TBS voor Fliplander 'met jaar verlengen' Culi 44 In een knip is alles veranderd, en realiseer je je pas goed hoe kwetsbaar je bent 44 In de film hopen we een soort magie over te brengen. Hoe de tijd stilstaat EEN CULINAIRE KERST THUIS! Makkelijk Heerlijk Feestelijk www.culiconsult.n ZEELAND 33 CO— heid klinkt door in de vertelling. De verpleegkundige kan niemand helpen, door de doorstane doods angst en de harde klap heeft hij tot zijn eigen ontzetting juist hulp nodig. Een ander vertelt zich schuldig te voelen dat in eerste in stantie trots over het tijdig rem men overheerste. De verkeersramp eist twee dode lijke slachtoffers. De Middelburgse filmmakers Fifi Visser en Gijs Haak waren die be wuste dinsdag zelf niet onder weg. Ze waren thuis bezig, of in de bioscoop in Vlissingen omdat Film by the Sea aan de gang was. Fifi's film De eerste vrouw over de Vlissingse SGP-lijsttrekker Lilian Janse was de avond daarvoor in première gegaan. Een docente van hun dochter Mi- la was erbij geweest en was laat naar huis gegaan. Van Mila hoorden ze dat de juf de ochtend van de mistramp niet op school was. Fifi: „Eerst denk je: haha, die kon haar bed niet uit. Tot de berich ten over de kettingbotsingen bin- nenkomen. Dan groeit de onge rustheid. Ik wist dat ze over de A58 naar school moest rijden. Ze zal toch niet..." Later bleek dat de juf wel in de file stond, maar ze was niet bij de ongelukken betrok ken. De film heet Eén seconde. Fifi: „Er gebeurt iets met de tijd als je iets choquerends meemaakt. Eigenlijk gaat de film over tijd. Hoe die lijkt stil te staan. In de film hopen we een soort magie over te bren gen. Met zwartwit beelden en slow motion stappen we die se conde binnen en daarmee een an dere dimensie. Het was de filo soof Augustinus die zei dat de tijd een illusie is, een schepping is van de ziel." Gijs: „Iedereen die wel eens met de fiets is gevallen, weet wat we bedoelen. Die ene seconde lijkt eindeloos te duren." De film wordt op eerste kerstdag uitgezonden. Is dat niet wat zwaar voor zo'n feestdag? Fifi: „Donderdag 25 december is pre cies honderd dagen na het drama. Dat was ons ijkpunt. Toevallig is dat de eerste kerst. De heftigste verhalen hebben we eruit gelaten. Nu rijdt de mevrouw met het bus je langs de stilstaande auto's en zegt ze tegen de kinderen: doe je handen voor je ogen. Dat zegt ge noeg. De documentaire laat iets zien wat in Zeeland is gebeurd. Wie kijkt zal zich realiseren hoe kwetsbaar we zijn. Tel je zegenin gen, die gedachte is met kerst toch niet ongepast? Het is fascine rend. Al die levens die je 's och tends de deur uit ziet gaan, die ko men in die ene seconde bijeen op de A58. En zijn daarna voor altijd met elkaar verbonden." MIDDELBURG - In 2003 werd Jan van K. uit Sint Philipsland veroor deeld tot een celstraf van vier jaar en tbs met dwangverpleging. Hij verkrachtte en doodde een jaar eerder zijn buurvrouw, de tachtig jarige mevrouw Serné. Gisteren stond Van K. weer in de rechtbank. Nu omdat het Open baar Ministerie zijn tbs met een jaar wil verlengen. En de verple ging wil stoppen. Want het gaat goed met de nu dertigjarige man, zo bleek tijdens de behandeling van zijn zaak. Hij woont samen met zijn vriendin, heeft werk, is actief lid van een voetbalvereni ging en wordt op 5 mei volgend jaar vader. „Dat wordt dan een echte bevrijdingsdag", zei de voor zitter van de rechtbank tegen hem. Hoewel Van K. zelfstandig woont, heeft hij te maken met een aantal beperkingen. Zo mag hij niet zon der begeleiding naar Tholen en Sint Philipsland terugkeren. Als hij zijn familie wil zien, moet hij buiten zijn geboortestreek afspre ken. En elke week komt nog ie mand van de TBS-kliniek op be zoek om te praten over hoe het gaat. Alcohol drinken mag hij ook nog steeds niet. De moord des tijds vond plaats onder invloed van alcohol. Uitspraak 22 januari. Met pure en verse Zeeuwse producten! Bestel nu alvast uw 'Lekker Zeeland' kerstdiner 0118 - 43 09 41 KOOKSTU DIO VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 op de A58 stopte de tijd I Beeld uit de documentaire Eén seconde. Fifi Visser en Gijs Haak Fifi Visser en Gijs Haak Omroep Zeeland zendt de film Eén se conde donderdag 25 december om 17.35 uur uit; daarna de hele avond herhaling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61