Hoornbeeck College breidt uit I 66 De bewoners kun nen niet zonder toeristen en de toeristen niet zonder bewoners «v maaskant BEVELANDEN en THOLEN 25 Rondom Kamperland staat in de steigers. Dorpsraad Dorak draagt een belangrijk steentje bij. i Maakt er meer vakantie van. I KAMPERLAND - Geen extreem hoog bouwsel maar een simpele houten uitkijktoren. Eentje waar vanaf je Noordzee, Veerse Meer en Oosterschelde kunt zien. Dit driewaterpunt, de vloeibare va riant op het wijd en zijd bekend staande drielandenpunt, moet bij Kamperland komen. Het is één van de ideeën van dorpsraad Dorak, die zich sterk maakt voor het levendig houden van het dorp. Basis van de plan nen is 'het lint verbindt'; het ver beteren van de Veerweg die zich zo'n beetje uitstrekt van de en tree van het dorp (vanaf de hoek Noordstraat) tot aan de haven. Mensen moeten het dorp in wor den gelokt en vervolgens verleid om die Veerweg af te lopen. Dat zou kunnen door een promenade achtige inrichting, liefst 'besausd' met aantrekkelijke elementen. „We hebben een tarbotkwekerij, schaal- en schelpdieren en mos sels in de buurt. Stel dat je een overdekte marktplaats hebt waar je al dat eten bij elkaar ziet. Zo krijg je reuring, dynamiek op het dorp", schetst dorpsraadvoorzit ter Wim Jalink de beoogde sfeer. Vanuit dat kloppende hart kun nen mensen te voet of fietsend naar het driewaterpunt, waardoor niet alleen binnen het dorp zelf maar ook meteen met de omge ving een verbinding wordt ge legd. De amper drie jaar oude dorps raad Dorak heeft op eigen initia tief de schouders onder 'het lint verbindt' gezet. Opgericht met de bedoeling het leef- en wooncom fort van Kamperland te verbete- ren, besloten de dorpsraadleden actief aan de slag te gaan. „Eerst ben je vooral met scheefliggende stoeptegels bezig. Maar je moet oppassen als dorpsraad geen klachtenbank te worden, een soort voorportaal van de gemeen te. We zijn er om iets te verbete ren", zet Jalink de intentie van de negenkoppige club uiteen. De komst van een nieuw winkel centrum aan de Ruiterplaatweg bood aanknopingspunten om daadwerkelijk iets te doen. „Het is prachtig dat winkelcentrum. Daar zijn we gigantisch trots op. Maar we moeten tegelijkertijd wel zor gen dat de Veerweg óók levendig blijft." Uiteraard om toeristen te trekken. „Maar zeker ook om een levende kern te houden voor de mensen die hier wonen. Want we willen ook de jeugd op Noord-Be veland houden en in het bijzon der op Kamperland. Want dan blijft de school bestaan en dan blijft het sportveld bestaan. Noem het het kip en het ei. De be woners kunnen niet zonder toeris ten en de toeristen niet zonder be woners. Je kunt die zaken niet los zien van elkaar." ER WORDEN GROTE EN KLEINE STAPPEN GEZET Met de uitbreiding, die is voor zien in 2016, zal het Hoornbeeck College straks alle lessen weer on der één dak kunnen aanbieden. Op dit moment huist een deel van het Goese mbo-college nog aan de Lijnbaan, maar die locatie (eigendom van de gemeente) komt te vervallen vanwege de plannen voor het spoorviaduct in de Van Hertumweg. Op de aangekochte kavels, tegen over de spoorlijn, staan op dit mo ment drie woningen. Die zullen worden gesloopt om ruimte te maken voor de uitbreiding. In to taal komt hierdoor bijna tweedui zend vierkante meter extra be schikbaar. De plannen betekenen dat het Hoornbeeck College, dat deze maand in de keuzegids mbo nog is uitgeroepen tot beste ROC van Nederland, afziet van de vrij komende kavel van het oude Goe se Lyceum, een stuk verderop aan de Van Dusseldorpstraat. „Daar Het Hoornbeeck College kan met de uitbreiding alle lessen weer onder één dak aanbieden. hadden we maar een klein stukje kunnen kopen en zouden we op nieuw met twee gebouwen zit ten", zegt locatiemanager Evert Timmerman. „Of we zouden daar volledige nieuwbouw moeten ple gen, maar dat is erg kostbaar." Volgens Timmerman betekenen de uitbreidingsplannen 'een flin ke stap voorwaarts voor het refor matorisch beroepsonderwijs in de regio'. Het Hoornbeeck College in Goes biedt opleidingen op het gebied van economie handel en ge zondheidszorg welzijn. Naast Goes heeft de school nog lo caties in Amersfoort, Apeldoorn, Kampen en Rotterdam. Kerstzangavond in Adullamkerk In de Adullamkerk te Waarde vindt woensdag 24 december de jaarlijkse kerstzangavond plaats, met medewerking van het Christelijk Samengesteld Mannenkoor Zeeland. Martin Weststrate bespeelt het orgel. Aanvang 19.30 uur. Toegang gra tis. Er wordt gecollecteerd voor het bouwfonds. Kerstnachtdienst in Bethelkerk In de Bethelkerk aan de Beatrixlaan vindt morgen een kerstnachtdienst plaats, met muziekvereniging Euphonia. Aanvang 22.00 uur uur. Op eerste kerstdag doen gospelkoor Happiness en evangelisatiekoor Halleluja mee aan de ochtenddienst. Organiste is dan Mariska Cappon. Aanvang 10.00 uur. Concert ten bate van MS Research The Martin Mans Formation geeft morgenavond in de Ont- moetingskerk een concert ten bate van de stichting MS Re search. Het koor bestaat uit twintig mannen, begeleid door vleugel en panfluit. Aanvang 20.00 uur. Entree 10 euro (kin deren half geld). Voorverkoop via telefoon 0113-671070. Concert christelijke jongerenkoren Vier gereformeerde jongeren koren geven vanavond een kerstconcert in de Maria Magda- lenakerk: Matthanja, Salomo, Shira en het Walchers koor. Ze worden begeleid op orgel en piano. Collecte voor de Jeugd bond Gereformeerde Gemeen ten. Aanvang 19.30 uur. Entree 7,50 euro; kinderen 2,50 euro. Kerstdienst met zang, muziek en meditatie In de Hervormde kerk aan de Dorpsstraat is woensdag 24 de cember een kerstdienst met muziek, samenzang en medita tie. Voorganger is ds. Doolaard namens de drie kerken, met medewerking van muziek vereniging Concordia en orga nist Van Bennekom. Er wordt gecollecteerd voor de Ebola- bestrijding. Aanvang 21.30 uur. Kerstwandeling jeugdsoos De Sik Jeugdsoos De Sik houdt van avond een kerstwandeling door Kamperland. De route wordt verlicht met kaarsen. Na afloop is er kinderdisco. Bij De Sik wordt vanaf kwart over zes gestart in groepjes. Meelopen is gratis. De disco vraagt een euro entree. Daar zit één con sumptie aan vast. reizen KvamerRivièra-Lovran/Opatija Rondreis Spanje Portugal Rondreis Griekenland Corfu Overwinteren in de Algarve maaskantreizen.nl DINSDAG 23 DECEMBER 2014 Kamperland aan slag met Driewaterpunt door Esme Soesman Wim Jalink, dorpsraad Dorak De Rondomaanpak van de Noord-Bevelandse kernen heeft als voordeel dat er - door over zicht - slimme verbindingen zijn te leggen. De projecten lopen jarenlang door, waarbij zowel grote (roton de Oost Westweg Wissenkerke) als kleine (de recent aangelegde proefvakken in Colijnsplaat) stap pen worden gezet. Totdat Rondom Kamperland defini tief wordt vastgesteld, ligt de boel daar niet stil. De gemeente ver wacht volgend jaar al aan de slag te zijn met het verbeteren van het met verkeerslichten uitgeruste kruispunt Veerweg/Noordstraat. Daardoor moet de trek het dorp in soepeler gaan lopen. door Luc Oggel GOES - Het Hoornbeeck College in Goes gaat uitbreiden. Dat gebeurt aan de zuidkant van de huidige lo catie aan de Van Dusseldorpstraat, waar drie kavels zijn aangekocht. www.hoornbeeck.nl WAARDE GOES GOES GOES KRABBENDIJKE KAMPERLAND taiU -J 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van halt-pension. Vertrek: 24april,4,18mei,1,15, 29 juni e.a. 14 dagen vanaf €699 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Burgos, Salamanca, Lissabon, Porto. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. halt-pension. Vertrek: 26 april, 17,31 mei, 6,20 sept. 4,18okt. e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van halt-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 11 jan., 8 feb., 1,15,29 maart e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties. ^^4 wi vtf* j£JA excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn sgr lufswï excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2