Rugbyclubs willen bond financieel steunen JTU SPORT 39 Sauerbreij strikt Joziasse winterkampioen Zeeuwse topclubs Gemiddeld aantal doelpunten per seizoen (aiie cijfers tot de winterstop) liggen voorlopig nog op schema. VLISSINGEN - Na nog een klein aan tal inhaalwedstrijden gaat het Zeeuwse amateurvoetbal na dit weekeinde met kerstreces. De eer ste competitiehelft kende pieken en dalen, uitschieters naar boven en uitschieters naar beneden. Hal verwege het seizoen maakt de PZC de stand op. MEER DOELPUNTEN De Zeeuwse clubs hebben behoor lijk uit de heup geschoten. De trend van de laatste jaren dat er meer gescoord wordt, heeft zich doorgezet (zie grafiek). Leuk voor het publiek, maar hoe komt het? Zijn de aanvallers beter gewor den, de verdedigers slechter, de teams aanvallender? Wellicht van alles een beetje. Maar wat ook een rol speelt, is het verschil in ni veau. De praktijk wijst uit dat de clubs die promoveren grote moeite heb ben zich te meten met de geves tigde orde. Vlissingen, MZC'n, 's-Heer Arendskerke en IJzendijke zijn de enige van de zestien Zeeuwse promovendi die voorlo pig niet naar onderen hoeven te kijken. De rest wacht na de win terstop een strijd voor lijfsbe houd. Dat gegeven geeft een in kijkje in het niveauverschil in de klassen. ZATERDAGTOP Hoek en Kloetinge dragen weinig bij aan de hogere doelpuntenpro ductie. De Zeeuwse toppers op za terdag draaien krap één op één. Sec gezien liggen beide echter op schema. Ze hebben ingezet op handhaving in de topklasse (Hoek) en hoofdklasse (Kloetin ge). Halverwege de competitie staan ze boven de rode streep die direct kelderen betekent. Kanttekeningen zijn niettemin op zijn plaats. Hoek beleefde on rustige maanden. De prestatiecur ve was grillig en het is des Hoeks dat dat onrust veroorzaakt rond de trainerspost. De sleutel voor Hoek ligt erin dat het meer pun ten moet pakken tegen directe concurrenten. Dat is nu alleen te gen Genemuiden gelukt. Kloetinge beleefde een dramati sche start met twee punten uit ze ven wedstrijden. De labiele in druk in de slotfase van wedstrij den zorgde voor frustratie. Maar ook voor leerstof. Stap voor stap kreeg Kloetinge het lek boven. En van het vrouwen-en-kinde- ren-eerst-verdedigen maakte de ploeg ook de stap om onder de druk uit te voetballen. Dat moet na de winterstop het startpunt zijn. ZONDAGTOP Waar de zaterdagtoppers voor de winterstop vooral vanuit de verde diging dachten, kijken de Zeeuw se zondagtoppers Vlissingen en Goes juist naar voren. Dat wordt weerspiegeld in hun positie op de ranglijst en in het aantal doelpun ten dat ze hebben gemaakt. Goes heeft in z'n eentje al vaker ge scoord dan Hoek en Kloetinge sa men. Dé verrassing van het seizoen is voorlopig Vlissingen. De club staat als nieuweling pront aan de leiding in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. De spil in het spel was Josimar Pattinama die in de eerste drie maanden alles dat hij aanraakte in goud veranderde. De laatste weken taant zijn produc tie, maar dat is niet vreemd. De kracht van Vlissingen is inmid dels bekend onder de tegenstan ders en daar wordt op ingespeeld. Traditioneel hebben promovendi het na de winterstop lastiger dan ervoor. Het nieuwtje is eraf. De uitdaging voor Vlissingen en zijn trainer Ruud Pennings ligt erin om nieuwe nieuwtjes te beden ken. In de geest van zijn trainer Jan Poortvliet heeft eersteklasser Goes de aanval gezocht. De klein tjes werden opgerold, maar tegen de toppers werd wisselend gepres teerd. In deze eerste klasse met zijn brede top zal Goes met name in die topwedstrijden een hoger rendement moeten halen om mee te doen voor het kampioen schap. LAGERE KLASSEN In de lagere klassen doen de Zeeuwse clubs het goed als er niet te veel niet-Zeeuwse clubs in dezelfde klasse spelen.Dat wordt vooral evident in de derde klasse op zaterdag én op zondag. Daarin is de verhouding Zeeuws en niet-Zeeuws fiftyfifty en de Zeeuwse teams bezetten dan keu rig het rechterrijtje. Vooral voor Terneuzen, een bolwerk in retrai te, is dat een hard gelag. Vermoedelijk zal volgend seizoen een Zeeuwse vacature in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal gevuld worden. Bruse Boys staat met een voorsprong van vijf pun ten op streekgenoot MZC'n in po- leposition. De Bruse club gaat voor de vierde keer in zes seizoe nen als koploper de winterstop in. De voorgaande keren bleek dat niet de opmaat naar het kam pioenschap. De tweede klasse kan zich opma ken voor de komst van FC Axel, want dat is de enige Zeeuwse club die nog een score van hon derd procent heeft: 13 gespeeld, 13 gewonnen. Zeelandia Middelburg heeft een ijzersterk kalenderjaar beleefd met slechts zes nederla gen in 25 wedstrijden in de twee de klasse van het zondagvoetbal. CONCLUSIE Het Zeeuwse voetbal heeft voorlo pig weinig te klagen. Er vallen over de gehele linie veel doelpun ten en de topclubs spelen alle maal nog ergens voor, waardoor spanning in de tweede competi tiehelft gegarandeerd is. In voorgaande jaren zorgde de herstart in januari en februari nog wel 's voor een rommelig vervolg met afgelastingen en onafgewerk te programma's. Een langere win terstop is daardoor een jaarlijks te rugkerende discussie. Laten we hopen dat de regelmaat dit sei zoen in de competitie blijft. Dat komt de eerlijkheid en de span ning ten goede. GOES - Sjaak Joziasse wordt met in gang van volgend korfbalseizoen trainer/coach van Togo. Hij is nu nog werkzaam bij derdeklasser Seolto uit Vlissingen, waar hij aan zijn derde seizoen bezig is. Joziasse volgt bij derdeklasser To go Jan Voshart op. De Goesenaar tekent voor een seizoen, waarin hij zich ten doel heeft gesteld een stabiele derdeklasser te maken van de korfbalploeg uit zijn woon plaats. Het is niet voor het eerst dat Joziasse in de voetsporen treedt van iemand uit de familie Voshart. In 2007 volgde hij oud-in ternational (en zoon van Jan) Den nis Voshart op bij All Ready. GRONINGEN - De Zeeuwse rugby clubs willen helpen een faillisse ment van de Nederlandse rugby bond te voorkomen. Daartoe moe ten ze tachtig euro per seniorlid en veertig euro per jeugdlid afdragen aan de bond. Voor het Goese Tovaal zou dat neerkomen op zo'n 7000 euro, voor het Middelburgse Oemoeme- noe op 10.000 euro. „We willen al leen betalen als het de enige ma nier is om de rugbybond te red den", stelt Tovaal-voorzitter Hans Marcusse. Zijn club kan de 7000 euro uit eigen middelen financie ren. Ook de rugbyclubs uit Noord-Nederland willen helpen het tekort van 1,2 miljoen terug te brengen, maar willen dit bedrag niet rechtstreeks aan de bond overmaken. „Dit omdat de bedra gen die de bond vraagt te hoog zijn en omdat er geen duidelijk heid is", aldus Bram Bloemerts, bestuurslid van RC Dwingeloo. Hans Marcusse erkent dat er wei nig duidelijkheid is over de inza meling. „Zaterdag is een landelij ke vergadering. Hopelijk weten we daarna meer." CAGLlARl - Juventus heeft de kop positie in de Serie A verstevigd met een overwinning op Cagliari. Op Sardinië werd het in de laatste speelronde van 2014 3-1 voor de ploeg die nu vier punten voor sprong heeft op achtervolger AS Roma. Die ploeg speelt morgen nog thuis tegen AC Milan. Via Carlos Tévez kwam de ploeg van trainer Allegri al in de derde minuut op voorsprong en na een kwartier stond het 0-2 dankzij Ar- turo Vidal. Fernando Llorente maakte vlak voor rust de derde Tu- rijnse treffer. Luca Rossettini scoorde halverwege de tweede helft nog tegen. MONTAFON - Snowboardster Nico- lien Sauerbreij heeft zich niet ge kwalificeerd voor de wereldbeker wedstrijd parallelslalom in het Oostenrijkse Montafon. In de kwalificaties werd ze 26e. De bes te zestien gingen door. totaal 2,13 2,06 1,98 1,98 1,85 seizoen 14/15 13/14 12/13 11/12 10/11 Productiefste spelers speler Arjen de Koeijer Steve Schalkwijk Chiel Maranus Marlojanisse Josimar Pattinama Olde Raas club Yerseke Walcheren Domburg Patrijzen Vlissingen Lew. Boys Zeeuwse winterkampioenen club klasse Bruse Boys 2E zat FC Axel 3A zat Jong Ambon 4Azat Vlissingen HA zon Steen 4Azon VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 Doelpunten vallen bij de vleet BESCHOUWING door Rudy Boogert PROGRAMMA AMATEURVOETBAL ZATERDAGVOETBAL Derde klasse B: Kruiningen-Hellevoetsluis, DE Fendert-Noad'67. Vierde klasse B: OFB-SPS. Districtsbeker. Hoek-ASWH, Heerjansdam-FC Axel. ZONDAGVOETBAL Tweede klasse E: HW'24-Zeelandia Middel burg (restant 38 minuten, aanvang 14.30 uur). Districtsbeker. DIA-VC Vlissingen. IBronRZC [Rlidy B oo ge ixj| fotcfflüx* e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 84