f Bioscoopherinneringen Extra raadsvergadering over doelgroepenvervoer Goes feliciteert - Time Savers 9® :i<3 Wethouder Veere moet best doen om huifbedgebouwtje te legaliseren 30 WALCHEREN Kerstzang in Arnemuiden Barcodes Vlissingen omarmt het Kindpakket, maar let op de beurs bij armoedebeleid; dat blijft anders dan in Middelburg en Veere. met het winnen van de Zeeuwse innovatieprijs Emergo" In juni van dit jaar zat Cine ma Middelburg een jaar op de nieuwe locatie in de Klo veniersdoelen en maakte toen bekend dat er sinds de opening op 21 juni 2013 maar liefst 31% meer bezoekers op voorstellin gen waren afgekomen dan een jaar eerder, toen de bioscoop nog in het Schuttershofcomplex was gevestigd. Nu kun je niet zomaar stellen dat het alleen die nieuwe zaal was, die zorgde voor de toegenomen belangstelling, maar de verhui zing speelde ongetwijfeld een gro te rol. Een mooie nieuwe zaal, naast een fijn modern café, en dat dan in een gebouw dat al meer dan 400 jaar oud is: dat wil wel. De oude locatie had weliswaar ook een rijke geschiedenis (die net als de Kloveniersdoelen zijn oorsprong vindt bij de oude schut tersgilden van de stad Middel burg) maar de zaal daar had toch een heel andere uitstraling. Best gezellig, maar ook een beetje be dompt. Sommige mensen waren er dol op, maar het sfeertje was toch altijd een beetje apart. Maar hangt 'dat aparte' nu eigen lijk wel samen met de locatie? Of hoort de sfeer ook gewoon een beetje bij de cultuur van het film huis en hangt het samen met het verschil tussen commercieel en ar tistiek? Ik weet dat eerlijk gezegd niet zo goed. Toen ik eind jaren 70 in Middelburg kwam wonen mocht ik op zondagmiddag regel matig naar het City Theater, in de zaal achter café-restaurant De Brasserie in de Lange Delft. Mis schien was het omdat ik nog zo jong was, maar dat theater, waar we keken naar films met vier vuis ten (Bud Spencer Terence Hill) of een Volkswagen Kever (Her- bie) in de hoofdrol, staat in mijn geheugen gegrift als een échte bio scoop, van hetzelfde kaliber als het oude Alhambratheater in Vlis singen. Toen De Brasserie en het Citytheater begin jaren '80 een maal waren verkocht aan het toen malige Koninklijke Bijenkorf Be heer, die op deze locatie een HE- MA wilden openen, ging ik een paar jaar lang helemaal niet meer naar de film, ook niet toen film huis Meccano werd geopend ach ter het gelijknamige café op het Damplein. Ik werd pas weer en thousiast toen in 1987 filmhuis Electro van start ging op de Markt. Daar draaiden weliswaar ook allerlei cultfilms, waar ik als 16-jarige niet of nauwelijks naar taalde, maar je kon er ook kaskra kers als 'Amsterdamned', van Dick Maas gaan zien. De toenmali ge directeur van het filmhuis, Leo Hannewijk, deed er voor die film van alles aan om publiek te lok ken. In de PZC van 1988 staat nog een mooie foto van een man in kikvorspak, die nietsvermoeden de buspassagiers in de abri voor de bios de stuipen op het lijf joeg. Noem het gerust guerrillamarke- ting avant la lettre. Ik denk dat ik van de theaters die ik zelf heb gekend Electro uitein delijk toch het mooist vond. Dat staat los van sfeer of gebouw. Ik viel waarschijnlijk gewoon voor de centrale ligging, en voor die voorgevel die me ook echt aan een bioscoop deed denken. Maar wat zou het? Nu hebben we een prachtige cinema in 'de Kloof en voor het commerciële werk een prachtig complex met uitbrei dingsplannen in Vlissingen. We hebben niks te mopperen. VLISSINGEN - Een motie van SP, PSR, D66, LPV, CU en SGP om te onderzoeken hoeveel kinderen die in armoede leven de onder steuningshulp van de gemeente mislopen, werd unaniem aangeno men. De oproep van de Kinderom budsman om de diverse steunre gelingen van gemeente en organi saties beter te presenteren omdat veel kinderen die mislopen, ont moette sympathie, maar het pak ket moet wel binnen de finan ciële grenzen blijven die de stad zich heeft gesteld, waarschuwde wethouder Sem Stroosnijder. De motie van de PvdA om het ar moedebeleid, vooral de inkomens drempel voor ondersteuning in Vlissingen, gelijk te trekken met die van Veere en Middelburg, haalde het met zes tegen zeven- ARNEMUIDEN - Zangvereniging De Lofstem heeft morgen, zaterdag, haar jaarlijkse Kerstzangavond met samenzang. De zangavond be gint om 19.00 uur de Hervormde Kerk aan de Markt te Arnemui den. Medewerking wordt verleend door mannenkoor D.E.V. uit Sint Annaland, Gemengd koor De Lof- stem en kinderkoor 'Jubilate'. De toegang is gratis, maar er is wel een collecte. tien stemmen niet. Bijzondere bij stand blijft in Vlissingen pas toe gankelijk bij een inkomen van 110 procent van het bijstandsniveau; in Veere en Middelburg mogen mensen iets meer inkomen heb ben. De financiële ruimte is er niet, verweerde Stroosnijder zich: volgens schattingen zou er dan aan individuele bijzondere bij stand al 260.000 euro meer uitge keerd moeten worden en aan tege moetkoming in de kosten voor huishoudelijke hulp vijf a zes ton, poneerde Stroosnijder. „Ik moet u die motie ontraden, er is geen ruimte voor." De fractie van het CDA had een stemverklaring bij de aanname van het armoedelebeleid; de vrij- willigerspremie waarmee mensen in de werkzame leeftijd die in de bijstand zitten, gestimuleerd wor den tot vrijwillige inzet. Dat is een instrument dat de gemeente jaren geleden al aan de kant zette omdat het niet bleek te werken, verklaarde Marin de Zwarte. Ondanks het gerechtelijk verbod op het stopzetten van huishoude lijke hulp in Groningen, blijft Vlis singen op het ingeslagen pad, kon digde wethouder Albert Vader aan. Ieder die nu hulp heeft, wordt opgebeld en als daar aanlei ding toe is, gevraagd voor een na der gesprek. „Daarmee maken we extra kosten omdat we daar men sen voor inhuren, maar dat kan ge dekt worden uit de reservering voor de zorgvuldige overgang", meldde Vader. De PvdA bleef on gelovig en legde dat besluit voor aan beleidsmedewerkers van de Tweede kamerfractie. „Die zeg gen dat het zo niet kan. Het is spij tig als Vlissingen straks tot de or de wordt geroepen." rEeïv, gemeente Goes LULuuj.goes.nL De raad heeft het aan zichzelf te wijten dat die vergadering nood zakelijk is. Maandag had het be sluit al genomen kunnen worden. Het was laat op de avond, na el ven, toen het onderwerp ter spra ke kwam en omdat er behoefte was aan meer debat, besloot de raad tot uitstel. Wethouder Saskia Szarafinski waarschuwde direct voor finan ciële gevolgen. Nader onderzoek wijst uit dat dat de gemeente in derdaad veel geld kan kosten. De aanbesteding zou namelijk voor alle vormen van vervoer tegelijk worden gedaan, en alles zou sa men met Veere en Vlissingen wor den gedaan. Die voordelen verval len als Middelburg niet op tijd be sluit mee te doen. Ook de twee andere gemeenten lijden dan ver lies. De financiële gevolgen kun nen voor Walcheren oplopen tot 600.000 euro, meldt Szarafinski in een memo aan de gemeente raad. Bovendien zouden proble men ontstaan met het aanbieden van sommige vormen van ver voer (haltetaxi en leerlingenver voer). Volgens raadsgrifïïer Edwin Israël hebben enkele fractievoorzitters gevraagd om een extra raadsverga dering. En als Middelburg op 7 ja nuari alsnog instemt met het nieuwe doelgroepenvervoer, is er geen vuiltje meer aan de lucht. De gemeenteraden van Veere en Vlissingen stemden gisteravond al wel in met de aanbesteding van het doelgroepenvervoer op Wal cheren. Er mag niet weer een juridisch steekspel ontstaan, waarschuw den Bert van Halderen (VVD) en Wim Bartels (DTV), nu zo'n 'uit stekend' initiatief als het huifbed- rijden met zwaar gehandicapten daar slachtoffer van kan worden. Wethouder Melse zegde toe in overleg te gaan met de Stichting Huifbedrijden Walcheren. Maar, voegde hij er aan toe, die zal zich dan wel 'flexibel' moeten opstel len. En de gemeente evenzeer, drukten de twee raadsleden de wethouder op het hart. „Ook van de gemeente mag een uiterst con structieve opstelling worden ver wacht", zei Van Halderen. En ook een 'flexibele', voegde Bartels daar aan toe. Maar de wethouder hield zijn kruit verder droog. „Ik kan daar verder niet op in gaan", was het enige wat hij er nog op te zeggen had. Aanleiding tot de dis cussie was een artikel in de PZC over de weigering van de gemeen te het huifbedgebouwtje te legali seren, met als gevolg dat de stich ting het zou moeten slopen. Vol gens de wethouder kon hij niet anders omdat de stichting bij her haling zou hebben nagelaten 'aan vullende gegevens' te verstrek ken. In een brief aan de gemeente raad reageerde de stichting woens dag dat legalisering met een beet je goede wil mogelijk is, gezien een op handen zijnde reparatie van het bestemmingsplan Buiten gebied. Dat bestemmingsplan is al een tijdje inzet van juridische strijd tussen de camping De Hek senketel en de gemeente. door Edwin Mijnsbergen Rob van Hese en Edwin Mijnsber gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. Horeca op Walcheren Vlissingen houdt eigen koers in armoedebeleid door Claudia Sondervan De huishoudelijke hulp blijft stopgezet; wel laat Vlissing en meer 'keukentafelge sprekken' voeren door Maurits Sep middelburg - De gemeenteraad van Middelburg moet in een extra vergadering bijeenkomen om pro blemen te voorkomen bij het doel groepenvervoer. Die extra raadsver gadering vindt plaats op 7 januari. door Henk Postma domburg - De Veerse SGP-wethou- der Jaap Melse moet zijn uiterste best doen het huifbedgebouwtje op minicamping De Heksenketel alsnog te legaliseren. Dat eisten de fracties van WD en DTV gistera vond tijdens de gemeenteraadsver gadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48