Babbeltje met de dj: Jan Theune Heerlijk Langlaufen Voorjaarsaanbiedingen Ultieme Stedentrips WALCHEREN 27 De reddingsbrigades dragen 18.150 euro bij aan Serious Request. Circa 2500 euro hiervan komt van Schouwen-Duiveland. €50.140,11 Supervoordelige Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 HAARLEM - De driedaagse sponsor- tocht van de vrijwillige reddings brigades in Nederland heeft 18.150 euro opgebracht voor de actie Se rious Request. De cheque is gister middag bezorgd bij het Glazen Huis in Haarlem. De reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland voer met vijftien man op twee bootjes mee. Met hun gesponsorde kilometers en de benefietavond van 13 decem ber in het Zierikzeese café De Troubadour komt de lokale briga de op ongeveer 2900 euro. Omdat elke brigade moet meebetalen aan de kosten zal de nettobijdrage van Zierikzee-Duiveland uitko men op een bedrag van ruim 2500 euro. „En ik denk dat we daar enorm trots op mogen zijn", vertelde teamleider Davey van den Hummel gistermiddag in Haarlem kort na de overhandi ging van de cheque. De Zierikzee se brigade had voor zichzelf de kosten van eten, drinken en brandstof afgedekt door sponsor bijdragen. De benefiet in het café leverde 663 euro op. Aan Serious Rescue, zoals de va rende bijdrage aan Serious Re quest heet, deden dit jaar dertig brigades mee met in totaal 380 vrijwilligers. In drie dagen tijd werd met sloepen en rubberbo ten van Medemblik naar Haarlem gevaren. „Het was de tweede keer voor mij," zei Van den Hummel gisteren. „Het is perfect gegaan. Niet te koud, gelukkig. We slie pen op veldbedjes in sporthallen. Dat heeft toch wel wat: met een kleine vierhonderd man de nacht doorbrengen. We hebben het ont zettend naar ons zin gehad." De strandreddingsbrigadeWester- schouwen deed dit jaar niet mee aan Serious Rescue. De groep had geen vervoer naar Medemblik. De jeep die de rubberboot moet trek ken staat in de garage en zal waar schijnlijk vervangen moeten wor den. Serious Rescue leverde vorig jaar 24.000 euro op. De opbrengst van 2012 bedroeg 23.250 euro. westkapelle - Het was maandag te merken dat nu ook een school meester in het Glazen Huis bivak keert. „De ene basisschool na de andere kwam langs om geld bin nen te brengen", lachte dj Jan Theune. Hij kwam in de loop van zondag opdraven om volgens af spraak Jordy Conté te vervangen. Die moest zijn bezigheden als vas tende dj onderbreken wegens de grote kerstdrukte op z'n werk bij de groothandel Sligro. Woensdag, op de slotavond, is Conté weer present. Tot die tijd neemt Jan Theune, leraar op basisschool De Wegwijzer uit Serooskerke, de ho- neurs waar. In het Glazen Huis beleefde hij meteen al 'een geweldige nacht', met dialectrockband Surrender als gast. „Een echt huisorkest, we Tussenstand 8 konden geen plaatje draaien of ze pingelden mee op de gitaar." Thei- ne had maandagochtend nog maar een paar uur geslapen of de cheques stroomden alweer bin nen. Van zijn eigen school natuur lijk, waar leerlingen zo'n vijfhon derd euro hadden ingezameld, van de Frans Naereboutschool uit Vlissingen, en van kinderopvang voorzieningen als Torenlicht en Wannes Co uit Westkapelle, en Matroesjka uit Serooskerke. Tussendoor meldden zich instan ties als de wereldwinkel uit West kapelle en Zoutelande, de postdui venvereniging en dagattracties Zeeland. Dan was er nog de exclu sieve Tour de France wieler-outfit die gedeputeerde Ben de Reu zon dag ter veiling aanbod. Bieden tot woensdag 12.00 uur. Het Glazen Huis heeft een directe verbinding met de feesttent waar de Stichting Cultuurbehoud gis termiddag actief was, en deelne mers aan de quiz van het Polder huis dokten voor elk fout ant woord. Maar daar kreeg Theune weinig van mee. „Met al die aan loop hadden we het daar als dj's gewoon veel te druk voor." Karinthië Schilderachtig Zwitserland All-inclusive Sauerland! Zwitserse Alpen met bus en trein Praag, Londen, Berlijn, Parijs, Kopenhagen effevveg DINSDAG 23 DECEMBER 2014 Reddingsbrigades halen 18 mille op door Ton van den Nouweland Reddingbootjes onderweg van Medemblik naar Haarlem. De sponsortocht van dertig reddingsbrigades leverde 18.150 euro op voor Serious Request. Het bedrag is gisteren overhandigd, foto Marijn Kaashoek effeweg.nl Vertrek: 6,21 feb, 6 mrt Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Greifenburg Weissensee Klagenfurt Vertrek: 6, 21 feb, 6, 20 mrt Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Langlaufinstructie Avondprogramma Interlaken Lauterbrunnen Vertrek: 21 feb All-inclusive verblijf in een 3* hotel Drankarrangement Entertainment Uitstekende verzorging Vertrek: 9, 23 jan, 6,14, 21, 28 feb, 6,13, 20, 27 mrt, 3,10,17apr Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Stadsrondrit Brig Mont Blanc Express Glacier Express Bezoek met Effeweg.nl de mooiste steden van Europa! Geniet van de cultuur, ga lekker shoppen of bezoek één van de vele beziens waardigheden. De ingrediënten voor een ultieme stedentrip! Onze stedentrips zijn inclusief: Verblijf in een hotel o.b.v. logies en ontbijt - Vervoer per luxe touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38