trotse koploper aan de feestdagen beginnen TOP kan als O 10 SPORT KORFBAL Tjoba lijdt eerste nederlaag, maar kijkt toch met goed gevoel terug op topduel met Avanti. GOES - Natuurlijk stonden de korfballers van Tjoba zaterdaga vond na afloop van de verloren topper tegen Avanti even beteu terd te kijken. Verliezen went nooit en zeker niet als de kop positie in het geding is. Maar niet veel later overheerste toch tevredenheid. De ploeg had zijn huid in een enerverend duel met de grote favoriet voor de ti tel in de overgangsklasse D duur verkocht: 23-27. „Dit was recla me voor het korfbal", stelde Tjo- ba-trainer Jouri van den Broeke trots vast. De laatste jaren heeft Tjoba het moeilijk tegen Avanti. Vorig jaar moest de ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen twee keer het hoofd buigen. Dat het zaterdag in Goes opnieuw moeilijk zou worden, stond op voorhand vast. Avanti, net als Tjoba na zes wed strijden nog zonder puntverlies, had zich versterkt met twee spe lers van Korfbal Leagueploeg For- tuna. Thomas Reijgersberg was tot augustus zelfs international en staat bekend als een van de beste rebounders van Neder land. Tjoba kwam goed uit de start blokken en nam een 1-0- en 2-1-voorsprong. Daarna ging Avanti erop en erover. Tussen de tiende en vijftiende minuut ging de bal acht keer door de korf, waarbij het collectief van de ploeg uit Pijnacker zich eta leerde. Zeven van de acht spe lers schoten raak. Bij 4-10 viel de productie echter stil en kon Tjo ba zich terug in de wedstrijd knokken. De ploeg keek bij 6-12 nog één keer aan tegen een mar ge van zes, daarna werd het ver schil steeds kleiner. Bij rust was „Ik wist dat ze dat niet de hele wedstrijd vol konden houden", keek Van den Broeke terug op de productieve periode van Avanti. „En dat klopte. We kregen meer controle en bij rust waren we nog lang niet kansloos. Onze tweede helft is altijd beter dan de eerste." VLissiNGEN - De korfballers van TOP kenden geen enkel probleem om ook hekkensluiter Excelsior aan de zegekar te binden. Op 10 ja nuari hervatten de Arnemuide- naars de zaalcompetitie als trotse koploper in de overgangsklasse C. TOP-Excelsior 26-17: TOP verde digde de ongeslagen status met speels gemak. „Het is niet hele maal gelukt om het onderschat tingsduiveltje uit te schakelen", verklaarde coach Arco Goedkoop de nonchalance die er na een kwartier (9-2) in sloop. Na rust illustreerde de minimale kloof van vijf punten het luxeprobleem van de ongenaakbare koploper. Scores TOP: Jurgen Janse 7, Petra van Belzen en Anita de Ridder 5, Corné Bezemer 3, Emmelie Bouwens en Wil- ma de Ridder 2, Remco Bezemer en Jurriaan Bouwens 1. Tilburg-Swift 17-19: Met de ener gieke overwinning van Swift ging een personele puzzel gepaard. „We waren door de wissels heen", overzag coach Dennis Plantinga het blessureleed. De ma nier waarop de invallers de pun ten binnenhaalden, was van on dergeschikt belang. Swift blijft er koploper mee in de eerste klasse. Scores Swift: Niek Francke 7, Joren Gillissen 5, Aisja Zuidweg 3, Eefje van de Berg, Dylan Gillissen, Bas Gunter en Gijs Gillissen 1. Fortis-Valto 16-15: Een kwartier lang klopte alles bij Fortis (8-2). Bij rust (12-8) was er nog geen pa niek, maar door de groeiende on rust bij de Souburgers kwam Val- to tien minuten voor tijd langszij (13-13). De ontlading was groot na de winnende treffer in de slotfa se. Met zes punten deelt Fortis met drie ploegen plaats vier in de eerste klasse E. Timme Provoost en Justin Koppejan 1. Ondo-ACKC 23-15: Na een kwar tier zette Ondo aan en forceerde in acht minuten tijd de winst. Door de verhoogde foutenlast van ACKC na rust (13-6) was de pun tenverdeling nog logischer. Ondo deelt de tweede plaats in de twee de klasse H. KVK-Stormvogels 16-16: Weer een enerverend potje in de derde klasse K. Na een goed eerste kwar tier leek koploper Stormvogels vanaf de rust (7-6) af te moeten kloppen, maar het team haalde met een ultieme eindspurt de 15-11-achterstand op tot een gelijk spel. KVK ervoer een bitter arbit raal nasmaakje aan de remise. Scores KVK: Koen Volkers 6, Tonia Verdonk 5, Sander Slabbekoorn 2, Sas- kia Nieuwdorp, Yvonne Joziasse en Lennard Volkers 1 Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Kristiaan Gabrielse 4, Francky Koole 2, Petra Rijn, Vera Geschiere, Arja Groenleer, Niek Peene, Jonathan Koets en Sander Verrijzer 1 Atlas-Blauw Wit 20-15: Atlas dic teerde, Blauw Wit kon slechts rea geren. Door tien onachtzame mi nuten na rust stond het tegen de verhouding in 14-14, maar Atlas herpakte zich. De flow waarin At las zit, brengt de ploeg halverwe ge de competitie op een gedeelde eerste plaats. tweede kwartier trok een kwets baar Seolto de boel nog bij tot 7-7 bij rust, maar een tweede inhaal slag zat er niet in. Een slagvaardi ger Zaamslag drukt de Vlissingers naar de onderste regionen. Togo-DSO 12-13: Togo kon en wil de zich niet optrekken aan de fel heid van DSO. „Het was net over de grens", vond coach Jan Voshart. De Goesenaren liepen tot 12-12 voortdurend achter DSO aan en kregen in de laatste tellen de genadeklap te verstou wen. Tjoba gaat strijdend ten door Koen de Vries het 12-15. door JaapJan Ritsema Scores Fortis: Remco Crucq 6, Rens van den Driest 4, Joyce Schoonaard 2, Lindy van Schijndel, Yasmin Swiers, Scores Ondo: Ronald Wisse en Jeroen Mesu 5, Thomas Mesu en Dennis Wit te 3, Annemieke Toerse, Nikie Geer vliet en Lilian van de Linde 2, Mark Wisse 1 Door blessureleed was Swift-trainer Plantinga door al zijn wissels heen. Toch wonnen de Middelburgers. Scores Atlas: Ben van Hese en Tim Di- bala 5, Evi Ovaa 4, Irina Trijillo en Tho mas Mesu 2, Seran de Witte en John ny Forrer 1 Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 6, Romy Abbink 3, Annemarijne Holl, Marty de Vilder en Danny Hoogstraate 2. Seolto-Zaamslag 12-14: In het Scores Seolto: Mayella Kuizinga 6, Ralf Dourlein 3, Pepijn Koppejan 2, Chris Mol 1 Scores Togo: Desiree Voshart 3, An ouk Hazelaar, André Goossens en Wietse de Munck 2, Amanda Boel man, Sharona van Belzen en Marcel Viergever 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29