Poetin: binnen twee jaar boven Jan Hollywood boos om 'slappe knieën' Sony Voor het eerst Eurotop zonder premier Nederland 24 Maanden 50% korting en de Sony Xperia Z2 twv €449.- 50 Bestel snel op: www.vodafone.nl/bndestem BUITENLAND 11 VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 moskou - De Russische economie zal maximaal twee jaar nodig heb ben om te herstellen van de huidi ge crisis. Dat zei de Russische presi dent Vladimir Poetin gisteren op zijn jaarlijkse persconferentie. Volgens de president kan de eco nomie in de komende twee jaar minder afhankelijk worden ge maakt van olie en gas. Groei is vol gens hem vervolgens 'onvermijde lijk'. De huidige economische pro blemen en de val van de roebel zijn volgens hem het gevolg van 'externe factoren', zoals de scher pe daling van de olieprijs. Die dalende prijs zet een zware rem op de economie, die al wordt gehinderd door westerse sancties tegen het land en de kapitaal- vlucht die sinds de annexatie van de Krim is ontstaan. Rusland lijkt dan ook af te stevenen op een for se recessie, terwijl de almaar zwakkere roebel inflatie opjaagt. Poetin benadrukte dat de centrale bank zijn reserves niet moet ver spillen aan de ondersteuning van de roebel. Volgens de president is er adequaat gereageerd op de vrije val van de munt in de afgelopen weken, hoewel het beter zou zijn geweest als sommige maatregelen sneller waren ingevoerd. Eerder deze week voerde de Russi sche centrale bank een drastische renteverhoging door, in een po ging de daling van de roebel en de sterke stijging van de inflatie te beteugelen. Poetin sprak de hoop uit dat de rente niet al te lang op het huidige hoge peil hoeft te blijven. Hij bekritiseerde nogmaals de oos telijke uitbreiding van de NAVO na de val van de Berlijnse muur. Hij uitte kritiek op de Oekraïense regering, die volgens hem geen ge weld had mogen gebruiken tegen de separatisten in het oosten van het land. Voorafgaand aan de persconferen tie toonde de staats-tv een adver tentie die duidelijk was bedoeld als Poetinpromotie. De spot, die leek op reclame voor een nieuwe fdm, toonde tanks, huilende kin deren en heel veel Poetin, die zelf te horen is met de uitspraak 'de beer vraagt nooit toestemming'. DOEL Kerncentrales tien jaar langer open België houdt twee kerncen trales bij Doel, vlak over de grens bij Antwerpen, tien jaar langer open. Dat heeft de Belgische regering Mi chel gisteren besloten. Dat is nodig om er zeker van te zijn dat België niet zonder elektriciteit komt te zitten. Beide kerncentrales zouden eigenlijk, na veertig jaar in bedrijf te zijn geweest, in 2015 gesloten worden. LONDEN Pedobende doodde mogelijk kinderen De Britse politie onderzoekt of een bende pedofielen uit de hoogste kringen mogelijk ook verantwoordelijk is ge weest voor de dood van drie jongens. De politie in Lon den riep gisteren mannen die in hun jeugd zijn mis bruikt, op naar voren te ko men. Het is niet duidelijk wie de drie gedode jongens zijn en of hun lichamen zijn gevonden. ROME Paus geeft daklozen slaapzakken Paus Franciscus heeft op zijn 78e verjaardag honder den slaapzakken geschon ken aan daklozen in Rome. De 400 slaapzakken, met het wapen van het Vaticaan er klein op afgebeeld, wer den volgens media woens dag gebracht naar plaatsen in de Italiaanse hoofdstad waar veel daklozen leven. Daar werden ze verdeeld. PARIJS Koffie met 'gewone' Fransen in Elysee De Franse president Hollan- de gaat het anders aanpak ken. Om meer gevoel te krij gen voor wat er onder 'gewo ne' Fransen leeft, zal hij kof fie gaan drinken met men sen die hem een brief schrij ven. Vorige week mochten al een directeur van een klein bedrijf, een bibliothe caresse, een werkloze en een handelaar ieder een half uur met hem praten. LOS ANCELES - Het overlijden van de Noord-Koreaanse leider Kim Jung-un zullen we niet in de bio scoop zien; althans, vooralsnog niet. Sony Pictures heeft besloten de omstreden fdm The Interview terug te trekken. Vooraanstaande Amerikanen rea geerden gisteren fel op de beslis sing van het fdmbedrijf. „Dit is een trieste dag voor de vrijheid van meningsuiting", zei zaken man Donald Trump in een video op Facebook. „Sony heeft abso luut geen lef of ballen." Volgens acteur Rob Lowe is Sony gecapitu leerd voor de druk van de Noord- Koreaanse dictatuur. Actrice Mia BRUSSEL - Een Nederlandse pre mier die op een Europese top de Nederlandse belangen door de re geringsleider van een ander land laat behartigen, het was een uni cum gisteren in Brussel. „Ik voel me erg belangrijk doordat ik 16 miljoen Nederlanders mag vertegenwoordigen", grapte 'on ze' 41-jarige vervangpremier Xa- vier Bettel van Luxemburg, het rijkste landje van de EU met slechts 500.000 inwoners. „Ik waardeer het vertrouwen dat mij geschonken is." Bettel was 'in de loop van de dag' door collega Rutte gebeld met het verzoek hem wegens de crisis rond de zorgwet in Den Haag te vervangen op de EU-top in Brus sel. Minister Bert Koenders (Bui tenlandse Zaken) werd ijlings naar Brussel gestuurd om Bettel te briefen over de Nederlandse po sitie. „Ik heb mij strikt aan de in structies gehouden", aldus Bettel. Het was voor het eerst dat een Ne derlandse minister-president niet aanwezig was bij de Europese Raad. Volgens de EU-regels mag alleen een premier of staatshoofd een land op de top vertegenwoor digen. Binnen de Benelux is afgesproken dat in geval dat een van de pre miers verhinderd is, de langstzit tende premier die taak dan over neemt. De banden tussen de Be- nelux-landen zijn recentelijk sterk aangetrokken, niet in de laat ste plaats omdat ze nu alle drie I Xavier Bettel, premier van Luxemburg foto HH Ik voel me erg belangrij'k doordat ik 16 miljoen Nederlanders mag vertegenwoordigen worden geleid door een liberaal. Bettel volgde op 4 december 2013 de huidige voorzitter van de Euro pese Commissie Jean-Claude Jun- cker op. Bettel is de derde open lijk homoseksuele regeringsleider ter wereld. Sinds 11 oktober heeft België ook een jonge liberale lei der, Charles Michel, die zondag 39 wordt. Het was ook de eerste top van de nieuwe 'president van Europa', de Poolse oud-premier Donald Tusk. Onder zijn leiding gingen de EU-leiders gisteren akkoord met een Europees Fonds voor Strategi sche Investeringen (EFSI) van 21 miljard euro, volgens het investe ringsplan van Europees Commis sievoorzitter Jean-Claude Juncker. Hij hoopt via dit fonds 315 miljard euro aan investeringen in projec ten in de EU te kunnen aanzwen gelen voor extra economische groei en banen. Juncker lichtte zijn plan gisteren zelf bij de EU-leiders toe, samen met de Duitse baas van de Europe se Investeringsbank (EIB), Wer ner Hoyer. De EIB speelt een hoofdrol bij de beoordeling en fi nanciering van de projecten. Den Haag denkt dat alleen maar geld in allerlei projecten pompen, de Europese economie niet gaat helpen. Bettel drong namens Ne derland aan op 'excellente' projec ten. En het beoogde Europese in vesteringsbeleid moet 'onlosmake lijk verbonden zijn met gezonde overheidsfinanciën en structurele hervormingen'. Die opvatting komt sommige lan den niet zo goed uit. Toen bonds kanselier Merkel begin deze maand zei dat Frankrijk en Italië te weinig doen om hun begrotin gen op orde te krijgen, kreeg ze de wind van voren uit die landen. De EU-leiders spraken ook over hoe het nu verder moet met Rus land. De EU is daarover verdeeld. Wel stelden ze opnieuw sancties in tegen de door Rusland gean nexeerde Krim. Zo mogen Europe se bedrijven er geen vastgoed meer kopen en mogen Europese cruiseschepen niet meer aanleg gen in Sebastopol, behalve in ge val van nood. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Farrow hield het kort: „De slechte riken hebben gewonnen." Sony Pictures besloot woensdag af te zien van de geplande premiè re van de omstreden film The In terview, over een moordcomplot tegen de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. De film had eigen lijk op 25 december in roulatie moeten gaan. Sony zag daarvan af omdat veel bioscopen na anonie me bedreigingen terugdeinsden voor het vertonen van The Inter view. Eerder was Sony al het doel wit van een grootschalige cyber- aanval. Het is nog niet bekend of Noord-Korea zelf verantwoorde lijk is voor deze hack. van €45.- voor w p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Vodafone Voordeel Web Stof- en waterdicht 5,2 inch full HD scherm 20,7 MP camera 4K HD video MIN SMS MB VAN VOOR TOESTEL 120MIN 80S MS 200MB 351- €17.50 €35.- 180MIN 120SMS 300MB Ê4Ö".- €20.- €15.- 240MIN 180SMS 400MB £45".- €22.50 €0.- Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 090 0 0603(15 0,45 per gesprek) door onze correspondent Petra Janbroers Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 02-01-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Inclusief 1 cancelling headphones!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52