dat er toekomst is voor hen. De optre dens die staan gepland, gaan nog door. Zoals de akoestische show met Broeder Dieleman in Vestzaktheater de Paerdestal in Terneuzen op 28 december. TERNEUZEN - Varen zit Alexander de Vries in het bloed. Hij komt uit een echte schippersfamilie die wortels heeft in Hansweert. In middels zit Alexander (44) bijna twintig jaar in de rondvaart. Tot 1995 heeft hij als zetschipper gevaren op een binnenvaartschip, in Duitsland, in Zwitserland. Hij was vaak lang weg. „In 1995 werd ik vader. Ik wilde meer thuis zijn, maar ook blijven varen. Wat is er dan mooier een rondvaartbedrijf te beginnen." Rederij Denick was geboren, met nu dan drie schepen. Die worden onder meer ingezet op het Greve- lingenmeer, op het Veerse Meer, als zomerpontje tussen Veere en Kamperland, als rondvaartboot in de haven voor havenbedrijf Zee land Seaports in Vlissingen-Oost. Alexander en zijn vrouw Kirsten (44) hebben zich naast de particu liere markt de laatste jaren be wust gericht op (semi-)overheids- bedrijven. Trots melden ze dat Denick de enige Zeeuwse rondvaartrederij is met een Greenkey-keurmerk. „En één van de drie in Nederland." De producten die ze gebruiken, van toiletpapier tot levensmiddelen, zijn milieuvriendelijk en zo moge lijk fairtrade. Ze werken alleen met lokale toeleveranciers. „Over heidsinstanties vinden dat belang rijk dat en wij onderscheiden ons ermee." Denick is op en op een fa miliebedrijf. Ook dochter Nata- scha vaart. Heel veel uren maken ze elke week. Alexander zit er niet mee. „Ik heb het mooiste be roep ter wereld." Erkel trok eerder dit jaar naar de Tweede Kamer om de politiek er van te doordringen dat er te veel geldautomaten op het platteland verdwijnen, onder meer in zijn ei gen dorp. Mede dankzij zijn actie trok minister Dijsselbloem van Fi nanciën een streep. Hij liet weten eraan te hechten dat 'voor iedere burger binnen een straal van vijf kilometer een geldautomaat ter beschikking staat'. De banken hebben met elkaar in het Maatschappelijk Overleg Beta lingsverkeer rond de tafel geze ten. Zij mogen echter niet zomaar samenwerken. Dat zou 'de markt' kunnen verstoren. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) ziet daarop toe. Aan de ACM hebben de grote banken het voorstel ge daan 'dat zij in Zeeuws-Vlaande- ren willen onderzoeken of zij ge zamenlijk de bereikbaarheid van contant geld in landelijke gebie den kunnen waarborgen'. De ACM heeft daar onlangs in toe gestemd. Om en om mogen ban ken automaten terugplaatsen. Het onderling herverdelen van geldau tomaten mag niet, bijvoorbeeld sluiting van een automaat in een drukke winkelstraat met meerde re geldautomaten in ruil voor ope ning in een dorp. Erkel juicht het ACM-besluit toe, maar ziet ook wel in dat er veel ha ken en ogen aan zitten. Hij houdt in de gaten of er echt een proef komt. En hij blijft in de tussentijd meewerken aan een alternatief, de servicecorner, waar naast geld opnemen ook allerlei andere dien sten worden aangeboden. maaskantreizen.nl DINSDAG 23 DECEMBER 2014 ZAAMSLAG TERNEUZEN HULST ANTWERPEN ANTWERPEN TERNEUZEN Alexander en Kirsten: „Het schip stond nog niet officieel te koop. We hebben direct toegehapt." foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf VOGELWAARDE - „Een stapje voor uit." Zo omschrijft voorzitter Edger Erkel van de dorpsraad Vogelwaar de het landelijke besluit om een proef toe te staan met het terug plaatsen van geldautomaten in dor pen in Zeeuws-Vlaanderen. KvamerRivièra-Lovran/Opatija 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van halt-pension. fcA a Vertrek: 24april,4,18mei,1,15, 29juni e.a. I Rondreis Spanje Portugal I 14 dagen vanaf €699 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Burgos, Salamanca, Lissabon, Porto. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. halt-pension. Vertrek: 26 april, 17,31 mei, 6,20 sept. 4,18okt. e.a. Rondreis Griekenland Corfu 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van halt-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. Overwinteren in de Algarve 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 11 jan., 8 feb., 1,15,29 maart e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49