Reusachtige boete voor Reus OUDER WORDEN HEEFT ZO Z'N VOORDELEN. Kerstcrisis DE OPEL 10+ SERVICE IN HET NIEUWS 5 De 25-jarige Duitse international van Borussia Dortmund mag een bedrag van maar liefst 540.000 eu ro overmaken, omdat hij de afgelo pen drie jaar ten minste zes keer zonder rijbewijs achter het stuur van een auto zat. Vijf keer werd hij daarbij geflitst voor te hard rij den. De laatste routinecontrole van Reus en zijn drie ton kosten de Aston Martin Vanquist bracht aan het licht dat de voetballer nooit een rijbewijs heeft gehad. „Om één of andere reden heb ik er ooit voor gekozen om het an ders te doen", zegt de speler over het feit dat hij al zeven jaar zon der Führerschein rondrijdt. „Mis schien was ik een beetje te naïef." „Er zit niets anders op dan de boe te te betalen en te proberen mijn rijbewijs te halen", verzucht de voetballer, voor wie 2014 door het missen van het WK toch al was uitgelopen op een rampjaar. Het bedrag is zo hoog omdat ver keersboetes in Duitsland, net als in Zwitserland, inkomensafhanke lijk zijn. In Nederland zou Reus voor het rijden zonder rijbewijs zijn weggekomen met 360 euro. Met alle andere overtredingen er bij zou dit bedrag nog wel flink zijn opgelopen, maar bij lange na niet tot een half miljoen. Reus is met met 540.000 euro Duits recordhouder geworden op het gebied van verkeersboetes. In Europa moet hij een Fin voor la ten gaan. Die mocht onlangs in Zwitserland 720.000 euro neertel len omdat hij 170 kilometer per uur te hard reed. Intussen beleven veel Duitsers op sociale media lol aan de reuzen- boete. 'Rolls Reus', luidt een nieuw koosnaampje voor de voet baller. En of hij soms ook ongedi plomeerd zelf zijn haren knipt, vraagt iemand zich af. Voetballer krijgt verkeers boete van 540.000 euro, omdat boetes in Duitsland inkomensafhankelijk zijn FERRY MINGELEN PvdA-senator Guusje ter Horst is niet de eer ste de beste. Er zijn weinig politici met zo veel politieke erva ring: raadslid, wethouder, burge meester, minister. Dus was het extra opmerkelijk dat zij direct nadat zij in de Eerste Kamer te gen de zorgwet had gestemd, verklaarde: „Ik heb een inhoude lijke keus gemaakt, ik heb me niet bezig gehouden met de poli tieke gevolgen." Meende ze dat nu echt? Ongeloof steeg op uit de kring verslaggevers om haar heen. Maar ze meende het, hield ze vol. Was haar politieke blik verblind door rancune als gevolg van haar lage plek op de PvdA-lijst, ze heeft toch niks meer te verlie zen? Voorzag ze daardoor niet dat WD-minister Schippers en de WD zo hard zouden reage ren, toen de drie PvdA-senato- ren de belangrijke pijler onder Schippers' zorgbeleid wegsloe gen? Dwarsliggen is niet verboden, integendeel; en zeker niet in de Eerste Kamer, die tot taak heeft wetsvoorstellen nog eens kri tisch te beoordelen. Maar tegen stemmen en dan vertellen dat je met de politieke gevolgen niks te maken hebt, is Guusje onwaardig. Politiek gaat juist over de afweging tussen inhoud en gevolgen, anders kan je beter dominee worden of zoiets. Of speelden de drie musketiers in de senaat hoog spel, willen ze via een dreigende crisis con cessies afdwingen? Dan dreigt het spel uit de hand te lopen. „Het is niet de bedoeling dat het kabinet valt, dat zou wel jam mer zijn", zei Ter Horst Had dat dan eerder bedacht, dacht ik, dan had je de zaak misschien in tern beter kunnen regelen. Nu voltrok zich een weinig ver heffend proces. Crisisberaad op alle fronten, en drie senatoren, die publiek onder druk worden gezet om hun mening te her zien. Schade voor iedereen, hoe het ook afloopt. En de PvdA lei ding is in ieder geval te kakken gezet. De politieke leiders Rutte en Samsom doen het uiterste om een breuk te voorkomen. Hun partijen staan op groot verlies Werd Guusje ter Horst verblind door rancune? in de peilingen en het is maar de vraag of zijzelf als partijlei der verkiezingen overleven. Voor Samsom is dat eigenlijk geen vraag meer. Het zou op zichzelf goed zijn als een kabinet weer eens de volle vier jaar regeert Dat is de afgelo pen tien jaar niet gelukt En je zou door alle ellende haast ver geten dat het kabinet Rutte bui tengewoon productief was, een soort politieke lopende band, waar de ene na de andere ingrij pende hervorming vanaf rolde. En dat gebeurde terwijl het kabi net geen meerderheid heeft in de Eerste Kamer. Maar ieder na deel heeft zijn voordeel, zei de filosoof. In dit geval is het pro bleem opgelost door goede af spraken van WD en PvdA met de drie oppositiepartijen D66, Christenunie en SGP. Dat werkt alleen zolang alle partijen garant staan voor hun steun. Het vertrouwen dat de PvdA die garantie kan leveren, is ern stig geschaad: heeft Samsom zijn mensen wel in de hand? Daarmee dreigt het kabinet vleugellam te worden. Zijn nieu we verkiezingen dan niet beter dan doormodderen? Dat is iets om op de zoveelste Kerstcrisis- dag over na te denken. 20% korting op onderhoud en reparaties voor Opeis ouder dan 10 jaar. VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 door Ad Pertijs DORTMUND - Marco Reus zal niet de eerste profvoetballer zijn bij wie dit jaar een forse verkeersboe te op de mat gevallen is. De hoog te van het bedrag is wel uniek. jTMMt Wij besteden graag tijd en aandacht aan elke Opel. Dus ook als uw Opel ouder is dan 10 jaar. Daarom hebben wij voor uw Opel ouder dan 10 jaar een exclusieve aanbieding: u ontvangt 20% korting op originele Opel onderdelen en arbeidsloon wanneer u uw Opel bij ons laat repareren of onderhouden. En als u zich nu gratis aanmeldt op myOpel.nl dan profiteert u daarnaast van veel aanbiedingen, privileges en voordelen zoals APK voor 19,- all-in. Ga naar opel.nl voor meer informatie. Wir leben Autos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6