Voetballen in Libië, China of Qatar is gewoonste zaak van de wereld Zege De Strandlopers Topteams melden zich voor Omloop Borsele 38 SPORT Vijftiende Aagtekerke Run ATB-tocht voor Serious Request Tweede Olympialoop Terneuzen Kerstnachtzwemmarathon bij DZK MANCHESTER UNITED vs LA GALAX) Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda ZATERDAG 20 DECEMBER Zaterdag wordt in en rond Aagtekerke voor de vijftiende maal de Aagtekerke Run gelopen. Om 14.00 vindt op het Dorpsplein de vliegende start plaats, traditiegetrouw vanachter de oude brandweerauto. Zowel voor de mannen als de vrouwen wordt er 7,5 kilometer en 14 kilometer gelopen. Het parkoers loopt over B-wegen rich ting kasteel Westhove, door bos, over duinen en langs het strand. Rond 12.30 uur wordt hoog water verwacht. Er is kleed- en douchegelegen heid in de sportzaal in de Agathastraat. Inschrijven kan nog tot 13.30 uur bij cafe-restaurant Kodde aan de Burg. Bosselaarstraat 14. ZIERIKZEE - Het topduel in de eer ste klasse van de zaalvoetbalcom petitie ZieZaVo tussen Stella Boys/'t Centrum en De Strandlopers/Ginsterveld eindig de in een 4-3-overwinning voor De Strandlopers. Don van Vliet werd matchwinnaar door bij 3-3 het beslissende doelpunt te ma ken. Stella Boys deed zich in de laatste Vorig jaar liet de MHC Olympia uit Terneuzen zich verleiden tot het organiseren van een trim- loop. Die werd meteen opgewaardeerd tot een wedstrijd die meetelde voor het Zeeuws-Vlaam se Runnerscriterium en werd bovendien opge fleurd met een optreden van zanger Dries Roel- vink. Dat is goed bevallen en daarom wordt de Zeeland Supply Olympialoop zaterdag voor de tweede maal gehouden. De opbrengst van de loop is bestemd voor een paar goede doelen. Er kan worden gekozen uit de afstanden 5000, 10.000 en 15.000 meter. De start is om 14.30 uur bij de accommodatie van MHC Olympia in sportpark Vliegende Vaart in Terneuzen. ZATERDAG 20 en ZONDAG 21 DECEMBER In de nacht van zaterdag op zondag wordt de jaarlijkse Kerstnachtmarathon gezwommen in Vlissingen. Om 20.00 uur zaterdagavond klinkt het startschot voor de marathon, die in estafette vorm wordt gezwommen. Twaalf teams, die elk mogen bestaan uit maximaal acht zwemmers, proberen tot 8.00 uur zondagochtend zoveel mogelijk meters te maken. Aan de marathon van DZK is een goed doel ge koppeld. De zwemmers kunnen zich laten spon soren om geld in te zamelen voor onderzoek naar dunnevezelneuropa- thie. Dit jaar wordt ook een minimarathon gehouden voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Die duurt van 20.00 uur zaterdagavond tot 22.00 uur. NIJMEGEN - Wat de Federazione Italiano Giuoco Calcio betreft kan het niet gek genoeg. Als het maar geld in het laatje brengt. En dus wordt de wedstrijd om de Italiaan se Supercup, tussen landskam pioen Juventus en bekerwinnaar Napoli, maandag niet in Rome ge speeld, maar in een zandbak. Do ha, Qatar is plaats van handeling. Voor wie daar van schrikt: het valt eigenlijk nog mee. In 2002 stonden Juventus en Parma aan de aftrap in Tripoli. Fifa-baas Sepp Blatter liet zich breedla- chend fotograferen met Saadi Kha- daffi, de voetbalverslaafde zoon van dictator Muammar. Ales- sandro Del Piero ontving alsof het de gewoonste zaak was de Su- percoppa uit handen van het Li bisch geboefte. Na Washington (1993), Tripoli (2002), New York (2003) en Beij ing (2009, 2011 en 2012) wekt het nauwelijks nog verbazing dat de Italianen nu voor Qatar kiezen. Je gaat daar waar het geld rolt. Dat is zo met oefenwedstrijden, dat wordt meer en meer ook het ge val met serieuze potjes. In Engeland is er het plan om een complete competitieronde in het buitenland af te werken. Toch is het de vraag wie er, behalve een aantal gewiekste sportmarketing- jongens, nu echt bij gebaat zijn. En of we dit als voetballiefheb bers moeten willen. De velden in Italië zijn momen teel echt nog wel goed genoeg voor een potje voetbal. En het is wel zeker dat het duel in Doha ook aanzienlijk minder fans trekt dan in elke willekeurige Italiaanse stad. Qatar bood echter veel om de twee Italiaanse clubs te mogen ontvangen. Door in de woestijn te gaan voet ballen verzekeren Juventus en Na- poli zich van een flinke vergoe ding. Aan de spelers wordt natuur lijk niks gevraagd. Meer en meer beschouwen clubs hun spelers als handelswaar. Met risico's als vormverlies of blessure leed houden commercieel direc teuren en marketingafdelingen geen rekening. Tot frustratie van menig trainer. Louis van Gaal baalde er echt stevig van dat hij met zijn nieuwe team kennis maakte tijdens een krachtenvre- tende oefencampagne in de Vere nigde Staten. Manchester United hield vijftien miljoen euro over aan de trip, maar Van Gaal kende wel een valse start in de competi tie. Afgelopen zomer werd ook de Franse Supercup ver buiten de landsgrenzen afwerkt, in Beijing. De wedstrijd werd eerder al in Ca nada, Tunesië, Marokko en Gabon gespeeld; plekken waar ook Frans wordt gesproken. In de VS liep men in 2012 echter niet bepaald warm voor Lyon-Montpellier. Dat duel trok, amper verrassend, wel geteld 15.166 toeschouwers. Zo veel stoelen telt het Jassim Bin Ha- mad-stadion in Doha trouwens niet eens. Zelfs al zit het maandag helemaal vol, dan zullen er amper 14.000 fans zijn. De Ligue de football professionel (LFP) ziet in het Franse voetbal een exportproduct. Met de Trop- hée des Champions hoopte men aandacht te trekken van een Azia tisch miljoenenpubliek en de waarde van de uitzendrechten van de Franse competitie en be kerstrijd te vergroten. In Wang Hui heeft de Franse bond een 'partner in crime'. In Nederland is de oprichter van United Vansen International Sport vooral bekend als de nieuwe eigenaar van ADO Den Haag, die echter nog altijd niet met het volledige bedrag over de brug is gekomen. Wang Hui organiseerde onder meer ook de recent gespeelde oefeninter land tussen Brazilië en Argenti nië in China. De Chinees haalde in 2009 de Ita liaanse Supercup naar Beijing, waar het Vogelnest een jaar na de Olympische Spelen leeg stond. Met het Italiaanse bekerfeestje werden eindelijk de tribunes van het immense stadion weer eens gevuld. Volgens cijfers van het Chinese ministerie van handel verdiende United Vansen jaarlijks zo'n 1,3 miljoen euro aan de Itali aanse Supercup. „De naam die we daar mee maak ten is bovendien onbetaalbaar ge bleken", aldus Wang Hui. De Chinees lijkt dan ook niet te stuiten. Hij zegt goede contacten met de Duitse bond te hebben en wil ook de Spaanse Supercopa naar China halen. Vooralsnog zijn Real Madrid en Barcelona tegen. Wang Hui schijnt drie miljoen te willen beta len, de topclubs vragen ieder ze ven miljoen euro. Het is slechts een kwestie van tijd voor het lo ven en bieden tot een contract leidt. De KNVB heeft overigens geen plannen om met het duel om de Johan Cruijff Schaal de boer op te gaan. In het sportmarketingmaga- zine SportNext, dat deze maand uitgebreid aandacht besteedt aan dit fenomeen, laat de KNVB we ten dat die wedstrijd „voor alle voetballiefhebbers van Nederland de start van het nieuwe voetbal seizoen is. Dat willen we hier vie ren." drie minuten tekort. Commen taar op de leiding vanaf de wissel bank leverde twee minuten straf tijd op voor een speler in het veld en De Strandlopers kon met een man meer de wedstrijd uitspelen. IJtama won met 9-4 van FC Han- se Staalbouw en Vivars was met 6-3 te sterk voor ASZ. Motoren boys verloor in de laatste secon den van Airpack: 6-7. 'S HEERENHOEK - Het lijkt erop dat de EPZ Omloop van Borsele van volgend jaar verschillende wereld toppers aan de start krijgt. De weg wedstrijd wordt op zaterdag 25 april 2015 gehouden. Een dag eer der is er een tijdrit. De inschrijving voor de interna tionale wielerwedstrijd voor vrou wen ging begin deze week open en verschillende topteams meld den zich meteen aan. Zo wil Hi- tec Products meedoen. Dat is het team van meervoudig winnares Kirsten Wild. Ook Oricoa AIS, met de Zweedse Emma Johans son (dit jaar derde op het WK op de weg), de Australische Melissa Hoskins, (tweede op het WK tijdrijden 2014) en de Nederland se Loes Gunnewijk heeft zich ge meld. Verder wil Rabo Liv (Ma rianne Vos en wereldkampioene Pauline Ferrand Prevot) mee doen. In totaal hebben zich al twaalf teams gemeld. Daaronder bevindt zich ook de Zeeuwse for matie Jos Feron Lady Force, dat een wildcard krijgt. UITSLAGEN Zaterdag vindt de derde ATB-toertocht voor Se rious Request plaats. Het vertrekpunt is bij het Glazen huis in Westkapelle. Inschrijven en starten kan tussen 9.00 en 10.30 uur in de activiteitentent op het Abraham Ca- landplein. Deelnemers kunnen 30 of 45 km rij den. Het inschrijfgeld is 6 euro, inclusief eten en drinken onderweg, fietsafspuiten en douche gelegenheid. In overleg met Staatsbosbeheer, het Waterschap en de gemeente Veere is een uitdagende route samengesteld die niet over het strand gaat. Valhelm is verplicht. Parkeren kan op de zeedijk. Kijk voor meer acties op sr- westkapelle.nl of sportdorpoostkapelle.nl CHEVROLET CUP De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl door Edward Swier I Louis van Gaal verdiende deze zomer met Manchester United veel geld met een Tour door de VS, maar het kostte ook punten in de competitie. foto Hollandse Hoogte door Koen de Vries p. BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Hornets - Phoenix Suns 106-111, Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 98-127, Boston Celtics - Orlando Ma gic 109-92, Detroit Pistons - Dallas Mavericks 106-117, Miami Heat - Utah Jazz 87-105, Tor onto Raptors - Brooklyn Nets 105-89, San An tonio Spurs-Memphis Grizzlies 116-117 (n.v.). BILJARTEN Zeeuws kampioenschap driebanden klein. Kwalificaties. Joey de Kok - Chris Mijnsber- gen 2-0 (15-2, 15-9); Willem Dominicus - Pier re van den Berg 1-2 (9-15, 15-11, 8-15); Joey de Kok - Willem Dominicus 2-0 (15-7, 15-8); Pierre van den Berg - Chris Mijnsbergen 0-2 (11-15, 5-15); Joey de Kok - Pierre van den Berg 2-0 (15-14, 15-3); Willem Dominicus - Chris Mijnsbergen 0-2 (13-15, 12-15). Joey de Kok naar hoofdtoernooi. Pool. Goes Powerrrr - Roadhouse Roadies 6-0: 8-ball. Tim de Ruyter - Mark van Wijngaarden 6-4; Olivier van Lotringen - Abel van de Sande 6-3; 9-ball. Olivier van Lotringen - Rinus Witte 7-4; Ronny Broeken - Mark van Wijngaarden 7-1; 10-ball. Ronny Broeken - Abel van de San- de 6-1; straight. Tim de Ruyter - Rinus Witte 75-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43