Natuur en recreatie in Schetsschuit Hoornbeeck College breidt uit Muzikale aanloop naar kerst maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 25 i. lil! m M Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl SEROOSKERKE - In 2009 heeft de Dienst Landelijk Gebied van het toenmalig ministerie van LNV in De Schelphoek een werkconferen tie gehouden. Het doel was te on derzoeken wat de mogelijkheden zijn van het gebied en dit aan te bieden aan het gemeentebestuur. Uit de conferentie zijn verrassen de mogelijkheden naar voren ge komen. Het opvallendst is de verplaatsing van het huidige hotel/restaurant naar het hart van het gebied, aan de andere kant van de dijk. Het moet het middelpunt worden van de toeristische activiteiten, waar informatie verkrijgbaar is en waar fietsers een band kunnen repare ren of de accu opladen. In het res taurant kunnen mensen a la carte eten, kookworkshops volgen en het is het startpunt voor excur sies. GOES - Het Hoornbeeck College in Goes gaat uitbreiden. Dat gebeurt aan de zuidkant van de huidige lo catie aan de Van Dusseldorpstraat, waar drie kavels zijn aangekocht. Met de uitbreiding, die is voor zien in 2016, zal het Hoornbeeck College straks alle lessen weer on der één dak kunnen aanbieden. Op dit moment huist een deel van het Goese mbo-college nog aan de Lijnbaan, maar die locatie (eigendom van de gemeente) komt te vervallen vanwege de plannen voor het spoorviaduct in de Van Hertumweg. Op de aangekochte kavels, tegen over de spoorlijn, staan op dit mo ment drie woningen. Die zullen worden gesloopt om ruimte te maken voor de uitbreiding. In to taal komt hierdoor bijna tweedui zend vierkante meter extra be schikbaar. De plannen betekenen dat het Hoornbeeck College, dat deze maand in de keuzegids mbo nog is uitgeroepen tot beste ROC van Nederland, afziet van de vrij komende kavel van het oude Goe se Lyceum, een stuk verderop aan de Van Dusseldorpstraat. „Daar Het Hoornbeeck College kan met de uitbreiding alle lessen weer onder één dak aanbieden. Volkskerstzangdienst in de dorpskerk In de dorpskerk van Seroosker- ke op Schouwen wordt mor genavond een Volkskerstzang dienst gehouden. Er wordt aan meegewerkt door mannenkoor Sjaloom uit Goes. Pianiste is Wilma Mieras, organist Aart Jan Bil. Spreker is de plaatselijk predikant ds. A de Reuver. De dienst begint om 20.00 uur. Blikmuseum open op tweede kerstdag Museum De Blikvanger in Re- nesse is op tweede kerstdag extra geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Naast de vaste collec tie met duizenden oude blik ken is er een kerstwisselexposi tie ingericht, evenals twee jubi leumpresentaties die de 55e verjaardag van Barbie en het 20-jarig bestaan van het mi ni-museum zelf belichten. Kerstnachtdienst met gospelkoor Together De PKN gemeente te Nieuwer- kerk houdt woensdagavond 24 december een kerstnacht dienst. Het gospelkoor Together ver leent medewerking aan de dienst. Het wordt geleid door Marianne van Dijke. De kerstnachtdienst begint om 20.00 uur. Volkskerstzang in Nieuwe Kerk Het Platform van Kerken houdt morgen de traditionele Volkskerstzangdienst in de Nieuwe Kerk, met de harmo nie Kunst en Eer en het gospel koor Laetare. Organist is Hans Biesma. Er wordt gecollecteerd voor Vluchtelingenwerk Schou- wen-Duiveland en ter dekking van de kosten van deze dienst. Aanvang 19.30 uur. RENESSE - De Jacobuskerk in Ren- esse zet de muzikale activiteiten voort met optredens van het Kerk koor Renesse en het Schouws Ko perensemble in de kerstnacht dienst woensdag. Daarin verzorgt Annemarie Heiligers de declama tie en bespeelt Kees Groenleer het orgel. Voorganger is Piter Goodijk. Aanvang 21.45 uur. Op kerstmorgen voeren kinderen in de kerk een een kerstspel op en bespeelt Piter-Jan Goodijk de trompet. De aanvang is 9.30 uur. Die ochtend begint om 11.00 uur een dienst in de Corneliuskerk te Noordwelle. Op 31 december is daar een oudjaarvesper met mu ziek van Canto ad Mare. De aan vang is 18.00 uur. Het bosgebied moet opener wor den en de de huidige vier parkeer plaatsen moeten vervangen wor den door één, grote parkeerplaats waardoor de entree duidelijker wordt. Een deel van de Schelp hoek moet in de visie rustig blij ven en de natuurwaarden worden daar versterkt met onder andere schorren en slikken. De natuur wordt wel wel beleefbaar vanaf een dijk. hadden we maar een klein stukje kunnen kopen en zouden we op nieuw met twee gebouwen zit ten", zegt locatiemanager Evert Timmerman. „Of we zouden daar volledige nieuwbouw moeten ple gen, maar dat is erg kostbaar." Volgens Timmerman betekenen de uitbreidingsplannen 'een flin ke stap voorwaarts voor het refor matorisch beroepsonderwijs in de regio'. Het Hoornbeeck College in Goes biedt opleidingen op het gebied van economie handel en ge zondheidszorg welzijn. Naast Goes heeft de school nog lo caties in Amersfoort, Apeldoorn, Kampen en Rotterdam. KvarnerRivièra-Lovran/Opatija Rondreis Spanje Portugal Rondreis Griekenland Corfu Overwinteren in de Algarve info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 DINSDAG 23 DECEMBER 2014 wordt Natuurgebied De Schelphoek met links de Oosterschelde en rechts de kreken, foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel SEROOSKERKE RENESSE NIEUWERKERK ZIERIKZEE www.hoornbeeck.nl 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van halt-pension. É- Vertrek: 24 april,4,18 mei, 1,15, 29junie.a. 14 dagen vanaf €699 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Burgos, Salamanca, Lissabon, Porto. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. halt-pension. Vertrek: 26 april, 17,31 mei, 6,20 sept. 4,18okt. e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van halt-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 11 jan., 8 feb., 1,15,29 maart e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28