na het succesvolle WK plaats voor chaos laugardalsvolluk SPORT 31 bondscoach invulde: vol overgave en ambitie. Van Gaal paste de stra tegie aan en oogstte succes. Het applaus voor zijn vakman schap is alleen maar groter gewor den, sinds hij is opgevolgd door Hiddink. Zou er in de 125-jarige geschiedenis van de KNVB ooit zo'n contrast hebben gezeten tus sen de regeerperiodes van twee bondscoaches? Vat het jaar samen en de werktitel luidt: van duide lijkheid naar chaos. Velen dachten dat het goed was dat na het bijna verstikkende be wind van Van Gaal de peoplema- nager Hiddink aan het roer kwam. Die stond er immers om bekend dat hij als geen ander de ego's van de sterren kon masse ren en kietelen. En niet onbelang rijk: het zou weer gezellig worden bij Oranje. We weten inmiddels allemaal hoe het Oranje sindsdien is ver gaan aan de hand van een warrige bondscoach, die in een half jaar tijd zijn reputatie danig heeft zien afbrokkelen. Hiddink paste de strategie aan en oogstte onbe grip. Geen ambitie, geen visie. Vorige week dinsdag werd Van Gaal verkozen tot coach van het jaar. Een dag daarvoor verliet Hid dink in de pauze het congres dat over de toekomst van het Neder landse voetbal ging. Daarmee werd in 24 uur tijd het beeld van de twee bondscoaches van dit jaar nog eens haarfijn bevestigd. Verbraak weet niet of hij terugkeert Wouter Verbraak weet nog niet of hij als navigator mag terugkeren op de boot van Team Vestas Wind. „Dat is nog voor niemand bekend", meldde Verbraak gisteren. Verbraak strandde vorige maand met het Deense zeil jacht tijdens de tweede etap pe van de Volvo Ocean Race. Hij nam de schuld op zich. Vanwege de schade is het nog onzeker of de equipe op 3 januari wel kan aanvangen aan de derde etappe. „Of ik terugkom in het team, dat is niet aan mij", weet Ver braak. „Chris Nicholson is de schipper en beslist." Nieuwe wielerronde in Abu Dhabi Na de Ronden van Qatar, Oman en Dubai prijkt er vol gend jaar een nieuwe wieler ronde in de Golfstaten op de kalender. Van 8 tot en met 11 oktober wordt de Ronde van Abu Dhabi verreden. De wedstrijd maakt deel uit van de Azië Tour. Meer infor matie over het routeschema volgt in juni. Ahonen ontbreekt bij Vierschansen Het befaamde Vierschansen- toernooi mist dit jaar record winnaar Janne Ahonen. De 37-jarige Fin die het klasse ment over vier schansspring wedstrijden vijfmaal won, is niet opgenomen in de se lectie van zijn land. De deelname van de olym pisch kampioen Kamil Stoch is onzeker. De Pool heeft zich tijdens een trai ning geblesseerd en weet nog niet of hij de eerste wed strijd, op 28 december in Oberstdorf, haalt Luiten voor het eerst boven Woods Golfer Joost Luiten vindt zich terug op de 29e plaats van de gisteren gepubliceer de wereldranglijst Hij staat drie posities hoger dan Tiger Woods, die zijn vrije val maar niet weet te breken. De 38-jarige Woods voerde de wereldranglijst in 1997 voor het eerst aan. Hij mocht zich in 683 weken de beste golfer van de wereld noe men. Die eer valt nu te beurt aan de Brit Rory Mcllroy. Kramer verlengt zijn contract Sven Kramer heeft zijn ver bintenis bij Team LottoNL- Jumbo opengebroken en ver lengd met een extra jaar. De negentienvoudig wereld kampioen schaatsen staat daardoor tot medio 2016 on der contract bij de ploeg van coach Jac Orie. Kramer stapte afgelopen zo mer over van TVM naar de equipe van Orie. DINSDAG 23 DECEMBER 2014 ABU DHABI MILAAN HELSINKI RIJSWIJK HEERENVEEN I Ronald Koeman is euforisch na de winst op Stoke City. De trainer voelt zich volledig thuis in de Premier League, foto Michael Jones/Hollandse Hoogte voor Ronald Koeman Het is crisis bij Oranje als de ploeg onder Guus Hiddink (links) verliest van IJsland. foto's Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40