Klaverjasvereniging Terneuzen is al jaren een troefkaart in de regio ZEEUWS-VLAANDEREN 29 „Het was helemaal geen onaange name bijeenkomst", kijkt Dhollan der woensdagmiddag bij zijn be drijf aan de Oud Fernandinuspol- derdijk terug. „Ik was laat thuis." Het kan zijn frustraties niet weg nemen over hoe met zijn verzoek tot uitbreiding is en wordt omge gaan. Hij vertelt er al vijf jaar mee bezig te zijn, eerst op zijn bedrijfs terrein ten noorden van Heikant. „We hebben er drie jaar over ge sproken met de gemeente Hulst, maar Hulst wil - om varkenshou derijen tegen te houden - in het buitengebied niet meer meewer ken aan uitbreiding van intensie ve veehouderij. Ik ben daar de du pe van." Hulst sloot de deur. „We zijn fat soenlijk uit elkaar gegaan." Dhol lander kreeg naar eigen zeggen nog wel een advies mee, om over de grens te kijken in Stekene, ten zuiden van Heikant. Het was zijn tweede keuze, maar Dhollander ging ermee aan de slag. „Want wil je je bedrijf rendabel houden, dan moet je mee in de schaalver groting. Dat is niet alleen in de veehouderij zo, dat zie je in alle sectoren. Onze kosten stijgen al ja ren, maar de prijzen die wij krij gen, liggen al even lang op hetzelf de niveau. Dat kun je maar op één manier opvangen, door je schaal te vergroten." In Stekene stuitte Dhollander ook op de gemeente, maar inmiddels heeft de provincie Oost-Vlaande- ren wel de benodigde milieu- en Wil je je bedrijf rendabel kunnen houden, dan moet je wel mee in de schaalvergroting bouwvergunningen afgegeven. Vo rige week kondigden Stekene en Hulst aan hiertegen gezamenlijk in beroep te gaan bij de Raad van State, terwijl Hulst Dhollander eerder had gewezen op de moge lijkheden in Stekene. De kippen houder reageert kort: „Ja, dat is po litiek." Vóór alles hoopt Dhollander nog dat hij aan de Oud Ferdinandus- polderdijk kan uitbreiden. Hij te vreden en inwoners van Heikant ook, gelet op het applaus op de laatste bijeenkomst. Als hij op zijn huidige locatie mag groeien, zal hij ook aan strengere milieuei- sen moeten voldoen. De ammoni- aknorm wordt 25 procent lager, die voor geur 30 procent. Dat le vert alleen maar winnaars op. De vraag is of de gemeente Hulst wil bewegen. Dhollander zegt 'in ge sprek te zijn.' Glasworkshop voor kerstversiering In het atelier van Anita Frenks en Peter Clijsen kan zaterdag om 13.30 uur kerst versiering worden gemaakt. Bij de glasworkshop getiteld 'engeltjes en bengeltjes' leer je om kleurige hangers te maken voor in de kerst boom of aan het raam. Meer informatie is te krij gen via emailadres anitafrenks@gmail.com of 06-48646014. Volleyballen voor Serious Request Volleybalclub NieNaVoc speelt zaterdag tien uur lang tegen verschillende tegen standers. De club heeft spon sors gevonden voor deze ac tie en de opbrengst gaat naar Serious Request. De ac tiedag begint om 10 uur. Ook worden er lekkernijen verkocht waarvan de inkom sten naar het goede doel gaan. Wie wil, kan de totale lengte van het team raden. Kerststallentocht met drie afstanden Wandelclub De Smokke laars houdt in het Vlaamse Stekene zaterdag weer de traditionele kerststallen- tocht. Deelnemers kunnen kiezen uit routes van zes, ne gen en twaalf kilometer. Bewoners brengen hun huis en tuin in kerstsfeer. Vertrekken kan tussen 16.00 uur en 19.30 uur vanaf de sporthal. Big Swingband in Porgy en Bess De Big Swingband laat Por gy en Bess in Terneuzen za terdag swingen met het con cert getiteld Bone Apetit With Bones 8c Blues. Fre- derik Heirman op trombone en zangeres Sonja Buysrog- ge zijn de gastsolisten. De band staat onder leiding van Jacky Eddyn. Aanvang is 20 uur. Kaarten kosten 10 euro in de voorverkoop en 12,50 euro aan de kassa. In 1976 opgericht en officieel inge schreven bij de Kamer van Koop handel. „Iedere donderdag komen we samen in buurtgebouw De Triangel in Terneuzen. Zelfben ik ook al vele jaren trouw lid, zoals de meeste van onze leden. Als je eenmaal begint met klaverjas sen...", zegt Henk Kip, al twintig jaar penningmeester van de vere niging. Waar andere verenigingen nog wel eens bestuursvacatures hebben, is dat bij de klaverjasvere niging niet het geval. „Ons be stuur, onder leiding van voorzit ter Rob Meijer, bestaat al jaren lang uit maar liefst zeven perso nen. Naast de vaste kaartavonden organiseren we jaarlijks een mara- thonkaarting en nog een aantal speciale toernooien. De mara- thonkaarting is altijd een mooi evenement. Er wordt gekaart van 13.00 uur tot 20.30 uur. Met een buffet. Erg leuk en gezellig altijd." Een vooroordeel is nog wel eens dat klaverjassen vooral door man nen wordt gespeeld. De verhou ding man/vrouw ligt ongeveer ge lijk binnen de vereniging. „Al ja renlang hebben we een stabiel le denaantal, dat rond de 45 ligt. De leeftijd van de leden varieert van veertig jaar tot diep in de tachtig jaar. Zelfs uit Middelburg komen er trouwens leden naar hier om te kaarten." Voor aspirant-leden geeft Henk nog even een verdui delijking over het type klaverjas sen dat gespeeld wordt. „Je hebt grofweg twee varianten, Rotter dams en Amsterdams klaverjas sen. Bij ons in de vereniging spe len we alleen Rotterdams, zoals gebruikelijk in het gebied onder de rivieren. Een heerlijk spel" VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 Het kippenbedrijf van Peter Dhollander aan de Oud Ferdinandusdijk ten noorden van Heikant, foto Peter Nicolai Kippenboer in spagaat door Harmen van der Werf HEIKANT - Lef kan kippenhouder Peter Dhollander uit Heikant niet worden ontzegd. Hij wil - min of meer tegen wil en dank - een twee de bedrijf net over de grens in de Belgische gemeente Stekene vesti gen. Op een bijeenkomst tegen dit initiatief nam hij laatst tot slot zelf het woord. Hij wond er geen doek jes om en vertelde dat hij veel lie ver zijn huidige bedrijf ten noorden van Heikant wil uitbreiden dan over de grens te gaan. Hij kreeg zelfs applaus. Peter Dhollander, kippenhouder TERNEUZEN NIEUW-NAMEN STEKENE (B) TERNEUZEN door Bas Dingenouts TERNEUZEN - Sommige verenigin gen zijn zeldzaam in Zeeuws- Vlaanderen. Zo ook Klaverjasvereni ging Terneuzen, de enige officiële vereniging in zijn soort in de regio. Veel leden van de Klaverjasvereniging Terneuzen zijn al lang lid. Penning meester Henk Kip: „Als je eenmaal begint met klaverjassen..." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57