Indrukwekkende cijfers SPECTRUM 3 De cijfers zijn indrukwekkend. Maar liefst 9,1 miljoen kubieke meter is er uitgegraven om de Deurganckdoksluis te kunnen bouwen. Van die grond wordt 2,7 miljoen kubieke meter gebruikt als versteviging van de kaai muren in de Waaslandhaven. De rest wordt gebruikt om het Doeldok gedeeltelijk te dempen. Dat dok werd ooit aangelegd voor de petrochemie, maar de verwachte uitbreiding van die industrie kwam nooit van de grond. De nieuwe sluis is 500 meter lang. Dat zijn 28 autobussen bumper aan bumper of vier keer de hoogte van de Antwerpse OL Vrouwenkathedraal. De sluis is 68 meter breed en dat komt overeen met een snelweg met 19 rijstroken. Het zijn ook de afmetingen van de Berendrechtsluis. Het grote verschil zit hem in de diepte. De Deur- gancksdoksluis is 17,80 meter diep en de Berendrechtsluis 13,58 meter. Nog een paar duizelingwekkende cijfers: voor de bouw van de sluis wordt 22.000 ton constructiestaai gebruikt. Dat is drie keer zoveel staal als waarmee de Eiffeltoren is gebouwd. Maar liefst 795.000 kubieke meter gewapend beton zit er in de sluis. Dat is een gebouw van dertig verdiepingen hoog met de afmeting van een voetbalveld. Volgestort met beton. De 57.000 vierkante meter dam planken die nodig zijn voor de sluis, komen overeen met tachtig voetbal velden. Tot slot: de damwanden van de sluis worden straks onder handen genomen door graffitispecialisten. Zij mogen van 5.000 vierkante meter saai beton een kleurrijk pallet maken. ZATERDAG 20 DECEMBER 2014 Het skelet van de sluis staat er al geruimte tijd. Beton en nog eens beton. Het ijzervlechten is in handen van Roemeense specialisten uit de havenstad Constanta. Het eindresultaat: een schitterende sluis. Bedrijvigheid in de gigantische bouwput. Sinds november 2011 wordt er in de Waaslandhaven hard gewerkt aan de nieuwe sluis, foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 92