Hulporganisaties in Kenia de wacht aangezegd 66 Ik ga vandaag politieagenten vleugels geven. Dit is misschien mijn laatste bericht •ffJZJfJ BUITENLAND 9 199,- volgens velen nog aan bijgedra gen door in een interview te ver tellen dat hij zijn zoon, een ge kleurde jongen, had verteld van de 'gevaren' voor hem bij het om gaan met de politie. De voorzitter van politiebond PBA, Patrick Lynch, meent dat er 'bloed aan de handen kleeft van mensen in het stadhuis'. „Dat spoor van bloed begint in het kan toor van de burgemeester", aldus Lynch. De politie is nog altijd kwaad over het massale protest van twee weken geleden, georga niseerd door politicus en domi nee Al Sharpton. Het zou flink hebben bijdragen aan de haat te gen de politie en diverse aanval len op agenten tot gevolg hebben gehad. De aanval van Brinsley wordt niet in verband gebracht met religie of georganiseerd terro risme. President Barak Obama heeft het land gevraagd kalm te blijven. In een verklaring veroordeelde hij de moord op de twee agenten scherp. „Vanavond vraag ik Ameri kanen geweld en kwetsende woor den af te wijzen", aldus de presi dent. „Agenten die onze gemeen schappen beschermen, riskeren dagelijks hun eigen veiligheid voor die van ons, en ze verdienen elke dag opnieuw ons respect en onze dankbaarheid." Een paar uur na de moord op de twee agenten werd in de staat Flo rida een agent doodgeschoten. De ze zaak lijkt los te staan van de protesten tegen politiegeweld. IS doodt strijders na nederlaag Sinjar Islamitische Staat (IS) heeft opnieuw eigen strijders geëxecuteerd. In de Noord- Iraakse stad Mosul zouden 45 mensen om het leven zijn gebracht, meldden oog getuigen, als straf voor de nederlaag op Koerdische troepen in het Sinjargeberg- te. Zaterdag werden in Syrië honderd buitenlandse strij ders omgebracht omdat ze wilden deserteren. Al-Qaeda hekelt aanval op school Na de Afghaanse Taliban heeft nu ook al-Qaeda in Zuid-Azië de bloedige aan slag op een school in Paki stan veroordeeld. De terro risten spreken van een tra gisch incident. De organisa tie roept moslimstrijders op zich alleen tegen veiligheids troepen te richten, en kinde ren, vrouwen en 'ons islami tische volk' te ontzien. Kerststorm voor Amerikanen Naar verwachting wordt vanaf morgen het oosten van de VS gegeseld door on weer, sneeuw, mist en wind. Verwacht wordt dat bijna 100 miljoen mensen last zullen hebben van ex treem weer, vooral de vele reizigers met de feestdagen. Ook wordt verwacht dat luchthavens zullen moeten sluiten, net als sommige be langrijke snelwegen. Mannen moeten in metro benen sluiten Mannen die wijdbeens zit ten en zo niet één maar twee of soms zelfs drie plek ken innemen - het is veel (vrouwelijke) passagiers van de steeds drukker worden de metro in New York een doorn in het oog. Zij vinden de vervoersmaatschappij MTA aan hun zijde. Die start nu een speciale campagne om het zogeheten mansprea- ding tegen te gaan. De Keniaanse NGO-Raad zorgde vorige week voor veel opschud ding door maar liefst 510 hulpor ganisaties met onmiddellijke in gang te verbieden en hun tegoe den te bevriezen. Daarnaast kre gen 12 internationale ngo's (niet-gouvernementele organisa ties), waaronder Artsen zonder Grenzen (AzG), drie weken de tijd om hun boeltje op orde te brengen, anders kunnen ze ook vertrekken. De autoriteiten hebben de strijd aangebonden met ngo's die ze ver wijten terrorisme en andere crimi nele activiteiten te financieren, zich niet aan de regels te houden, er een schimmige boekhouding op na te houden en veel geld in ei gen zak te stoppen. „In tijden van crisis en toenemen de onveiligheid is het voor een overheid die niet bij machte is de problemen adequaat aan te pak ken altijd prettig de aandacht af te kunnen leiden door willekeu rig zondebokken aan te wijzen", zegt de Keniaanse analist Peter Mburi. „Natuurlijk kent het ngo- wereldje rotte appels, maar wat nu gebeurt is met de botte bijl om je heen slaan. Het lijkt er bo vendien op dat de autoriteiten vooral meer grip willen krijgen op de vele miljoenen die in het wereldje omgaan", aldus Mburi. De 510 verboden instanties zou den tussen 2010 en 2013 gezamen lijk 73 miljoen euro aan giften heb ben ontvangen; de 12 internationa le ngo's krijgen volgens de NGO- Raad jaarlijks 5 miljoen euro. Politici beschuldigen ngo's ervan zich te laten misbruiken door bui tenlandse mogendheden en het Internationaal Strafhof in Den Haag. Daar werd onlangs de zaak tegen president Uhuru Kenyatta afgeblazen. De zaak tegen vicepre- sident William Ruto is nog in be handeling. Beiden werden verant woordelijk gehouden voor het ge weld dat na de verkiezingen van 2007 honderden Kenianen het le ven kostte. Het was voor het eerst dat zittende machthebbers voor het Strafhof werden gedaagd. De ngo's krijgen het verwijt dat ze zouden proberen getuigen tegen de twee te beïnvloeden. Artsen zonder Grenzen is terug houdend met commentaar. De or ganisatie benadrukt zich te hou den aan de regels, niet verboden te zijn en ook niet op een lijst van verboden ngo's te staan. „Wij zijn in gesprek met de NGO- Raad om onze positie over onze fi nanciële rapportages nader toe te lichten", zegt AzG-woordvoerster Wairimu Gitau. „Daarnaast vol doen we aan alle wettelijke ver plichtingen. Zolang we met de au toriteiten praten, kunnen we hier over geen nadere informatie ge ven." Van de honderden organisaties die wel op de zwarte lijst staan, worden er vijftien van beschul digd terrorisme te financieren. Vier van hen zouden betrokken zijn geweest bij de bomaanslagen in 1998 op de Amerikaanse ambas sades in de Keniaanse hoofdstad Nairobi en de voormalige Tanzani- aanse hoofdstad Dar es Salaam. - MAANDAG 22 DECEMBER 2014 Ismaaiyl Brinsley op Instagram I Agenten in New York salueren als de ambulance met de lichamen van hun twee geëxecuteerde colle ga's langsrijdt. De twee agenten hielden in hun auto de wacht bij een kruispunt in Brooklyn toen een man ze benaderde en de auto met een semi-automatisch wapen onder vuur nam. foto Reuters op scherp MOSUL ISLAMABAD WASHINGTON NEW YORK door onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - Honderdduizenden hiv- en tbc-patiënten in Kenia's meest afgelegen regio's, vluchtelingen kampen en sloppenwijken raken hun zorg kwijt. Evenals duizenden vrouwen en meisjes die slachtoffer zijn van seksueel geweld. Zieken huizen en klinieken zullen het voortaan zonder noodchirurgie moeten doen. Ruim 780 man me disch personeel, zowel lokaal als in ternationaal, komt op straat te staan. 510 hulporganisaties zijn met onmiddellijke ingang verboden en hun tegoeden bevroren Vijftien ngo's worden beschuldigd van financiering van terreurorganisaties v.a. slechts 5 of 8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau v.a. slechts Diverse vertrekdata 2015 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.b0lderman.nl 12 dagen Dubrovnik/ Makarska Riviera Diverse vertrekdata 2015 10 dagen Istrië Opatija Rovinj Diverse vertrekdata 2015 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba Diverse vertrekdata 2015 10 dagen Nauders in Tirol Vierlandenreis Bernina Express Diverse vertrekdata 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7