Ambitie Bijbelverhalen uitgelicht Moties om weigerambtenaren te ontslaan en beleid college af te keuren worden alleen gesteund door PvdA en SP. Politie let extra op mobiel in auto almanak Rutten wj£ aan een nieuwe serie beginnen Havenoverslag 26 ZEELAND De zeeoverslag van havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP) is dit jaar met 5 procent gegroeid tot 34,7 miljoen ton VRIJDAG 19 december 2014 25 Een motie van PvdA en SP, waar in het ontslag van de drie trouw ambtenaren werd bepleit, werd donderdag afgewezen door VVD, SGP, CU, CDA en ABT. Die laat ste partij zou de motie eerst mee indienen, maar trok de steun later in. „Het is in het belang van nie mand om de zaak nu op scherp te zetten", verklaarde Han van 't Hof. Hij is overigens wel kritisch over het benoemen van de gewe tensbezwaarde ambtenaren. CDA'er Rob Duijm stelde dat het aanstellen van ambtenaren die geen homo's willen trouwen tege moet komt aan de belangen van de inwoners van Tholen. Hij riep op tot tolerantie. Dat soort gelui den klonken ook uit de hoek van CU en SGP. Deze partijen bena drukten dat de gemeente binnen de wet heeft gehandeld. De gemeente benoemde het drie tal - samen met twee ambtenaren die wel homo's willen trouwen - net voor het wettelijke verbod op het aanstellen van weigerambte naren van kracht werd. „Formeel valt het college dus niets te ver wijten", stelde Gré Boelhouwers (WD). Ze merkte wel op dat de procedure geen schoonheidsprijs verdient. Jan Heshof (PvdA) bracht daar te genin dat het college langs het randje van de wet heeft gehan deld. „Het stinkt." Volgens hem is er sprake van minachting van de wetgever en het provoceren van een groep burgers. Nadat de motie over het ontslag van de ambtenaren was afgewe zen, probeerden PvdA en SP het nog een keer met een motie van afkeuring. Ook die werd door geen enkele andere partij ge steund. Overigens kan uit woorden van wethouder Peter Hoek worden af geleid dat de gemeente bewust op zoek is geweest naar ambtena ren die geen homo's willen trou wen. Volgens hem is ingezet op de aanwezigheid van trouwambte naren die aansluiten bij de levens visie van alle bruidsparen. „Na t november had dat niet meer ge kund." Het aanstellen van de weigeramb tenaren heeft tot landelijke com motie geleid. Minister Plasterk van Binnenlandse Zaken noemde de actie van de gemeente 'niet fraai en teleurstellend'. Homobe langenorganisatie COC eist zelfs het ontslag van de drie ambtena ren Ook in enkele West-Brabant- se gemeenten, waarmee Tholen samenwerkt, is in bepaalde krin gen met boosheid gereageerd op het aanstellen van de 'weigeraars'. BREDA - De politie gaat de komen de tijd in Zeeland 'zeer intensief controleren op automobilisten die tijdens het rijden met hun mo biele telefoon in de weer zijn. Dat zei plaatsvervangend politiechef Jaco van Hoorn gisteren bij de pre sentatie van de jaarcijfers. Aanleiding is de toename in het aantal ernstige en dodelijke onge vallen in Zeeland dit jaar. „Mensen worden in de auto steeds vaker afgeleid", aldus Van Hoorn. „Wij denken dat dat mede de oorzaak is van de toename van het aantal ernstige ongevallen met slachtoffers." Hij is van goede wil, die boomlange Zierikzeeënaar, en hij begint met enige regelmaat welgemoed aan am bitieuze klusprojecten. Onlangs ging hij ijverig aan de slag in de kin derkamer waar een laminaatvloer gelegd moest worden. Meten, zagen, leggen, het ging allemaal boven ver wachting goed en het vloertje - ge makshalve gelegd bovenop de oude laminaatvloer - groeide in rap tem po. Hij deed er nog een schepje bo venop en al snel was hij toe aan het laatste stukje laminaat. Pas toen stuitte hij op een klein maar cru ciaal probleem. De vloer kwam nét iets te hoog uit voor de naar binnen draaiende buitendeur. En zo werd het toch nog laat... steunt weigerambtenaar Raad door Rob Paardekam THOLEN - Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Tholen staat achter de benoeming van drie zogeheten weigerambtenaren. SEROOSKERKE (W) - De ene na de andere groep kwam langswandelen en lang niet alleen schoolkinderen. In Serooskerke werd gisteravond een lichtjestocht gehouden langs zeven scènes uit het kerstverhaal. Die werden naver teld op sfeervol aangeklede locaties, zoals de garage van huisarts Ubels (foto) waar Herodes met zijn hofhouding zetelde. Duizend waxinelichtjes wezen de ongeveer vijf honderd bezoekers de weg langs de bijbelse taferelen. De lichtjestocht is georganiseerd door basisschool De Weg wijzer, in samenwerking met de kerk. „Er hebben heel veel mensen aan gewerkt", aldus schooldirecteur Jacco Onderdijk. „Het hele dorp is er." foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35