Nog nooit zo veel te kiezen 'StemNL GROENLINKS COA heeft optie op Zeelandhallen voor tijdelijke opvang asielzoekers maar van concreet plan is nog geen sprake. M Paus haalt vernietigend uit naar Curie All Inclusive Salzburgerland Christenunie Joe Cocker overleden De voeasèltwik rs ni meerweg te denken Veertien partijen doen op 18 maart volgend jaar mee aan de Provinciale Statenverkiezingen in Zeeland. Pagina 22 en 23: - Record aan partijen - Commentaar GOES - De Zeelandhallen in Goes zijn in beeld als zeer tijdelijke op- vanglocatie voor een grote groep asielzoekers. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) beves tigt dat met eigenaar Libéma is ge sproken, maar woordvoerder Ro bert Ploeg benadrukt dat er nu geen enkel concreet plan is om vluchtelingen in de Zeelandhallen onder te brengen. Volgens Ploeg heeft het COA oriën terende gesprekken gevoerd met al lerlei grotere complexen in het land, vergelijkbaar met de opvang in de IJsselhallen in Zwolle die en kele maanden duurde. „Als we plot seling een grote groep asielzoekers moeten huisvesten, hebben we ruimte nodig. Maar dat is nu niet aan de orde, dus ook voor Goes speelt nu niks." De gemeente Goes heeft tot op he den ook nog geen concreet verzoek van het COA ontvangen, zegt bur gemeester René Verhulst. „Het eni ge wat wij weten, is dat het COA een optie heeft op alle Libéma-ac- commodaties, waaronder de Zee landhallen. Je moet als gemeente dus niet uitsluiten dat die vluchte lingen wellicht komen, maar ik heb bij het COA aangegeven dat wij in elk geval van tevoren willen weten hoeveel mensen en voor hoe lang. Ik wil geen overrompeling, we heb ben minimaal een week nodig voor politieke besluiten en communica tie. Maar nogmaals, een verzoek hebben we nog niet." Directeur René van Donschot van de Zeelandhallen was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Intussen heeft Ram Jagesar, exploi tant van de kartbaan in de Zee landhallen in Goes, wel het ver zoek van de directie van de Zee landhallen om de hal op 5 januari leeg te maken en op te leveren. Volgens hem is dat voor de op vang van vluchtelingen voor een periode van drie maanden. Jagesar heeft te horen gekregen dat hij 18 april of misschien eerder weer ge bruik kan maken van de hal. De gemeente Goes denkt intussen mee over een ander - tijdelijk - on derkomen. Jagesar: „Er zijn een paar geschikte panden in Goes." DINSDAG 23 december 2014 De paus noemde vijftien 'ziekten' die hij bij de bestuurders van de kerk heeft waargenomen. De paus heeft enkele maanden na zijn ver kiezing tot hoofd van de RK-Kerk een commissie van acht kardina len ingesteld die hem moeten ad viseren over hervorming van de Curie. Martin Schulz, de voorzitter van het Europees Parlement, vindt dat paus Franciscus de Nobelprijs voor de Vrede zou moeten krijgen voor de toenadering tussen Cuba en de VS die hij heeft aangezwen geld. Schulz nam in 2012 zelf de Nobelprijs voor de Vrede namens de Europese Unie in ontvangst en mag daarom kandidaten voordra gen in Oslo. Kras.nl/17763 of bel 0900-9697^cPm Op 70-jarige leeftijd is de Britse zanger Joe Cocker overleden aan longkanker Goese hal in beeld voor asielzoekers door Luc Oggel en Maurits Sep pagina 6: Veel minder asielzoe kers dan kabinet vreesde Editie: Bevelanden/Tholen Zeer zacht 256e jaargang nr. 302 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 rome - De Curie, de leiding van de Rooms-Katholieke Kerk, lijdt aan mentale verstening, schizofrenie en spirituele alzheimer. Paus Fran- ciscus was maandag in zijn jaarlijk se kersttoespraak vernietigend over de Curie, de kerkleiding van het Vaticaan. pagina 3: Kerstrede paus is mokerslag DE STELLING Reageeroppzc.nl Al die partijen maken de Statenverkiezingen interessant UW MENING 261 reacties Mijn kerstinkopen zijn al binnen Geniet van de wintersport in SalzburgerSportwelt Ski Amadé. Hier kunt u heerlijk skiën en langlauFen in grote gebieden. LandgasthoFTorrenerhoFaan de rand van Golling All Inclusive d.w.z. incl. ontbijt, lunch, diner en diverse drankjes Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds EENS ONEENS Zeeland lokaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1