Koning steunt De Koning Terneuzenaar opgepakt voor eerste schietpartij Damen moet volgende keer nu echt komen Welkom ZEELAND 31 Hogazon.nl 66 De opdeling van het eiland lijkt mij heel vreemd. De opsteller heeft totaal geen besef wat een waterpartij doet in Zeeland 66 Als het tot bestuurlijke schaalvergroting komt, is dit een logische schaal. Dit gaat uit van economische geografie. Dat is goed 66 De zoveelste luchtballon. Zonde om daar energie in te steken. We horen bij Zeeland en ook een beetje bij Noord-Brabant 66 Dit is klinkklare onzin. Schouwen-Duiveland gaat niet uit elkaar. Wie dit heeft verzonnen, begrijpt helemaal niets van Zeeland Mariniers kunnen in Zeeland oefenen KI T GAYKO 0 0 0 0 0 0 0 0 0' 0 0 0 0 0 0' 0 0' 0 0 kieldrecht - Een vogelopvang dat moet wijken voor de uitbreiding van een natuurgebied. Het is de realiteit in Kieldrecht waar eige naar Eddy de Koning van het vo gelopvangcentrum de hulp van koning Filip heeft ingeroepen om de aangekondigde onteigening een halt toe te roepen. „Het gaat om een compensatie van de Ant werpse havenuitbreiding", legt Eddy de Koning in enkele Vlaam se kranten uit. „Het aanpalend na tuurgebied wordt uitgebreid met 1300 vierkante meter. Dat is nou net de grond die ik vijftien jaar ge leden kocht om de vogelopvang uit te breiden." Het vogelopvangcentrum werd opgericht in 1978 en jaarlijks wor den er ruim 4500 gewonde vogels en andere dieren opgevangen. Het centrum wordt overeind ge houden met enkele subsidies, gif ten en de vrijwillige inzet van Ed dy de Koning en zijn vrouw Deni- se. De Koning: „Die onteigening speelt al jaren. Ik heb alle kabinet ten en ministers benaderd, maar zonder resultaat. Nu heb ik een brief gekregen van de koning die wil dat het verder uitgezocht wordt. Hopelijk lukt het nog." GOES - Een arrestatieteam heeft woensdagavond op een parkeer plaats op de Westwal in Goes een 37-jarige Terneuzenaar opgepakt in verband met de dodelijke schiet partij op zondag 30 november in de Brouwerijstraat in Terneuzen. Er wordt ook onderzocht of hij iets te maken heeft met het schie ten in de Iepenlaan van afgelopen dinsdag, waarbij een 27-jarige Ter neuzenaar zwaargewond raakte. Deze man was nog maar net op vrije voeten. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de schiet partij in de Brouwerijstraat, waar bij de 23-jarige Gideon Verhelst om het leven kwam. De recht bank acht het echter onwaar schijnlijk dat hij het misdrijf heeft gepleegd en zag daarom geen gegronde reden meer om hem langer vast te houden. Een 25-jarige Terneuzenaar, die op 3 december in Amsterdam werd aangehouden, blijft nog zeker drie maanden in hechtenis. Agenten hebben woensdag in Goes een auto in beslag genomen. Vlak na de schoten in de Iepen laan is in Terneuzen ook al een au to meegenomen voor onderzoek. VLissiNGEN - Oud-wethouder Jac ques Damen van Vlissingen moet 26 maart voor de rechtbank ver schijnen. De rechtbank besliste dat gisteren nadat duidelijk was gewor den dat hij in het buitenland zit. Damen (61) wordt verdacht van fraude. Hij zou volgens het Open baar Ministerie als wethouder on terecht reiskosten hebben gedecla reerd en hebben opgegeven dat hij verhuisd was naar Boulevard Bankert in Vlissingen terwijl dat niet zo was. Tijdens de eerste zitting van de rechtbank, op 10 oktober, was hij ook afwezig. Toen liet zijn advo caat weten dat hij te ziek was om te verschijnen. Ze liet toen ook een doktersverklaring zien waar uit dat moest blijken. De rechters vinden vindt dat Damen lijfelijk voor de rechtbank moet verschij nen om verantwoording af te leg gen. Daarom bepaalden ze giste ren dat hij in maart moet verschij nen. Het Openbaar Ministerie wil de de zaak bij verstek afdoen. Daar is de rechtbank niet mee ak koord gegaan. Tijdens de eerste zitting stelden de rechters reeds dat er mogelijk 'serieuze strafbare feiten' zijn gepleegd op het mo ment dat Damen een publieke functie vervulde. VLISSINGEN - Mariniers mogen van af 2015 op 11 terreinen in Zeeland oefenen. Staatsbosbeheer en De fensie hebben daarvoor donder dag een overeenkomst gesloten. Het gaat om: Boswachterij Wes- tenschouwen, Braakman, Goud plaat, Haringvreter, Manteling van Walcheren, Poelbos, Ram- menkenshoek, Schotsman, Vlieg veld Haamstede, Westerban- Meeuwenduinen en Zuidwest kust Walcheren. De mariniers nemen eind 2019 de nieuwe marinierskazerne in Vlis singen in gebruik. 0 0 0 0 0 0 0 0 Zóóó... heerlijk warm! Slechts 19,95 per paar DE NIEUWE GEMEENTEKAART Middelburg Veere Goes Bergen op Zoom en omstreken Bergen op Zoom Reimerswaal (Oost) Tholen Terneuzen Goes Terneuzen en omstreken VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 84 77 HET GRÜNDLICHE KOZIJN Bruno van der Hoek, ondernemersvereniging Renesse Burgemeester Jan Lonink van Terneu- zen Burgemeester Ger van de Velde van Tholen Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland door Romain van Damme door Raymond de Frel en Wout Bareman 17 maten vanaf mt. 27. Ecru grijs. Atelier de Schapekop-Veere Kerkstraat 3 Tel.: 0118-501416 webshop: hetleuksteuitVeere.nl 132.640 inwoners 122.450 inwoners 123.776 inwoners VERDELING GEMEENTEN Vlissingen Kop van Schouwen Overig Schouwen - DuiveTand Borsele Kapelle Noord - Beveland Reimerswaal (West) Middelburg en omstreken Hulst Sluis en omstreken l: 105.903 inwoners ■MpSHH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59