t Zaamslag ten koste van Seolto in linkerrijtje Marco van Vlierberghe trainer van Hontenisse Tjoba verkoopt haar huid duur in topper 29,95 4,95 SPORT 11 Sjuttul kan geen potten breken Wrange smaak Scheldesport 6 flessen authentieke Contado Primitivo niX?0O TJ Opzetborstels geschikt voor Oral B en Sonicare Grand Hotel Ter Duin 3 dagen genieten in Zeeland bewegen. Daarom ben ik even ge stopt om hem wat tot rust te la ten komen", verduidelijkte Azon- bo later. TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag haalden zaterdag in Vlis- singen een zwaarbevochten zege bij Seolto. Luctor won thuis van Thor. Seolto-Zaamslag 12-14: In de on voorspelbare klasse 3K, waar een winst- of verliespartij zomaar vier plaatsen op de ranglijst kan schelen, deden de korfballers van Zaamslag goede zaken door in Vlissingen Seolto te verslaan. Groots was het niet, maar Zaam slag was voor rust (7-7) al gretiger dan Seolto. Pas na wat pittige woorden van coach Carlo de Wae- le werd dat ook in cijfers vertaald. Verdedigend was het meer solide, al gaf Seolto niet veel aanleiding tot die aanscherping. Het mentaal kwetsbaar ogend Vlissings achttal Inmiddels was het Zeeuws- Vlaamse duo Sander Post en Er- win van de Broeke uit Axel wel sa men aan de leiding gekomen. „Vo rige week dachten we met zijn tweeën vooruit te lopen totdat we er achter kwamen dat Azonbo aan de leiding liep. Nu zagen we hem plotseling aan de kant staan met een blessure en was het voor ons dus wel degelijk de eerste plaats waar we op liepen", zei San- der Post na de wedstrijd. De Ter- neuzenaar lijkt steeds harder te gaan lopen nadat hij een paar jaar geleden het besluit nam om aan sport te gaan doen. Dat werd dus het hardlopen. „Ik ben voorzich tig aan begonnen. In eerste instan tie de loopjes van de korte afstand en daarna heb ik dat verder uitge bouwd. Nu loop ik dus de langere afstand en dat bevalt me uitste kend. Ik kan bij de besten mee waardoor ik nu al verschillende ereplaatsen heb behaald en van daag ging het dus opnieuw uitste kend", aldus Post die in feite maar een kleine versnelling nodig had om Erwin van de Broeke van zich af te schudden. „Sander ging wat sneller lopen. Dat was met een de beslissing. Ik kon niet meer volgen en zag hem steeds verder van me weg lopen", ver haalde Van de Broeke. Intussen had ook Richie Abonzo zich weer hervonden, ging weer terug lopen en verraste tenslotte Van de Broeke waardoor de in het Belgische Brakel woonachtige at leet nog terug kon komen tot op de tweede plaats. Sander Post had intussen te veel voorsprong en kon zodoende onbedreigd naar de zege lopen. Shirley Kerkhove uit Zuiddorpe won de loop over 10.000 meter bij de vrouwen voor de Terneuzense Cathy Poppe. VLISSINGEN - Marco van Vlierberghe wordt volgend seizoen de trainer van Hontenisse. Van Vlierberghe volgt Eric Vanhijfte op, die aan zijn vierde seizoen bezig is bij de Zeeuws-Vlaamse zondag-vierde klasser. Diezelfde Van Vlierberghe maakt samen met Martin Leegwater eerst het seizoen af bij Clinge, waar Gino van den Broecke is gestopt Adriaan Nieuwenhuijse wordt volgend seizoen trainer van voet balclub 's-Heer Arendskerke. De oefenmeester uit Kruiningen staat momenteel in Zierikzee voor de selectie van MZC'11, waar mee hij tweede staat in de twee de klasse van het zaterdagvoetbal. In 's-Heer Arendskerke volgt hij Serge Beulens op, die aan zijn vierde seizoen bezig is bij de zater dag-derdeklasser. Thomas de Ridder wordt met ingang van volgend voetbalsei zoen trainer van VCK. Hij volgt bij de Walcherse zaterdag-derdek lasser Edwin Kriens op. De Rid der is nu nog werkzaam bij Nieuwdorp. SVD/Volharding en trainer Frans Ceton sr. hebben besloten aan het einde van het seizoen uit elkaar te gaan. Ceton heeft het uit stekend naar zijn zin bij de club, maar de reisafstand tussen zijn woonplaats Stad aan 't Haring vliet en de Zuid-Bevelandse dor pen Ovezande en Driewegen werd een steeds groter obstakel. GOES - Natuurlijk stonden de korfballers van Tjoba zaterdaga vond na afloop van de verloren top per tegen Avanti even beteuterd te kijken. Verliezen went nooit en ze ker niet als de koppositie in het ge ding is. Maar niet veel later overheerste toch tevredenheid. De ploeg had zijn huid in een enerverend duel met de grote favoriet voor de ti tel in de overgangsklasse D duur verkocht: 23-27. „Dit was recla me voor het korfbal", stelde trai ner Jouri van den Broeke vast. Scores Tjoba: Dennis Broerse en TOP-Excelsior 26-17: TOP verde digde de ongeslagen status met speels gemak. „Het is niet hele maal gelukt om het onderschat tingsduiveltje uit te schakelen", verklaarde coach Arco Goedkoop de nonchalance die er na een kwartier (9-2) insloop. TERNEUZEN - De Sjuttul i is door een 8-o-nederlaag op de laatste plaats terechtgekomen in de twee de klasse van de badmintoncom- petitie regio zuid-west. Het team uit Oostburg kon alleen in de ge mengde dubbelspelen een set winnen. In de vierde klasse van de regio Zeeland verloor Den Os- saert 1 met 3-5 van Rillandia Smas hers 5. Hariëtte de Rijk, Miriam Maas en William van Eek ston den garant voor de drie punten. TERNEUZEN - Basketbalcoach Mi chael van Leeuwen van het Schel desport mannenteam hield een wrange smaak over aan de 91-85 (na verlenging)-nederlaag tegen Vlijmscherp 2. „We zijn benadeeld door de arbi trage van de thuisclub. Ze hebben de wedstrijd kapot gefloten." Er waren in Vlijmen voor het duel in de tweede klasse zuid geen bondscheidsrechters aanwezig, zo dat scheidsrechters van de thuis- spelende ploeg de wedstrijd flo ten. Het scorebord gaf na de regu liere speeltijd 85-85 aan, waarna de Brabanders in de verlenging de winst pakten. De centerspelers bij Scheldesport Ricardo de Loof en Maurits van Aalst werden in de tweede helft vanwege vijf per soonlijke fouten naar de kant ge stuurd, waardoor het scorend ver mogen verdween. „In januari ko men ze naar Terneuzen. Dan zul len we wraak nemen", aldus Van Leeuwen. Matthijs Kingma maak te negentien punten. lag twee keer een kwartier droog. Zaamslag staat halverwege de zaalcompetitie op de derde plaats. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 6, Jeffrey Courtens 5, Marjan Ver- hage 2, Linda Hamelink 1. Luctor-Thor 13-10: De eerste winstpartij in de zaal voor de Ter neuzense vierdeklasser. Welis waar ging het ook tegen Thor met ups en downs gepaard, maar Luc tor was feller en overtuigender dan in de voorgaande vijf wed strijden. Dat het scorend vermo gen van de Rotterdamse tegen stander niet opwoog tegen diens wilskracht hield Luctor in de wed strijd toen Thor na rust (6-4) langszij kwam. Scherprechtster Eline Jansen deed de rest. 59t- 49% korting lt« t t r 29t95 83% korting Burgh-Haamstede Ga nu naar Sweetdeal.nl en profiteer van deze en vele andere topaanbiedingen! Ook partner worden van de snelst groeiende dealsite in Nederland? Mail: partner@Sweetdeal.nl voor meer informatie. MAANDAG 22 DECEMBER 2014 bloemen door JaapJan Ritsema I De twee koplopers op de langste afstand: Erwin van de Broeke (links) en Sander Post. Dirk-Jan Westmaas 6, Patrick de Brui ne 5, Niels Westmaas en Anoek Braam 2, Demi Mondeel en Sharon Goedegebure 1. Scores TOP: Jurgen Janse 7, Petra van Belzen en Anita de Ridder 5, Corné Bezemer 3, Emmelie Bouwens en Wil- ma de Ridder 2, Remco Bezemer en Jurriaan Bouwens 1 Scores Luctor: Eline Jansen 7, Jenny van Gelder 2, Karlijn den Hollander, Marit de Kok, Peter Durink en Pieter Kousemaker 1. m Gratis verzending

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69