Ambitie Zingen bij de kerststal -A Voorstel om gezamenlijke brandweerpost te maken op bedrijventerrein Drieschouwen ten zuiden van Axel. Politie let extra op mobiel in auto almanak Rutten wjf aan eennieuw^\ serie beginnen 36 Knalrode verrassing in Graauwse ZEEUWS-VLAANDEREN Havenoverslag De zeeoverslag van havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP) is dit jaar met 5 procent gegroeid tot 34,7 miljoen ton VRIJDAG 19 december 2014 25 zuiddorpe - De brandweergroep Zuiddorpe wil met de collega's van Axel naar een gezamenlijke brandweerkazerne op het Axelse bedrijventerrein Drieschouwen dat niet zover van Zuiddorpe ligt. De post in Zuiddorpe wordt in het kader van de Zeeuwse brand weer met opheffing bedreigd. Het voorstel voor de vorming van een gezamenlijke brandweerka zerne op Drieschouwen is door de groep Zuiddorpe bij de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) inge diend. Tot nu toe is daarop echter nauwelijks een reactie gekomen, aldus groepscoördinator Nico Ro- zendaal uit Zuiddorpe. Hij wijst erop dat de VRZ boven de Wester- schelde wel acht brandweerpos ten samenvoegt tot vier. „Waar om zou dat bij ons dan ook niet kunnen?", vraagt Rozendaal zich af. Met de post Axel is (nog) niet over het plan gesproken. Rozen- daal vertelt dat in het verleden al eens een fusievoorstel op tafel heeft gelegen, maar Axel wilde er toen niet in meegaan. Vandaar dat hij overleg niet zo zinvol vindt. Hij hoopt op steun van de Terneu- zense gemeenteraad die in maart over de reorganisatie van de brandweer praat. Jan Lonink, burgemeester van Ter- neuzen én voorzitter van de Vei ligheidsregio, vindt dat het voor stel uit Zuiddorpe goed onder zocht moet worden. Een fusie is eerder aan de orde geweest, te kent hij aan, maar toen bleek de aanrijtijd voor Axel-Noord te lang te worden. Een samenvoeging van brandweerposten zou in Ter- neuzen geen unicum zijn. Philip pine en Hoek zijn eerder samenge gaan in een kazerne bij Maurits- fort. Het algemeen bestuur van de Vei ligheidsregio heeft gisteren inge stemd met de reorganisatie van de brandweerorganisatie in Zee land. Het plan komt in januari nog in de inspraak. Zowel brand weerposten als gemeenten kun nen er dan op reageren. Het is de bedoeling het definitieve plan 15 februari aan de gemeenten aanbie den die er dan een klap op kun nen geven. Veel speelruimte heb ben die niet. Als ze meer willen, zullen ze de portemonnee moe ten trekken. In april moet de be sluitvorming rond zijn. Naast de sluiting van de brand weerpost Zuiddorpe ligt de ophef fing van het gaspakkenteam in Terneuzen gevoelig in Zeeuws- Vlaanderen. Slechts twee gaspak- kenteams blijven over in Zeeland, één in Sas van Gent en één in Middelburg. Hierop is veel kri tiek, vooral vanuit Terneuzen. Een onafhankelijke deskundige wordt ingeschakeld om te beoor delen of de veiligheid zo gewaar borgd blijft. Gaspakkenteams zijn gespecialiseerd in bestrijding van calamiteiten bij chemische bedrij ven. BREDA - De politie gaat de komen de tijd in Zeeland 'zeer intensief controleren op automobilisten die tijdens het rijden met hun mo biele telefoon in de weer zijn. Dat zei plaatsvervangend politiechef Jaco van Hoorn gisteren bij de pre sentatie van de jaarcijfers. Aanleiding is de toename in het aantal ernstige en dodelijke onge vallen in Zeeland dit jaar. „Men sen worden in de auto steeds va ker afgeleid", aldus Van Hoorn. „Wij denken dat dat mede de oor zaak is van de toename van het aantal ernstige ongevallen." Hij is van goede wil, die boomlange Zierikzeeënaar, en hij begint met enige regelmaat welgemoed aan am bitieuze klusprojecten. Onlangs ging hij ijverig aan de slag in de kin derkamer waar een laminaatvloer gelegd moest worden. Meten, zagen, leggen, het ging allemaal boven ver wachting goed en het vloertje - ge makshalve gelegd bovenop de oude laminaatvloer - groeide in rap tem po. Hij deed er nog een schepje bo venop en al snel was hij toe aan het laatste stukje laminaat. Pas toen stuitte hij op een klein maar cru ciaal probleem. De vloer kwam nét iets te hoog uit voor de naar binnen draaiende buitendeur. En zo werd het toch nog laat... Brandkorpsen in één kazerne door Harmen van der Werf en Marcel Modde CLINGE - Kerstliedjes weerklonken, lampjes straalden licht uit. Kinderen van groep 1-2 van basisschool Sint-Ber- nardus sloten gisteravond hun kerstviering af met een her- derstocht. Aangekomen bij de plaatselijke parochiekerk namen ze deel aan de overdracht van de beeldengroep van de dorpsraad aan de parochie. Deze houten kerst groep van Omer Gielliet, voormalig pastoor en kunste naar, werd in de nieuwe stal op de toegang naar het kerk hof naast de kerk geplaatst. De leerlingen lazen bij de stal een deel van het kerstverhaal voor. De kleintjes zongen tussen de beelden in kerstliedjes. De kerstgroep blijft per manent in de stal staan. Na de overdracht was er voor alle aanwezigen een hapje en drankje, foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73