Op de schop Terneuzenaar opgepakt Damen moet volgende voor eerste schietpartij keer nu echt komen Welkom commentaar ZEELAND 27 Hogazon.nl 66 De opdeling van het eiland lijkt mij heel vreemd. De opsteller heeft totaal geen besef wat een waterpartij doet in Zeeland 66 Als het tot bestuurlijke schaalvergroting komt, is dit een logische schaal. Dit gaat uit van economische geografie. Dat is goed 66 De zoveelste luchtballon. Zonde om daar energie in te steken. We horen bij Zeeland en ook een beetje bij Noord-Brabant 66 Dit is klinkklare onzin. Schouwen-Duiveland gaat niet uit elkaar. Wie dit heeft verzonnen, begrijpt helemaal niets van Zeeland Mariniers kunnen in Zeeland oefenen GAYKO 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0' 0 0 0' 0 0' 0 0 KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 84 77 En weer is de gewenste schaal van het lokale bestuur onderzocht. En weer is de uit komst interessant. Dit keer ad viseert het bureau Atlas voor ge meenten in Zeeland nog maar drie gemeenten in te richten. Dat is even wennen. Op dit terrein is rijp en groen al langsgekomen. Ooit werd ge opperd Vlissingen en Terneu- zen samen te voegen omdat dit zo handig is voor de havens. Dit keer is de afweging geluk kig veel breder gemaakt. Wonen, werk, onderwijs, win kelen, cultuur, zorg, het is alle maal gemeten. Al die factoren en voorzieningen zijn het best te bespelen in een flinke ge meente. Dat is goed gedacht. Maar of je een deel van Zee land straffeloos bij Brabant kan aanhaken? Krijgen we dan ook andere provincies? Of is Zee land misschien beter af als één gemeente/provincie? In elk ge val bevestigt dit onderzoek op nieuw dat de huidige bestuur lijke eenheden niet meer klop pen. Het is tijd voor actie. Er wordt ook onderzocht of hij iets te maken heeft met het schie ten in de Iepenlaan van afgelopen dinsdag, waarbij een 27-jarige Ter neuzenaar zwaargewond raakte. Deze man was nog maar net op vrije voeten. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de schiet partij in de Brouwerijstraat, waar bij de 23-jarige Gideon Verhelst om het leven kwam. De recht bank acht het echter onwaar schijnlijk dat hij het misdrijf heeft gepleegd en zag daarom geen gegronde reden meer om hem langer vast te houden. Een 25-jarige Terneuzenaar, die op 3 december in Amsterdam werd aangehouden, blijft nog zeker drie maanden in hechtenis. Agenten hebben woensdag in Goes een auto in beslag genomen. Vlak na de schoten in de Iepen laan is in Terneuzen ook al een au to meegenomen voor onderzoek. Damen (61) wordt verdacht van fraude. Hij zou volgens het Open baar Ministerie als wethouder on terecht reiskosten hebben gedecla reerd en hebben opgegeven dat hij verhuisd was naar Boulevard Bankert in Vlissingen terwijl dat niet zo was. Tijdens de eerste zitting van de rechtbank, op 10 oktober, was hij ook afwezig. Toen liet zijn advo caat weten dat hij te ziek was om te verschijnen. Ze liet toen ook een doktersverklaring zien waar uit dat moest blijken. De rechters vinden vindt dat Damen lijfelijk voor de rechtbank moet verschij nen om verantwoording af te leg gen. Daarom bepaalden ze giste ren dat hij in maart moet verschij nen. Het Openbaar Ministerie wil de de zaak bij verstek afdoen. Daar is de rechtbank niet mee ak koord gegaan. Tijdens de eerste zitting stelden de rechters reeds dat er mogelijk 'serieuze strafbare feiten' zijn gepleegd op het mo ment dat Damen een publieke functie vervulde. VLISSINGEN - Mariniers mogen van af 2015 op 11 terreinen in Zeeland oefenen. Staatsbosbeheer en De fensie hebben daarvoor donder dag een overeenkomst gesloten. Het gaat om: Boswachterij Wes- tenschouwen, Braakman, Goud plaat, Haringvreter, Manteling van Walcheren, Poelbos, Ram- menkenshoek, Schotsman, Vlieg veld Haamstede, Westerban- Meeuwenduinen en Zuidwest kust Walcheren. De mariniers nemen eind 2019 de nieuwe marinierskazerne in Vlis singen in gebruik. DE NIEUWE GEMEENTEKAART Middelburg Veere 105.903 VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 HET GRÜNDLICHE KOZIJN Bruno van der Hoek, ondernemersvereniging Renesse Burgemeester Jan Lonink van Terneu- zen Burgemeester Ger van de Velde van Tholen Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland door Raymond de Frel en Wout Bareman GOES - Een arrestatieteam heeft woensdagavond op een parkeer plaats op de Westwal in Goes een 37-jarige Terneuzenaar opgepakt in verband met de dodelijke schiet partij op zondag 30 november in de Brouwerijstraat in Terneuzen. vlissingen - Oud-wethouder Jac ques Damen van Vlissingen moet 26 maart voor de rechtbank ver schijnen. De rechtbank besliste dat gisteren nadat duidelijk was gewor den dat hij in het buitenland zit. 0' Zóóó... heerlijk warm! 0 Slechts 19,95 per paar *0 0 17 t 0 17 maten, J vanaf mt. 27. J I Ecru grijs. 0 Atelier de Schapekop-Veere 0 ,r>, Kerkstraat 3 Tel.: 0118-501416 v '\J> webshop: hetleuksteuitVeere.nl '0 VERDELING GEMEENTEN Vlissingen Kop van Schouwen Goes Overig Schouwen - DuiveTand Borsele Kapelle Noord - Beveland Reimerswaal (West) Bergen op Zoom Reimerswaal (Oost) Tholen Terneuzen Hulst Sluis 132.640 inwoners 122.450 inwoners Bergen op Zoom en omstreken Middelburg en omstreken 123.776 inwoners Goes en omstreken inwoners Terneuzen en omstreken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74