Gifbeker nog lang niet leeg voor NAC 36 SPORT Vitesse bekert na 4-0-overwinning verder op piepjonge Amsterdamse ploeg die een totale off-day heeft. Oranje sluit 2014 af als vijfde Het Nederlands elftal heeft 2014 afgesloten met de vijf de plaats op de wereldrang lijst. Nederland beëindigde het vorige jaar als mondiale nummer negen en stond in juni van dit jaar zelfs op de vijftiende plaats. Na de knap pe prestatie op het WK, steeg de equipe naar de der de plek. Wereldkampioen Duitsland sluit 2014 af als nummer één, Argentinië staat tweede, terwijl de der de stek voor Colombia is. Contra helpt Getafe met overstap De Roemeen Cosmin Con tra heeft zijn jawoord gege ven aan het Chinese Guang zhou R&F. Die formatie neemt de 39-jarige coach per direct over van Getafe, dat er financieel slecht voor staat. De Spaanse club had Contra aangemoedigd de overstap te maken, hoewel hij naar behoren presteert. „Ze willen dat ik de club help. Ik ken de problemen en ben daartoe bereid", zei Contra gisteren. Wüst sportvrouw van het jaar Reuters Ireen Wüst is door persbu reau Reuters gekozen tot sportvrouw van het jaar. De schaatsster die op de Winter spelen in Sotsji twee keer goud en drie keer zilver won, werd door sportjourna listen wereldwijd verkozen boven de Amerikaanse ten nisster Serena Williams. Wüst werd dinsdag al tot sportvrouw van het jaar ge kozen. De Noord-Ierse gol fer Mcllroy werd verkozen tot sportman van het jaar. Santambrogio weer positief op doping De Italiaanse wielrenner Mauro Santambrogio is bij een out-of-competitioncon- trole in oktober betrapt op het gebruik van testosteron. De dertigjarige renner die in 2013 voor Vini Fantini reed, werd in juni 2013 ook al be trapt op dopinggebruik. Door de nieuwe dopingtest is de renner voorlopig we derom geschorst in afwach ting van de b-staal. Marco Groeneveld blijft bij SSV'65 Marco Groeneveld is ook vol gend seizoen de trainer van zaterdag-voetbalclub SSV65. De Goesenaar begint dan aan zijn vierde opeenvolgen de seizoen bij de ploeg uit zijn woonplaats. Het wordt zijn vijfde seizoen in totaal bij SSV'65, want in het sei zoen 2006/2007 stond hij ook al aan het roer van de club, die toen in de hoofd klasse uitkwam. SSV speelt nu in de tweede klasse. AMSTERDAM - Het Zwitserse voet balstudiecentrum CIES Football Observatory meldde afgelopen week nog dat Nederland van de 31 Europese landen met een serieu ze voetbalcompetitie de jongste selecties kent. Met een moyenne van 24,2 jaar is de gemiddelde voetbalprof in Nederland jonger dan elders. Ajax doet er altijd al een schepje bovenop. Maar tegen Vitesse overdreef Frank de Boer wel heel erg. De door hem voor de leeuwen geworpen jonkies werden met huid en haar verslon den. Ajax verloor in de Arena kans loos: 0-4. Ook in zijn vijfde sei zoen als trainer van Ajax zal De Boer de KNVB-beker niet win nen. Vitesse zit wel bij de laatste acht. En terecht. De geplaagde ploeg van Peter Bosz speelde een volwassen wedstrijd. Ajax startte de bekerwedstrijd met dertiger Diederik Boer (34) onder de lat, zeven jonge twinti gers en de tieners Kishna, Riede- wald en El Ghazi. De gemiddelde leeftijd van de tien veldspelers was maar net iets meer dan 21 jaar. Dat is, bleek in de eerste helft tegen Vitesse, zelfs in Neder land wel wat erg jong. De Amsterdamse jeugd was zoe kende en zij die wat ervaring had den, deelden in de malaise. Dat De Boer zijn elftal in elke linie had gewijzigd, kwam de orde en duidelijkheid bepaald niet ten goede. Het gevolg was dat Vitesse bij rust al met 0-2 leidde. Bertrand Traoré profiteerde halverwege de eerste helft van kinderlijk verdedi gen door Joël Veltman. Net voor de pauze verdubbelde Zakaria La- byad de marge voor Vitesse met een ferme trap. Dat Jasper Cillessen niet zou spe len was wel duidelijk, in het be kertoernooi krijgt immers de tweede keeper, Diederik Boer, zijn minuten. Maar dat ook Ni klas Moisander, Lucas Andersen én vooral Lasse Schone plaats zou den nemen op de bank achter De Boer was toch enigszins een sur prise. Minstens zo verrassend was het dat De Boer daardoor - naast Stefano Denswil en Jairo Riede- wald - ook zowel Anwar El Ghazi als Ricardo Kishna in de basisop stelling opnam. Dat was voor het eerst dit seizoen. Ze stonden wel iswaar zeven keer eerder dit jaar tegelijk op het veld, maar nooit was dat vanaf de aftrap. Net zo vaak, zeven keer, werden de twee voor elkaar gewisseld. Een etmaal later stonden de twee samen in de basiself, mede omdat Lasse Schone met lichte liesklach ten bleek te kampen. De jonge vleugelspelers waren onzichtbaar. El Ghazi erkende zondag nog dat hij en Kishna 'wat grillig' zijn. Soms een 8 of 9, dan weer - zoals gisteravond - een 4. Of minder. Dat is met de gelouterde Schone op de vleugel wel anders. De Deen zag vanaf de kant hoe wer kelijk geen van zijn ploeggenoten ook maar een zesje scoorde. Vites se besliste de confrontatie binnen het uur. Andermaal Traoré en Va- leri Qazaishvili lieten de verdedi gers van Ajax er als kleuters uit zien: 0-4. De Boer had de hand doek inmiddels allang gegooid, met het inbrengen van Ligeon, Andersen en Zivkovic maakte hij zijn elftal alleen maar nog jonger. ROTTERDAM - Kan het nog treuri ger? Blijkbaar wel. NAC doet aan zelfkastijding. Op Woudestein be reikte het gisteren in de achtste fi nale van de KNVB-beker een nieuw dieptepunt in een toch al rampza lig seizoen. Met 6-0 afgedroogd worden tegen Excelsior is een re gelrechte schande. Een wanpresta tie, een afgang die zelden vertoond is. Het was erbarmelijk slecht. Woorden zijn eigenlijk overbodig. De 1-0 van Adil Auassar, een prachtig afstandsschot na negen minuten nadat Kenny van der Weg simpel wordt afgetroefd en niemand meer druk zet op de bal, is de opmaat tot een desastreuze Rotterdamse avond. De 2-0 is onterecht, omdat de bal van Sepp de Roover door Jelle ten Rouwelaar duidelijk zichtbaar voor de lijn gekeerd wordt. Trai ner Eric Hellemons weet dan al dat NAC een verloren wedstrijd speelt. „Wij scoren ontzettend moeilijk, laat staan drie keer." 'Ze krij-gen voetballes', sart de overwegend studentikoze en jon ge Excelsior-aanhang, meer dan duizend zijn het er niet, na de 3-0. Auassar is weer eens de diepte in gesprint, centrale verdediger Gill Swerts doet niks, Ten Rouwelaar blijft staan en de pegel vliegt hoog binnen. We zijn net een uur onderweg en nog lang niet klaar. Invaller Tom van Weert, ooit door de Bossche jongens Anthony Lur- ling en Danny Verbeek bij NAC getipt, ziet Swerts onder een lan ge bal doorgaan, duikt de ruimte op links in, Joey Suk is te laat en met een diagonaal schot schiet hij raak, 4-0. Reden voor de Excelsior-fans op de Robin van Persie-tribune een nieuw nummer te componeren. 'Ze gaan naar Sparta toe, ze gaan naar Sparta toe', klinkt het jolig verwijzend naar de eerste divisie waarin de derde club van Rotter dam speelt. „Wat moet dit zondag wel niet worden als Feyenoord op bezoek komt?", sipt een NAC-afgevaardig- de vijf minuten voor tijd. Hij heeft zijn woorden amper uitge sproken of Kevin Vermeulen, ook al invaller, troeft gelegenheids back Suk af, 5-0. De meegereisde NAC-aanhang is het zat. 'Lo-pend, lo-pend, lo-pend naar huis.' En nog is het niet klaar. Evenals tegen Heracles op 4 oktober, krijgt NAC een half dozijn goals om de oren. Nadat eerst een bal van Daan Bo venberg van de lijn wordt ge haald, is Rick Kruys wel trefzeker, 6-0. Een ongekende afgang tegen een promovendus die werkt met een spelersbudget dat drie keer zo laag is. Ruim een miljoen, tegen over 3,4 miljoen euro voor NAC. Het slotwoord is aan de gekwelde Bredase achterban. 'Schaam je ka-pot, schaam je ka-pot, schaam je, schaam je, schaam je ka-pot...' Voor de derde keer gaat Jelle ten Rouwelaar door de knieën op Woudestein. Adil Auassar schiet zijn tweede en Excelsiors derde binnen. „Dit is zorgwekkend. Ik heb dit niet eerder meegemaakt", staat een beduusde Eric Hellemons de verzamelde pers te woord. ZURICH GUANGZHOU LONDEN AIGLE GOES Ajax valt nu al in een diepe winterslaap door Edward Swier door Yadran Blanco Zakaria Labyad (links) schiet Vitesse met een schitterende knal naar 0-2. foto Erwin Spek/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41