DeStem Portret van een ijsberenfamilie 23 KIJKTIP zondag 19.05 uur Het is op het randje, maar stiekem smullen we ervan. Ranking the stars is terug met twee feestdagenspecials. Wat zijn de belangrijkste ingrediën ten van dit succesrecept? Wie zou het eerst naar een parenclub gaan? Wie is het vaakst dronken? Wie gaat het snelst vreemd? In Ranking the stars ne men tien BN'ers el kaar glashard de maat over de meest gevoe lige onderwerpen. Met botsende ego's als resultaat, en dat is natuurlijk precies de be doeling. Laat het stoken maar aan gastheer Paul de Leeuw over. Hij melkt net zo lang door tot het venijn tevoorschijn komt. De deelne mers spelen het spelletje braaf mee. „Het moet toch een soort bitchfight worden", zei Georgina Verbaan eerlijk over haar deel name. „Je moet elkaar wel een beetje opsto ken", vond Daphne Bunskoek. Zet Viola Holt en Catherine Keyl bij elkaar en je hebt gedonder in de tent. Bij hun con frontatie in Ranking the stars boorden ze el kaar met stalen gezichten de grond in. Soapie Ferry Doedens was not amused toen Heieen van Royen hem als cokesnui ver neerzette. Kim Feenstra beschuldigde Fatima de Moreira de Melo van vreemd gaan. Beau van Erven Dorens beledigde Winston Gerschtanowitz door hem 'de Holleeder van RTL' te noemen. Chazia Mourali en Patty Brard hadden in de visa- gie al mot, wat lekker dooretterde tijdens de uitzending. Maar laat je niet in de luren leggen: Ran king the stars is knap gemaakt improvisatie toneel. Zo prees Victoria Koblenko nader hand de acteerkwaliteiten van Georgina Verbaan. Zodra de camera's uit gingen, was ze poeslief, verklapte ze. Champagne en cocktails vormen de kurk waarop de formule drijft. Het volgieten van de kandidaten begint al ver voor de op names, vertelde vaste gast Richard Groe nendijk. „De redactieleden vragen 's mid dags al wat je wilt drinken." Toen hij om een glaasje cola light vroeg, werd meedo genloos de champagne ontkurkt. Spike van de band Direct kreeg zulke hoge nood van zijn overdosis bubbels, dat hij tijdens de op names in een glas pieste. Paul de Leeuw tankte altijd vrolijk mee, maar zette bij zichzelf de rem erop. „Ik be gon me toch af te vragen waarom de derde opname steeds de minste was", vertelde hij in Veronica Magazine. Je wilt het eigenlijk niet weten, maar stie kem smul je ervan. Seks verkoopt, en dat geldt zeker voor Ranking the stars. Danny de Munk verklapte dat hij altijd 'tering' roept als hij klaarkomt. Lefgozer Tygo Ger- nandt biechtte op dat hij het bed had ge deeld met Patty Brard. En dankzij het pro gramma weten we ook wanneer Jan Smit werd ontmaagd, dat model Sylvia Geersen DEELNEMERS RANKING THE STARS een sekstape heeft gemaakt en dat Rob Geus geen drie dagen zonder seks kan: „Eerst lekker douchen en dan knallen." Ranking the stars is soms net een school plein: er is altijd wel iémand de pispaal. „Op een gegeven moment was ik het doel wit", zei Mariska van Kolck over haar deel name. Richard Groenendijk betichtte haar van mediageilheid: „Jij zou je kinderen nog verkopen voor tien minuten zendtijd bij Omroep Drenthe." Van Kolck barstte na de uitzending in huilen uit en verbood de meest pijnlijke fragmenten. Rob Geus maakte de fout een zwierige shawl om te knopen. Paul de Leeuw dreef hem in de hoek: „Jij hebt het duizend- dingendoekje al om." Als een hongerige roedel wolven stortte de rest van de kandi daten zich vervolgens op de verse prooi. Filemon Wesselink werd het mikpunt van mannenspot vanwege zijn 'schamele' sala ris van 7.000 euro per maand. Bij Ranking the stars geldt: een ander te kakken zetten, is de beste zelfbescherming. Veel BN'ers bedanken voor deelname. Maar als je slim bent, kun je jezelf in de kij ker spelen. Carrière in het slop? Doe mee en boekingen stromen binnen. Grappig ge noeg geldt dat niet alleen voor de kandida ten met de grootste mond. Rob Geus was dan wel het lulletje rozenwater van de uit zending, hij eindigde als tweede in de lijst van populairste mannen die meededen. Hans van der Togt scoorde punten met zijn gezonde zelfspot. Hij werd achteraf zelfs uitgenodigd om bij De wereld draait door over zijn mediaherrijzenis te praten. ZATERDAG 20 DECEMBER 2014 ICANVAS Media door Monique Brandt en Rivka Groenier Bitchfights en haantjesgedrag Paul de Leeuw is presenta tor van Ranking the stars. Hij dronk lang vrolijk mee met de kandidaten, totdat hij zich begon af te vragen waarom de derde opname altijd de minste was. foto Roy Beusker Maar liefst twee feest- edities van Ranking the stars staan op sta pel. Behlave Ranking the stars ho ho ho op eerste kerstdag is op 1 januari Ranking the stars: the afterparty. In de kersteditie ko men Marc van der Linden, Toprak Yalgi- ner en Lucille Werner langs. Zes BN'ers zijn in beide edities te zien: Patty Brard, Ri chard Groenendijk, Johan Goossens, Ger- da Havertong, Jan Ver- steegh, Shirma Rouse. In de nieuwjaarsuitzen ding schuiven Everon Jackson Hooi, Henny Huisman en Kim-Lian van der Meij aan. Ranking the stars: ho ho ho. Donderdag 25 december, NPO 3, 20.20 uur. Ranking the stars: the afterparty. Donderdag 1 januari, NPO 3, 22.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 100