9°A Serious Request na een dag: 1.125.334 euro Het geweld rond wiet- plantages neemt steeds grovere vormen aan. Mythe van de wonderlopers spat uiteen. Tikkelend magazine oor Zeeuwse vrouw Executeren te moeilijk De hoeveelheid voltrokken doodstraffen in de Verenigde Staten neemt af Veel wind ZATERDAG 20 december 2014 Pagina 22 en 23: - Wietwereld wordt steeds harder - Er stond een busje met gedoofde lichten - Commentaar HAARLEM - De eerste dag van de 3FM-actie Serious Request heeft 1.125.334 euro opgeleverd. Dat is meer dan vorig jaar in de eerste 24 uur werd opgehaald. Toen stond de teller na dag één op 1.039.001 euro. Dj's Gerard Ekdom, Coen Swij- nenberg en Domien Verschuuren lieten zich donderdagavond op sluiten in het Glazen Huis in Haarlem. Ze blijven daar tot kerst avond en maken 24 uur per dag ra dio en televisie, zonder dat ze iets eten. De opbrengst gaat dit jaar naar vrouwen en meisjes die slachtoffer zijn van seksueel ge weld in conflictgebieden. NAIROBI - De mythe van de Keni- aanse wonderlopers, de tengere at leten die marathons domineren en grossieren in wereldrecords, is uiteengespat. De eerste dopingge- vallen in 2012 leken nog inciden ten. Maar een uitvoerig onder zoek van eerder dit jaar toont aan dat doping gemeengoed is gewor den op de Keniaanse hoogvlak ten. Deze week werden twee vals spelers voor twee jaar geschorst en werd naar zes anderen een on derzoek gestart vanwege afwijken de bloedwaarden. En nu grijpt ook de regering van het Afrikaanse land in: er komen een anti-dopingautoriteit, een per manent laboratorium, strenge wetgeving en een licentiesysteem voor zaakwaarnemers. De maatre gelen zijn nodig, want de nationa le atletiekbond loopt weg voor de problemen en zou positieve do- pingtests van toplopers hebben verdoezeld. Ook blijken medische begeleiders prestatiebevorderen- de middelen te verstrekken in ruil voor een deel van de verdien sten van de atleten. En zaakwaar nemers zouden bedrog aanmoedi gen. In Kenia zijn vijf Nederlan ders als zaakwaarnemer actief. Voor arme Kenianen is hardlopen een van de weinige manieren om succesvol en rijk te worden. De concurrentie is moordend. In de op 2400 meter hoogte gelegen hardloop-enclave Iten zijn dui zend van de vierduizend inwo ners serieus bezig met hardlopen. Zij hongeren allen naar succes. Als een medisch begeleider of een westerse zaakwaarnemer dan met een middeltje aankomt, is het las tig daar weerstand aan te bieden. Mede onder druk van de interna tionale atletiekfederatie en het in ternationale anti-dopingagent- schap Wada grijpt de Keniaanse overheid nu in. Minister van sport Hassan Wario Arero: „Onze atletiekprestaties liggen onder een vergrootglas. We moeten on ze integriteit herwinnen." De mi nister wordt geholpen door een groep atleten, onder wie oud-we reldrecordhouder op de marathon Wilson Kipsang, die een nieuwe bond heeft opgericht voor atleten en die de doping wil uit bannen. Dat zint de bond Athletics Kenya weer niet. Als 'tegenzet' bracht zij naar buiten dat juist Kipsang een dopingtest heeft gemist. Joost en zijn collega's van WEA Zuid-West wensen je fijne kerstdagen en een voorspoedig en financieel inzichtelijk 2015! 256e jaargang nr. 300 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Editie: Bevelanden/Tholen fotojsjHollandse HoSgïe Ook lopers Kenia aan de doping pagina 34/35: Straffe wind was lastig door Marco Knippen pagina 14: Toppers lopen op doping DE STELLING Reageeroppzc.nl Ik wil meebetalen aan een nieuw Zeeuws ziekenhuis (Zie pagina 34) UW MENING 481 reacties Drie gemeenten is genoeg voor Zeeland za EENS ONEENS °o jcust POWERED BY WEA Joost werkt bij WEA Zuid-West www.hallojoost.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1