49' Autovakantie Münsterland Comités tegen de komst van centra voor asielzoekers slaan de handen ineen. Ze zijn kwaad over 'overvaltechnieken' van COA. Automobilist (20) komt om bij ongeluk op Deltaweg Goes Palestijnse gebieden 4 en 5 eindhoven - Protestacties tegen de komst van (grote) asielzoekers centra in Nederland krijgen de ko mende weken een georganiseerd karakter. Zes 'burgercomités' in verschillende Nederlandse ge meenten, waaronder Middelburg, kondigden dit weekeinde aan te gaan samenwerken onder de noe mer azc-alert. „Dat is opgericht omdat in alle gemeenten waar dit speelt, dezelfde werkwijze wordt gebruikt: een overvaltactiek en omwonenden hebben het gevoel dat er niet naar hun belangen is gekeken", zegt Saskia de Water van de bewonersgroep 'Omwo nenden van het Swerf-Rust-ter- rein' in Middelburg, Het burgercomité Eindhoven is initiatiefnemer van de samenwer king. Dat verzette zich tegen de komst van 700 vluchtelingen in een voormalig bejaardenhuis. Het protest richtte zich vooral tegen het hoge aantal en de manier waarop het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) de op vang er 'doordrukte'. „Dat laatste is een landelijk probleem en dat willen we landelijk aanpakken, want samen staan we sterker", zegt woordvoerster Anita Hen driks, tevens medewerkster van de Brabantse PVV-fractie. „Nu zie je dat een lokale groep ontmoe digd raakt als de opvang toch doorgaat. We willen elkaar advise ren, ook bij het voeren van juridi sche procedures, en samen actie voeren." Dat gebeurt onder meer via de site azc-alert.nl. De burgercomités uit Middel burg, Leerdam en Oranje bevesti gen de samenwerking. Ook comi tés uit de gemeentes Enschede, en Cranendonck zouden mee doen. Hoe groot de achterban van de comités is, is niet altijd duide lijk. Ze spelen wel een prominen te rol in de discussie. In Oranje maken bewoners zich boos over plannen om 1400 asielzoekers op te vangen in een vakantiepark in het 140 inwoners tellende dorp. Na gesprekken met de gemeenten en het COA is dat aantal gedaald tot duizend. Woordvoerster Evita Pagie: „We zijn een juridische pro cedure aan het voorbereiden, daar bij kunnen we de Eindhovense er varing goed gebruiken." Het COA zegt het initiatief azc-alert te kennen, maar wil zich vooral richten op overleg 'in plat forms waarin omwonenden zit ten, samen met ons, gemeente en politie'. „Daar is dialoog mogelijk op basis van meer betrouwbare in formatie", aldus een woordvoer der. De stroom vluchtelingen die naar Europa komt, is in 2014 sterk gestegen. Nederland moet daar om snel veel opvang inrichten. MAANDAG 22 december 2014 Kras.nl/51038 of bel 0900-9697^ In de lange bocht raakte hij ver moedelijk de macht over het stuur kwijt. De auto is totaal ver wrongen, wat er op duidt dat het voertuig waarschijnlijk meerdere malen over de kop is gevlogen tot het in de berm tegen de bomen tot stilstand kwam. Volgens een politiewoordvoerder was het slachtoffer al overleden toen de hulpdiensten ter plaatse waren. Het verkeer is gedurende de hulp verlening en het onderzoek enige tijd omgeleid. Door het ongeval komt het totaal aantal verkeersdoden in 2014 in Zeeland op dertig. 16% 84% Met het vertrek van Palestijnse christenen verdwijnt de christelijke meerderheid Syrische asielzoekers komen aan in het vakantiepark bij het Drentse dorp Oranje, foto Kees van de Veen/HH door Cyril Rosman pagina 23 Commentaar 256e jaargang nr. 301 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Bevelanden/Tholen Zacht, regen en wind Duitsland Klantbeoordeling 8,3J 3-12 dagen al v.a. I Ga er een paar dagen tussenuit en geniet van de prachtige natuur. 4-sterren Mercure Hamnn, op loopaFstand van Hamnn InclusieF ontbijtbuFFet en gratis gebruik sauna Bezoek Münster, Warstein en Dortmund Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds GOES - Een 20-jarige jongen uit de gemeente Kapelle is zaterdaga vond rond half twaalf om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval. De jongen reed vanaf de Deltaweg (A256) naar de snelweg A58 in de richting van Bergen op Zoom. DESTELLING Reageer op pzc.nl Mijn kerstaankopen zijn al binnen zie pagina 22 en 23 UW MENING 557 reacties Ik wil meebetalen aan een nieuw Zeeuws ziekenhuis EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1